Krbová kamna bez komínu

Ahoj , mám dotaz. Koupili jsme baráček a chceme si nechat udělat krbové kamna , ale problém je v tom že, komín je hned vedle elektrického kotle, takže tam dát kamna nemůžeme . Přemýšleli jsme že by jsme je dali do obýváku , ale není tam komín . Poradíte co s tím ? Máme celý barák na elektřinu a chceme aspoň trochu ušetřit 🤷Díky
Odpovědět
@mrnous_terka použijte nerezový komín. Ten buď protáhnete venkem podél stěny, nebo pokud je to možné rovnou od kamen stropem a střechou
Odpovědět
@mrnous_terka dalsi moznost je presunout el. kotel. Nebo udelat v jinem miste pruraz do komina a stary zadelat ale bohuzel nevime jak a kudy komin vede.
Odpovědět
@zubr487 Tohle by nám asi vyhovovalo víc . Jen poradíte jestli na to máme někoho zavolat nebo najít nějaký návod popř. Fotky jak to vypadá ?
Odpovědět
@mrnous_terka na fotky staci zadat do google “nerezovy komin” a zobrazit si obrazky, existuji i stavebnice(napr. Schiedel ICS) ale i tak by jste mel mit projekt (a uz promyslene jake kamna aby se komin navrhl jiz pro ne). Navic si nejsem jisty zda nahodou nebudete potrebovat stavebni povoleni (bude zalezet na urednikovi) a nasledne i revizi.
Odpovědět
@mrnous_terka Fotek najdete plno. Dcera to taky řeší. Nakonec se rozhodli z estetických důvodů pro černý komín vedený z kamen rovnou kolmo nahoru. Bude to realizovat firma včetně revizní zprávy. Strop je dřevěný, takže tam budou dávat nějaký ochranný límec s napojením na parotěsku. Obvyklou variantu průchod stěnou ven a tam komín zavrhli. Koketovali jsme s myšlenkou postavit to svépomocí, ale radši jsme to nechali firmě. Tu venkovní variantu by jsme zřejmě řešili sami, ale zde jsme neměli přehled jak řešit průchody stropem a střechou. Žádné stavební povolení neřešili.
Odpovědět
Komin jsem delal v cervenci, stavebnice za 28tis. svepomoci. 4,5m. Ale nebude levnejsi, jednodussi posunout ten elektrokotel? https://www.modrastrecha.cz/blog/kopc...
Odpovědět
@zubr487 @mrnous_terka jenom ne komín do kamen rovnou stropem! To je největší blbost, kterou by jste udělali.
Odpovědět
@xkarlos, a proč myslíte? Kolega to tak má asi 10 let a nemá s tím žádný problém.
Odpovědět
sobii . Ono musíte počítat , že komín také čistíte . Tudíž spíše rovnou nebo mírně šikmou střechu , aby jste mohl čistit shora a kamna optimálně rozebíratelný deflektor , aby jste ho štětkou nerozbil .
Odpovědět
@sobii a už ten komín čistil? A nebo mu do něj napršelo?
Odpovědět
@xkarlos čistit se bude reviznimi dvířky z půdy stejně jako to mám i já
Odpovědět
@zubr487 takže při čištění všechno z komína napadá do kamen a obýváku ... a už vám do komínu zapršelo? to je taky pak "paráda" v kamnech ...
Odpovědět
Článek se načítá
@zubr487 chystám něco podobného, mohl byste mi prosím jen tak orientačně napsat kolik takový komín přes střechu s firmou cca stojí? děkuji
Odpovědět
@xkarlos jen pro upřesnění. Jám mám klasický zděný komín s revizními dvířky na půdě. To je perfektní nápad, protože komín se čístí pohodlně z půdy bez šplhání po střeše. Dcera se rozhodla přidat do obýváku krbová kamna, ale podobně jako tazatelka sice má komín, ale na nevhodném místě. Vnější variantu, jak zde např. ukázal @kopca89 zavrhla, že se ji nelíbí. Takže se řešila vnitřní varianta a zde jsou zase dvě možnosti. Komín se buď opírá o podlahu a dole má čistící dvířka, nebo vede rovnou z krbu. V tom případě samozřejmě při čištění komínu padají saze do krbu. Čemu to vadí? Proč by saze padaly do obýváku. Padají do krbu, kde se normálně vyčistí stejně jako popel.
Odpovědět
@petr13 momentálně Vám to neřeknu, protože jsou na dovolené. Nevím jakou firmu nakonec vybrali, ale co se pamatuji, tak to bylo kolem 50tKč
Odpovědět
@zubr487 neřekl jsem, že to není řešení ... za mě je to jedna z nevýhod tohohle řešení, i když ne ta nejhorší .. zásadní je pro mě problém, když do komína zateče (u nás naprosto běžná věc) .. já bych prostě čurbes ze sazí v kamnech mít nechtěl (a už vůbec ne to "černý blatíčko" po dešti), když se to dá řešit lépe ...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?