Vsak z retenční nádrže

Dobrý den, mám retenční nádrž na dešťovou vodu s přepadem a stavitelství mě chce dát do vsaku cihlovo/betonový recyklát o frakci cca 30/40mm. Te cihly je tam opravdu dost. Mám dojem že by se cihla mohla časem rozpustit a vsak nebude plnit správné funkci, nebo je to blbost? Je takovy materiál do vsaku v pořádku?
Odpovědět
@lukas_tichy správně má být štěrk, pokud vím. Tak to máme. Šterk, jak známo, vodu nesaje. Beton a cihla vodu naopak nasává. Navíc neznám moc lidí, co si dobrovolbě na zahradě dělají skládku stavebního odpadu. Spíš bych se zaměřil na solidní provedení. Pořádný letní slejvák dokáže být pěkný proud.
Odpovědět
@lukas_tichy Nejsem stavař, ale podle mě je to blbost tam dávat recyklát. Cihly se podle mě opravdu můžou rozpouštět a ucpávat ty mezery. Štěrk se nehne, nerozpustí. A myslím, že tohle za 10 let fakt nechceš předělávat. Pro tu firmu jsou to dvě mouchy jednou ranou - někdy mají nějakou bouračku a místo uložení a zaplacení ti to dají na pozemek a ještě jim za to zaplatíš.
Odpovědět
My dávali dospodu poměrně velké kameny (větší mezery, a i cena byla lepší), na to geotextilii a drobnější štěrk. Podloží je jílové, místy byl kámen až skála. Ten recyklát určitě bych nedávala, ta cihla časem může zadělat na problémy. Občas jsme recyklát použili, ale jen drcený, čistý betonový z betonárky.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?