Spotřeba dřeva

Dobrý den, mám takový dotaz. Jakou jste měli spotřebu dřeva přes zimu?
Odpovědět
@cbr600rr k čemu Vám to bude? To záleží na TZ domu. Na stránkách TZB najdete srovnávací kalkulátor kde si to snadno spocitate
Odpovědět
Profilova fotka
2m3 stačí? nemá to výpovednú hodnotu.
Odpovědět
4m3
Odpovědět
@cbr600rr soused 15m3 a já asi 1.5m3. Jak vidíte údaj k ničemu.
Odpovědět
Profilova fotka
@cbr600rr 8-9 m3, ale jak uz zde zaznelo je to cislo k nicemu
Odpovědět
já zhruba 3 m3 😄
Odpovědět
a v čem to píšete? PRMS nebo PRMR nebo skutečnej objem?... 🤔 😵‍💫 😄
Odpovědět
Profilova fotka
42...
Odpovědět
Dvojskla Euro okna, 350m2 podlahové celkové plochy, na patro, 15-20cm vaty ve stropě, zdivo Porotherm 44+5cm EPS ( standardy potřeby tepla mezi lety 1998 - 2005 ) Potřebné teplo od září do května pro lokalitu střední Haná celkově asi 15 000 kWh což pokud převedeme na teplo asi 3kWh z 1kg dřeva vychází na 5000kg dřeva (cca 8m3) Jelikož přitapime v mrazech jen, tak spotřeba byla asi 2m3 Jestli vám to pomůže a dokážete si to odvést k sobě na váš dům, netuším
Odpovědět
@cbr600rr ty údaje jsou fakt k ničemu. Pokud víte TZ svého domu, tak si vyzkoušejte kalkulačku zde https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-... Vypadne Vám z toho sice odhad spotřeby, ale pořád je to daleko přesnější odhad než co získáte z dotazů kolik kdo spotřebuje.
Odpovědět
Díky za reakce. Jen mě zajímá jestli jsem nestopil moc dřeva😄. Bungalov 113 M2 obytná plocha. Okres Brno-venkov. Tepelnou ztrátu nevím, asi 4-5 kW. Topeno až od prosince a stopil jsem 5 M3. Máme kotel Atmos DC 18s+ akumulační nádrž 500 litrů.
Odpovědět
2m3 . Ale topil jsem vídendově na chalupě z nuly. Kamna upland
Odpovědět
Článek se načítá
@cbr600rr V kalkulačce, na kterou jsem dával odkaz to pto TZ=4kW a ohřev TUV pro 3 lidi vychází na 3500 kg/rok při účinnosti 86%. Dřevo dá cca 4kWh/kg. Objemově záleží čím topíte. Např. dub má vyšší hustotu a spálíte ho zhruba o třetinu menší objem proti borovici. Vlhkost určuje účinnost. Dřevo kupujete ve formě metrové nebo štípané sypaný nebo rovnaný m3. Na internetu najdete kvanta kalkulaček, kde si to můžete přepočítat. Takže pokud topíte dubem je odpovídající spotřeba asi 4.7 plnometru a pro borovici asi 6.7 plnometru na rok
Odpovědět
@zubr487 topím akatem, vlastní les. Myslel jsem samozřejmě rovnane. Když vezmu v potaz že jsem protopil 5 M3 a ještě 2m3 za říjen a listopad. Tak to protopim celkem dost.
Odpovědět
@cbr600rr to znamená, že zřejmě máte vyšší TZ. Podstatné je hlavně na jakou teplotu topíte. TZ se počítá pro průměrnou interní teplotu 20st. Každý stupeň navíc zvyšuje spotřebu zhruba o 7%. Taky si uvědomte, že ta zmíněná kalkulačka je jen odhad. Na spotřebu má vliv řada dalších externích zisků. Např schopnost využívat slunce.
Odpovědět
@zubr487 právě že topíme na 25😄.
Odpovědět
0m3
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?