Kupujeme řadový domek. Vidíte v tom výhody/nevýhody?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky! Zajímalo by mě, kdo z vás se rozhodl stejně jako já s manželem ke koupi řadovky. Vidíte v tom nějaké výhody nebo nevýhody? My se docela těšíme, až budeme mít řadovku postavenou. Původně jsme chtěli stavět domek sami, ale pak jsme si řekli, že tohle bude trochu nenáročnější, méně zařizování, méně běhání po úřadech. Taky to bude na dobrém místě, sousedi nám nevadí a budeme mít i zahrádku! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@linee tak nevadi. a vy bydlite v radovce?
Odpovědět
@darrez Ne, ale kdyz jsme zvazovali stavbu/koupi domecku, hodne jsme o radovce uvazovali. Nakonec jsme od toho ustoupili, nenasli jsme nic vhodneho a sami jsme do stavby nechteli jit.
Odpovědět
@darrez Ahoj, taky kupujeme řadovku a stejně jako ty - zvenku hotovou, uvnitř nic :-) . Rozhodovali jsme se, zda domek na vesnici anebo řadovka ve městě a vybrali jsme po zralé úvaze město, ale chápu, že každý má jiné priority ;-) Do kdy se musíte rozhodnout?
Odpovědět
Profilova fotka
@vikven do 15.7. ono se začne stavet az na podzim,takze teoreticky máme casu dost,ale chceme si vybrat jakou chceme plus ty vnitrni příčky atd.my ted bydlíme na vesnici v baráku 4+1 a 2500m pozemek a nestihame se o to starat,je to barak z 90.let a chtelo by to předělat,ale kdyz jsme si spočítali kolik bysme do toho dali aby to fakt bylo podle nás,tak uz jen "trosku" přidáme a mame novy s pro nás vhodnějším menším pozemkem.vy už stavíte?
Odpovědět
@darrez Spousta lidí považuje řadové domy za "méněcené". Přitom mají postaveno v satelitech na 15-20 metrů širocích pozemcích a vidí si z oken do oken. Pokud zrovna nemáte opravdu široký pozemek, tak co se týče soukromí, tak je úplně jedno, jestli bydlíte v řadovce nebo samostatně stojícím domě. Jako největší výhodu řadovky bych brala v potaz náklady na vytápění, které jsou u těchto domů nižší. Jako největší nevýhodu bych viděla v dispozicích řadovek, protože okna můžou být jen zepředu a zezadu, tím pádem jsou omezenější. Za mě řadovka ano, ale od sousedů pořádný masivní plot :-)))
Odpovědět
Bydleli jsme 15 let v řadovce, teď jsme postavili bungalov. U řadovky (vnitřní) je třeba si uvědomit: orientaci vůči svět. stranám - my měli jih-sever, při čemž vstup v jihu. To je nejhorší varianta - OP a nahoře 2 DP jsou do ulice. Další nevýhodou je nedostatek soukromí a většinou malá zahrádka. Náklady na vytápění jsou určitě nižší než u stejného sam. RD. Okna mohou být pouze na 2 stranách, takže interiér může být méně prosvětlen. Ale pokud je řadovka dobře navržena,máte prima sousedy a nechcete velkou zahradu, tak to vůbec není špatné bydlení. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@enmuhan2 ja mam největší strach asi z těch sousedu (ale debila muzes chytnout i jako souseda v klasickým dome).prave ze ted mame od obou sousedu dost daleko,takze to by byla největší zmena.orientaci oken zjistim,ikdyz je moznost byt hned krajní.
Odpovědět
@darrez Naše řadovka už je postavená (tedy zatím jen hrubá stavba s okny a fasádou - viz album), my budeme dodělávat vnitřky, ale to až prodáme byt (snad co nejdřív ;-) ). Taky jsme si mohli vybrat, bohužel krajový byl podstatně dražší, tak jsme vzali druhý od kraje... Orientaci máme, alespoň myslím, celkem dobrou - východ/západ (vstup z východu, OP na západ). Jsem panelákové dítě, takže nedostatek soukromí a malá zahrádka mě až tak netrápí a v dobré sousedy budu doufat :-N
Odpovědět
Krajní řadovka je fajn. Mívá větší pozemek, můžeš mít okny na 3 strany, ale hlavně na zahrádku se dostaneš venkem. U vnitřní řadovky je to problém - my jsme mohli alespoň projít přes garáž a sklep, ale znám řadovky, u kterých se na zadní zahradu dostaneš jen přes obývák :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@vikven koukala jsem na ty vase fotky- pekne, radovky moderni, my budeme mit (teda jestli nakonec budeme mit) vzhledove jakoby klasicky dum.a kdy to bude dodelane ze se budete stehovat?
Odpovědět
@vikven Tak jsem taky koukla na albíčko. Moc pěkné, dobře řešené, prostě super. Myslím, že nebudete litovat. Přeji brzké dokončení a krásné bydlení.
Odpovědět
@darrez @aneri53 Holky moc děkuji :-) . Stěhovat bychom se chtěli na jaře, pokud vše půjde, jak si představujeme (tedy co nejdřív prodat jeden byt a z toho financovat dostavbu, pak prodat druhý a z toho koupit vybavení a upravit zahrádku - plot, terasa, posezení atd.).
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@aneri53 jj, tady u tehle je to taky tak- kdyz jses veprostred na na zahradu jen z obyvaku,ale mas samozrejme i vratka z konce zahrady ven. treba pro ty co maji psa,ze.. :-) tak ja nevim, hrozne me to laka,ale bojim se,abysme pak nebyli zklamani, prece jen jsme zvykly na "prostor" kolem sebe (predevsim teda zahradu). proste radovku svym zpusobem povazuju za velky byt s malou zahradkou- tedy idealni reseni pro mlade dost zamestnanim vytizene rodiny..
Odpovědět
Profilova fotka
Tak mi to nedá vám napsat svůj postřeh s řadovkama, tchýně s tchánem si koupili nedávno řadovku, je to krásnej dům, uvnitř dobře řešenej, orientace taky super, ale soukromí není žádný, v paneláku na balkoně ho má člověk víc, sousedy mají prý super, kamarádí se, ale já bych z toho pošla, zprava sousedi, zleva sousedi, ale oni mají sousedy i naproti sobě, takže když vyjdou na zahrádku, která je vážně mini, ale dejme tomu, že stačí, tak vidí zhruba 10 sousedů a všichni si čučí až do talíře, slyší každý svoje slovo. Kdyby si člověk udělal vyšší plot, aby tam aspoň všichni neviděli, tak by zas měl všude stín. Takže toto je můj názor, ale samozřejmě sou i lepší řadovky, kde to není jak ve vitríně.. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
@darrez , @vikven ahoj holky, chtěla bych trochu obnovit diskuzi a na něco se optat :) také přemýšlíme o koupi řadovky, zatím je ve výstavbě, byli jsme se tam podívat, ale s koupí domu nemáme skoro žádné zkušenosti,tak bych se jen chtěla zeptat, jestli nemáte někdo nějaké zkušenosti, na co dávat pozor, na co se dívat, co kontrolovat atd, klidně kdybyste mi někdo doporučil nějakou knížku k přečtení nebo nějaký odkaz na co si dát před koupí pozor a co hlídat. Předem všem moc díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, když jsme uvažovali o koupi domu, viděli jsme pár řadovek, nakonec jsme skončili u samostatného RD. Máme sousedy, kteří právě z řadového domu utekli, přes plot měli i 5 sousedů, když někomu zazvonil telefon, každý běžel, jestli zrovna nezvoní jemu. Řadovku bych nedoporučovala z x důvodů. Na co si dát pozor? Když nebudete okrajový dům, tak abyste nemuseli nosit sekačku z předzahrádky na zadní zahradu, ověřit si, zda je dobře odhlučněná atd...
Odpovědět
@zuzulik Tak já zažila dětství v řadovce a bylo to fajn. Měli jsme zahradu a zároveň tam žilo mnoho dětí mého věku. Bylo nás 6 vchodů a všichni nějak vzdáleně příbuzní. Nebylo to špatné. Neměli jsme mezi sebou ploty. Jen okolo všech zahrad byl plot. Tak jsme lítali všude. Ale nyní už jsem ráda za bungalov a nic jiného bych nechtěla. Nemám ráda schody v domě.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Nebydlí tu někdo v řadovce od Bemettu? Uvažujem nad koupí, tak by mě zajimaly vaše názory, jak jste konkrétné s tímto bydlením spokojeni? :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Dobrý večer, je tady někdo, kdo plánuje koupi nové řadovky v Holasicích (Brno - venkov)?
Odpovědět
@kvetoslav123 Dala bych si pozor zejména na developerskou firmu, která výstavbu provádí. Pokud jde o Hasan a Son, tak ti byli tuším zainteresování v předchozí firmě Azcom s panem Nagifem Fazizadou. Ten nyní staví typově téměř totožné domy v Rosicích a jeho práce je noční můra. Myslím, že mají ke všemu oba hodně podobný přístup... http://www.modrastrecha.cz/forum/novo...
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?