Elektřina voda, opis

Ahoj, promiňte za asi hloupý dotaz, v tomhle jsem úplně laik. Do předávacího protokolu bych si sama měla napsat elektřinu a vodu. Není mi však jasné proč na elektroměru problikávají až tři hodnoty (nevím, které je VT a který je NT) a které je výrobní číslo elektroměru? Na vodoměru mi je jasný stav 2,399 m3, znovu ale netuším, které z těch údajů je výrobní číslo 😞. Poradí někdo?
Odpovědět
Tady už je to opravdu jak v blázinci, i elektroměry musí být spáchány tak kretensky, aby z nich nebylo možné jednoduše vyčíst to, co jediné od nich uživatel potřebuje. To by totiž nezapadalo do času úsvitu kretenů, kdyby elektroměr zobrazoval především naměřenou hodnotu a k ní se vztahující tarif. Vy máte T1 zakódovaný pod čísly 1.8.1 a T2 pod 1.8.2. Výrobní číslo je pod čárovým kódem dole(T668012). Návod k dekódování toho zázraku je naštěstí k nalezení zde: https://www.premereni.cz/cs/dulezite-... Ale máte to ještě dobré, my máme osazeno cosi s názvem SL7000 a to je teprve zážitek. K tomu je lepší bez návodu v ruce se ani nepřibližovat. Zlaté časy Křižíků. Z těch si dokázal přečíst spotřebu i profesor konzervatoře po návratu z hospody a jaký luxus, třeba i při výpadku sítě. Číslo vodoměru je za čárovým kódem.
Odpovědět
Profilova fotka
T1, T2 a dodávka do sítě. 1.8.1=1VT = T1 = 129 kWh , 1.8.2=NT = T2 = 3471 kWh.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?