Vedení odtahu digestoře, PROSÍM PORAĎTE, SPĚCHÁ.

Profilova fotka
Zdravím, přistavujeme garáž k domu a odvod digestoře ze stávajícího RD nam vychází přesně do věnce budoucí garáže. Jsou dvě možnosti, jak to řešit. Buďto vést kolínko 90 stupňů nahoru - ven z věnce a pak zase 90 stupnu do roviny (resp.mirneho sklonu dolu kv.kondenzatu) a přes celou garáž odtah přes stěnu, ale ta délka pak 4,5 m (plus ta 2x 90 stupnova kolena🙁. A druhá možnost je vést to rovnou po prvním zalomení z věnce nahoru do střechy garáže, což je daleko kratší cesta, tak cca 1m max 1,5 m s méně zalomeními. Ale zase přibývá starost s prostupem do střechy, odvodem kondenzátu, sifonem, deštěm a vším, co je nevýhodné na prostupu do střechy a vertikálním odtahem. Já sama bych raději odtah zdi, ale tech 4,5 m s temi zalomeními 90stupnu, bojím se, aby pak digestoř vůbec fungovala🙁. Už takto je hlučná a máme průměr jen 125. Tedy, co je dle vás lepší řešení, resp.mensi zlo? Jsme ve fázi, kdy už se to musí rychle rozhodnout. MOC DĚKUJI za názory.
Odpovědět
@kikiwhite Kolena podstatně sníží efektivitu odsávání a zvýší hlučnost, to samé delší délka potrubí. Každé koleno, to jsou i desítky % dolů. Šel bych asi cestou jednoho kolena a nahoru. Odvod kondenzátu se dá zapracovat přímo těsně nad digestoř do skříňky (pokud máte vestavnou digestoř třeba), já sám to tak mám.
Odpovědět
Profilova fotka
@skunkos Děkuji za názor, jdeme nahoru, uz jsme rozhodli, ale bojím se trochu problémů s vertikálním potrubím, kratký odtah přes zeď byl ideál🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?