Externí přisávání do krbu - zakončení

Máme externí přisávání z plastové KG trubky, firma nám to ukončila takto. Chtěl bych se zeptat, jak to dál zapravit do zdi. Krb nebo krbová kamna budou až za dlouho. Může být to navazující 45 stupňové koleno z plastu nebo musí být z plechu a zapravené do zdiva (Ytong), nebo to máme nechat tak a řešit až s kamnářema, až bude spotřebič a zakrýt třeba jen SDK? Za tím hrdlem je v další místnosti komín. Díky
Odpovědět
Profilova fotka
To mě také zajímá já mám vyústění vedle komína ;-)
Odpovědět
@jirkonson Takže tu trubku plánujete nějak ještě obestavět spolu s krbem?
Odpovědět
@walckiers podívejte se jake kamna budete chtit a pak dle technickeho listu udělejte pripravu do urcite vysky. Ja to zakoncil hlinikovou flexi hadici cca 40 cm od podlahy. Dulezita je jak vyska tak prumer.! KG trubku na konec bych urcite nedaval
Odpovědět
@walckiers jeste je treba dodat, ze existuji krbova kamna se spodnim privodem ext. vzduchu. Tech je ale na trhu daleko mene
Odpovědět
Díky moc všem. Takže pokud nemám v tuto chvíli ještě vybraný spotřebič, tak asi jen provizorně zakrýt SDK a nechat tak .
Odpovědět
@walckiers Pokud není spotřebič, pak určitě doporučuji řešit dočasně (např. tím SDK).
Odpovědět
Profilova fotka
@walckiers JÁ KRB NEBUDU MÍT POUZE JIŽ HOTOVÁ KRBOVÁ KAMNA. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@jirkonson Můžu poprosit o foto realizace pro inspiraci?
Odpovědět
Profilova fotka
@walckiers už to frčí :-)
Odpovědět
@jirkonson Máte tam uzavírací klapku na tom přisávacím okénku , nebo to luftuje stále? A netáhne se studený vzduch po podlaze ? Jinak chválím krásnou dlažbu (palec nahoru)
Odpovědět
Profilova fotka
A co ten vynil ten k té dlažbě je ještě hezčí. :-) jinak já mám podlahové topení tkz necítím že by táhlo od spodu. ;-)
Odpovědět
@jirkonson Aha . tak já to popletl . Myslel jsem , že máte přisávání vzduchu zespodu paty komína. Ale to byl zakladatel vlákna . Vy máte asi přisávání okolo komína shora a vzduch je tedy nahřátý . V kamínkách to hoří jak v autogenu . Ty musí dát aspon 10kw :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jen 7kw
Odpovědět
@jirkonson Tak nemyslel jsem nominální výkon , ale spíše jak to fajrujete .Drobné dřevo , rychle hoří a dá značný výkon . Nominál je něco jako když testují auta na spotřebu . Vyrobci u nominálu si určí kolik dát dřeva (3 polínka cca 2,5kg dá asi vašich 7kw) a z toho pak vypočítaji emise a odvodí výkon. Byl bych vcelku opatrný . Odhaduji že máte plechová dvířka , tak at se vám nezkroutí (nepřetápět kamna) . Samozřejmě mužete naložit plné topeniště , ale pořidte si spalinový teploměr . Stačí na magnetku. A podle toho mužete optimálně regulovat vykon(vzduch)
Odpovědět
Profilova fotka
díky za info. Pokud jde o přísun externího vzduchu je to neskutečný fičák:-) i když to všude uzavřu, přiškrtím tak to v topeništi vypadá jako kdyby jste do toho hnal vzduch pod tlakem. Žádné plápolání, neustále to hoří dokud je dřevo, přijdu po hodině vše je spáleno jen dohořívají poslední zbytky naložím další a jede nanovo :-)
Odpovědět
@jirkonson Chtělo by to na CPV dát těsnou klapku, tou by to šlo regulovat dobře.
Odpovědět
..tak hlavne by to chtělo tvrdý topný dřevo a ne ty 15 let stary smrkový prkýnka.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jednu klapku mám dole, druhou nad topeništěm a třetí jsem koupil samostatně která je před kolenem nad vyústěním z kamen. A stejně to fičí :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@jendad a kam dát ten teploměr na kamna nebo rouru?
Odpovědět
@jirkonson Já mám jeden teploměr na plotně (mám litináky) a druhý cca 0,5m nad výstupem z kamen . Na to je kalibrovaná stupnice (na kouřovod) . Na plotně mě to ukazuje kdy mám zavírat vzduch , protože při zatápění mě roura třeba ukazuje 200°c , ale kamna mají sotva 100°c . Až takzvaně je na plotně cca 150°c až 180°c , tak přivírám a nabíhá sekundár (hoří dřevoplyny) . Pokud vám to shoří tak rychle , a nejde to moc regulovat , tak vám někde přisává vzduch . Zkuste přivřít po vychladnutí do dvířek proužek papíru (neměl by jít vytáhnout) . Podívejte se i na popelník zda těsní . Jinak já mám jiná kamna (odhořívají odpředu do zadu) . Přikládám běžně po 3 až 5 hodinách , vyhrábnu žhavé a přiložím dvě polena a pokračuji . Minulou sobotu , jsem našupnul v 22 hodin na žhavé 8 dřevěných briket (12ks váží 10kg) , odhadem tedy cca 6,5kg paliva . V devět ráno byla ještě kamna rozhycovaná , vyhrábnul jsem zezadu žhavé a přiložil a jelo se dál .
Odpovědět
Profilova fotka
Když tam dám 8 briket tak to mi ten plamen mám až v koleni :-)
Odpovědět
@jirkonson Jak jsem psal , musíte zjistit vzduchotěsnost . S tím souvisí regulovatelnost. Ještě jsem zapoměl na sklo . To by mělo být také dobře zatěsněno (šnura pod sklem)
Odpovědět
Je lepší externí přívod vzduchu základovou deskou nebo v komínu kominovou tvarnicí, a když by byl základovou deskou tak ukončení v podlaze nebo ve zdi pokud ve zdi jak vysoko od podlahy?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Dobrý den, máme externí přívod vzduchu a venku je vyveden na spodku soklu. Je tam ale problém, že bychom to tam chtěli o trochu zvýšit, takže by už pak byl pod úrovní terénu. Vím že to můžu trubkou prodloužit a vyvést někam nad terén, ale je to v místech, kde by to asi nevypadalo hezky. Je nějaké elegantní řešení, jak to vyřešit?
Odpovědět
@molanmolab udělejte tomu prostor třeba 30x30 a nad to kanálovou mřížku. Dá se koupit ledacos i elegantního. Hlavně si dejte pozor aby to za deště nefungovalo jako retenčnka.....
Odpovědět
Profilova fotka
Děkuji. Ještě mě napadlo něco takového. Ale musel bych se na to podívat naživo. Právě se bojím, aby když tam bude ten volný prostor, aby se tam za většího deště neudělalo jezírko. Jsme na jílu někde se to moc nevsakuje.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Zdravím, je někdo aktuálně kdo má přívod tak, že jej má pod úrovní terénu? Máte to vyvedené nad a nebo kolem toho vykopanou díru? Díky za info a nápady 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@tomas_verny No nemáme ale budeme mít 5 cm nad úrovni základové desky čili v podskaldbe podlahy ale venkovní terén bude níž než horní hrana základové desky, mám nakoupené 90° kolena hranatého potrubí abych to vyvýšil na úroveň čisté podlahy což je 25 cm nad úrovní desky ale pokud to tam dám musím dole v koleni návrat malou dírku pro odvod vy sražené ho kondenzátu, potrubí od vložky bude mít mírný spád směrem ven. Jenže mám koupený takový koncový kryt s mřížkou a ten je uzpůsobený tak že ty kolena by byly zapuštěné ve zdi tudíž ten odvod je pak problematický, což znamená že budu muset vyvést jen ten koncový kryt bez kolen. Budu to teď realizovat tak pak vložím foto jak jsem to vymyslel. Ale jinak u vás by se dalo klidně vynechat místo v zemi aby to mělo dostatečný prostor pro přisávání.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?