Finální povrch komínu

Dobrý den, zajímalo by mě jak máte řešenou finální úpravu komína v obytné části. Bojím se popraskání (možná zbytečně). Umístění komína vůči okolním zdem je na obrázku... pravá strana lícuje se zdí,která se bude omítat,tzn omítka cca 1-2cm a komín je tím pádem potřeba "dorovnat" do stejné linie. Jak máte tedy finálně upravený komín? Lepidlo s perlinkou? Omítka? Nebo máte obloženo vatou a následně lepidlo s perlinkou?
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy jenom jsem to natahnul kerastukem a vymaloval
Odpovědět
@geodett takže stejně jako vnitřní omítky? v jaké tloušťce se nanáší?
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy to jsem nejak neresil proste jen aby clovek prekryl texturu komina, ale muj pripad nebude dobry vzor ja jsem se vubec neridil doporucenima, proste jsem to jen napatlal aby bylo hotovo a zatim to drzi a nepraska 🙂
Odpovědět
@roxtidy otázka co máte za komín.. pokud je kouřovod izolovaný (mezi šamotem a tvarovkou) tak můžete klasicky udělat perlinku do lepidla. Tam kde ale bude zdivo vystaveno vyšším teplotám se dává kamnářská perlinka (okolo dveří krbové vložky např).
Odpovědět
Lepidlo s perlinkou na přechod, pak mám lehčenou omítku a štuk. Po 4 letech používání bez vad.
Odpovědět
@doog trivrstvy komin...keramzibetonova tvarnice, vata, nerez vlozka...z čela mezi sopouchem a komínovou tvárnicí je take vata
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy Natáhl jsem ho zdícím lepidlem z kterým jsem ten komín postavil a to bylo Weber zm10 fix, výrobce udává že se smí s ním natáhnout povrch komínu. Na to půjde nejspíš sádrová omítka.
Odpovědět
@jarin1 taky jsem to tak nejak myslel....ze to natahnu perlinkou (kamnarskou) + lepidlo a nasledne se projedou vnitrni omitky (v mem pripade vapenocement). Ale jeden clovek me vydesil, ze to bude praskat a ma to oblozene vatou a nasledne teprve perlinka+lepidlo. Jenze na tu vatu tam nemam prostor a 4cm omitky na te zdi co je s kominem v linii se mi delat nechce. Mohl bych poprosit o odkaz na to lepidlo? diky
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy no my máme keramzit beton tvárnice pak izolaci a keramické vložky takže si myslím že je zbytečné přidávat vatu když komín už izolovaný je. Když jsem s ním v zimě topil tak v horní části na půdě byl více teplý a dole v přízemí byl jen teplý do 30°C odhaduji. Jediné co je dobré udělat tak od zdi ho dilatovat a pro říznout omítku při fázi tuhnutí, vznikne tak malá spára ale tu zakryje výmalba. Aspoň takto my to bylo řečeno u sádrové omítky. A problém s tím technik neměl že bude sádrová omítka na komínu. Perlinku dám až budu dělat omítky. Jinak tohle lepidlo je cementové lepidlo se sníženým skluzem a vysokou pevností v tlaku. Takže by mělo vydržet ne praskat.
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy https://www.levnekominy.cz/dily-pro-c...
Odpovědět
Máme ho obložený elastolithem (cihličky), v patře je zároveň se zdí a normálně omítka (rabicové pletivo místo perlinky tuším, ale musela bych se zeptat muže), ale určitě na straně kde je omítka není žádná vata.
Odpovědět
@jarin1 tu vatu tam dotyčny nedaval kvuli izolaci, ale kvuli tomu, aby prave finalni povrch nepopraskal. Proto me zajimalo jak to resi ostatni a jestli tohle nebyla nejaka vyjimka. Komin jako takovy mam od samotne zdi 2-3cm a prijde tam vata prave kvuli dilataci. No a na pude a venku budu komin nespis obkladat 5cm vaty a pres to pujde na pude lepidlo+perlinka a venku jeste nejaka finalka - bud marmolit nebo fasada. A co se tyka toho Weber zm10 fix...nemůžu to pod tímhle názvem najít jinde než u Zemana 🙂 Na stránkách Weberu to nic nenajde
Odpovědět
Článek se načítá
@sokil budte tak laskava a zeptejte se, dekuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@roxtidy google našel na pl stránkách, je to nejspíš s polska a tady se to nevyrábí, bral jsem to přímo od nich. Ohledně té vaty tak t bych opravdu se optal přímo výrobce komínu tam dostanete zaručenou odpověď, taky jsem vždycky volal co a jak.
Odpovědět
@roxtidy u 3vrstvého komínu jsou rozdíly teplot mezi pláštěm komínu a sousední zdí minimální a veškerou případnou dilataci vám musí pokrýt perlinka. žádnou spáru jsem nedělal, žádné praskliny nemám.. Takže klidně perlinku do lepidla a finálku. (jinak někdo dává místo kamnářské perlinky rabicku - nevím, možná vyjde levněji.. (defakto jde jen o nehořlavost materiálu)
Odpovědět
@doog takze natahnout do lepidla s kamnarskou perlinkou a nasledne vnitrni omitka+stuk?
Odpovědět
@roxtidy ano, perlinka do lepidla a zafajnovat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?