dotaz na SJM zná někdo odpověď?

16. říj 201930

Dobrý den,
 prosím o pomoc moc nevím jak to je když manžel vlastnil chatu, kterou v době manželství prodal peníze mi poslal na účet a já společně s jeho babičkou jsme koupili na půl být. ( babi se s manželem pohádala do koupě šla jen za cenu že vše bude na mě by ji do toho můj manžel neměl co mluvit takže v katastru , na kupní smlouvě aj jsem jen já a babi manžela) nám to s manželem neklape a jeho babi chce převést její podíl na mně. S tím že byt bude i nadále užívat ( věcné bremeno). Jak by to bylo v případě rozvodu?

Děkuji za odpověď

• tak pokud byla chata v SJM, tak peníze za ní jsou taky SJM, takže manžel může nárokovat 50% tvojí poloviny, takže v rámci SJM vlastní 25% toho bytu, v případě rozvodu, je to na tom, jak se dohodnete, když za to dostane něco jiného, tak mu to může být fuk a nebo to bude prostě jako v chobotničkách - tedy všechno NAPŮL! 😃

• Záleží na tom, zda tu chatu vlastnil ještě před manželstvím anebo získal v dob manželství a pak by se řešilo zda spadá do SJM (společného jmění manželů). Pokud jste koupila cokoliv v době trvání manželství, spadá to do SJM, jedině že byste to kupovala výlučně ze svých prostředků (např.peněz získaných v dědictví), což ale tady nevypadá podle popisu. Takže ač je v katastru napsaný byt pouze na Vás, neznamená to, že je výlučně Váš a může být v SJM. Je to dost složitá problematika a není jednoduché na ni odpovědět.

• Idealni je vzdy mit smlouvu kde je vylozene napsano, ze nespada do SJM a manzel svym podpisem stvrdi. Jedno zda kupni ci darovaci ci jinou.
    Zalozte si radsi na tohle tema diskusi, ted Vam kazdy muze odpovedet pouze jednou.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat