Prodloužení komínu, řešení

Zdravím, mám takovej malej problém, zjistilo se že komín má malej tah a bude potřeba udělat nástavbu na komín. Mám komín od Schiedelu - Stabil. Budu objednávat prstence, izolaci a vložku 2x33cm, a průměr mám 20cm. Jde mi o to že mi řekl zedník že když budu přidávat prstence tak se tam dávají jen ty prstence + izolace bez vložky k hlavě. to jako fakt? Jsem sice lajk ale myslím si že když sundám hlavu tak na vložku dám další díl na tmel a pokračuju zase na horu ne? Další otázka, kde asi nejlépe objednat? Zaráží mě barva, všude píší červenou ale barva je spíš cihlová .. Díky za info ;)
Odpovědět

Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna Je ten údajně malý tah podložený výpočtem? Není chyba řešitelná jinde? Nemáte například špatně řešený externí přívod vzduchu? Co když prodloužení problém nevyřeší. Zkuste dát víc informací a uvidí se, co dál.
Odpovědět
@josef_vavra jedna se o novy dum cca 3 roky. Externi prisavani je reseno na primo v podlaze 150mm trubkou bez kolen primo ke krbu. Kominik pri kontrole na kolaudaci sam rekl ze vzhledem ze se jedna o bungalov je vyska komina docela dost na hrane.
Odpovědět
Nebylo by jednodušší pořídit topeniště s menším nárokem na tah ?
Odpovědět
Jakou vysku kominu mate?
Odpovědět
@jendad uz asi pozde :)
Odpovědět
@mrazekrad nejsem si jist ale 2.5 mistnost s půdou a střechou je to bungalov. Netusim kolik by to mohlo byt.
Odpovědět
Mame take bungalov. Vyska komina 6,5m.
Odpovědět
@mrazekrad teprv stavite nebo uz mate? Kouknu do projektu
Odpovědět
@mrazekrad tak dodelat tech 66 cm a mam skoro 6 metru
Odpovědět
Jám mám komín 150mm pruměr od země 5m (učinná výška 3,5m) a musím mít na kamnech klapku . Ale máte velké sklo a asi to má větší nároky na tah.
Odpovědět
To je mozne ze potrebuje vetsi tah ohledne velkeho skla a dveri celkove
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@zdenna Možná pro Vás platí odkaz https://forum.tzb-info.cz/107653-vysk... cituji: - Pokud má spotřebič spalinové hrdlo orientováno svisle nahoru a je konstrukčně přizpůsoben pro výběr popela a sazí, mohou být spaliny odváděny nad střechu budovy přímo svislým kouřovodem s funkcí komína. Pro takový kouřovod platí jen omezené požadavky; neplatí v plném rozsahu požadavky na komín (sopouch, půdice, vybírací otvor ap). Takové řešení je jednodušší, nejsou (nesmí) zde žádná kolena, tahové ztráty jsou minimální, účinná výška může být menší. Výška nad plochou střechou či atikou však vždy musí být min. 1,0 m.
Odpovědět
@josef_vavra tak metr tam je asi urcite ale nejsem si jistej...
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna Pro Vás platí v odkazu http://www.tepelna-izolace.cz/spravna... levý dolní obrázek, tedy 650 mm nad hřebenem. Vy máte 5,325-4,675= 0,65 m Tedy přesně dle norem. Kominík asi zapomíná, že v případě rovného komínu bez kolen nemusí být dodržena celková délka 7m. Naopak délka nesmí!! být přes 8 metrů právě z důvodu vysokého tahu komínu. Buďte tedy v klidu, máte všechno v pořádku. Nepředpokládám, že by v tom bloku nad krbem byly nějaké klikyháky. To snad ani nejde :-)
Odpovědět
Zdravím. Ten hromosvod je nějak mimo a pak satelitní parabola jej nahrazuje a výboj dovede k cíli. Chtěl by to asi oddálený jímač, ... Asi to projektovali postaru.
Odpovědět
@josef_vavra dekuji moc za vysvetleni ale stale to neresi muj problem s prikladanim ze to vlitne do baraku a i kdyz zaviram privod vzduchu..
Odpovědět
@martin_fio hromosvod jsem z kominu oddelal, byl pridelan na armaturu ktera vede kominem a kdyz foukalo se rozvibroval, pak strecha delala ozvuccnici a hucel celej barak. Bylo to opravdu neprijemne a zatim jsem nedoresil jak ho vratit abych to mel bez diskoteky na pude..
Odpovědět
@zdenna zkuste napred shodit tu strisku. Ona celkem omezuje tah.
Odpovědět
@lysakpav to ma takovej vliv?
Odpovědět
U nizkych kominu ten vliv muze byt velky Shozeni nic nestoji a treba to stacit bude
Odpovědět
@lysakpav stoji me to mokro v kominu. Proto jsem ji tam dal 😂 kdyz byli privalaky a netopi se v tom stabilne nebo v lete jsem mel vodu na az doma pomalu...
Odpovědět
Stříška udělá dost, sám jsem byl překvapen. Teď ji mám od října na topnou sezonu z komína dole a v březnu ji zase plánuji nasadit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?