Obálková metoda při koupi domu přes realitní kancelář

22. led 202070

Našla jsem si byt,který jsem chtěla koupit,ale bylo mi řečeno,že jsme 2 vážní zájemci,tudíž,že udělají obálkovou metodu,kdo dá víc a prý to majitel v pátek rozdělá a dají nám vědět.Docela mě to naštvalo,myslím si,že RK si to pak shrábne do kapsy a majitel o tom ani neví.Přece proto to dal RK ,aby to za něj vyřešila a dal určitou částku,za kterou to chce prodat.Přijde mi to neprofesionální a klamavé.Šli byste do toho?

 • Ne. ..myslím že zájemce nemají, jenom kecaji

 • Když se dělá soutěž na prodej bytů obalkovou metodou tak jsou vždy určite podmínky a ne tohle co popisujete. Nesla bych do toho.

 • Urcite ne...jen způsob, jak z vas dostat vice peněz.

 • Sponzor fóra
 • je to podvod

  to samé když je aukce a jsou tam nastrčení lidé - jen aby navýšili cenu

  chtějí dostat víc peněz - než je hodnota bytu.

  pokud byla nějaká základní cena a vy s ní souhlasíte - dejte tu základní do obálky a uvidíte - bud vyhrajete a nebo ne

  je to jednoduché

 • Zdravím. Tkak do toho bych nešel. Je to jen lobing ze strany RK jak vytřískat víc peněz.

 • Vůbec nechápu, proč to řešíte, dejte nabídku, jakou považujete za vhodnou, stejnou či nižší než je inzerovaná cena a pokud je vám jedno jak to dopadne, tak se není čeho obávat. Záleží jestli ten byt chcete.

  Mimochodem v některých státech je tento postup zcela běžný, např. ve Švédsku se takhle prodávají byty úplně normálně, ono ne vždy musí být vše podvod či podfuk...

 • Obálková metoda je naprosto běžnou formou prodeje. A pokud se sejde víc zájemců je soutěž přirozené vyústění prodeje. Makléř by však měl v inzerátu uvést "V případě více zájemců bude byt prodán nejvyšší nabídce". Nebo možná neočekával, že se sejde víc zájemců najednou. Učenný, ale z nebe nespadl. Obálková metoda je stále lepší a spravedlivější forma výběru kupce než metoda ententýky dvašpalíky... Nabídky se předkládají majiteli a ten si sám vybere, jakou nabídku akceptuje. Veškerý výnos pak náleží prodávajícímu. Představa, že by si realitka výnos nechala, to už je hodně odvážné tvrzení. Prodej formou obálkové metody je u nás sice málo rozšířený, ale ve světě naprosto normální forma prodeje.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?

  Hledat pouze v názvech témat