Přepis elektřiny a vody při koupi rodinného domu - postup

Zdravím, může mi někdo poradit jak postupovat? Máme podepsanou kupní smlouvu a prodávající se až přehnaně snaží přepsat své smlouvy na nás. Vzhledem k tomu, že jsme zjistili dluhy (jiného charakteru) z její strany, se bojíme, aby nebyly i na vodě a elektřině. Zajímá mě.. 1. zjistím stávající stav smluv k domu jako kupující s podepsanou kupní smlouvou v ruce? 2. pokud ano, kde takovou informaci získám? Ona má dodavatele Pražskou plynárenskou. My chceme přejít nejspíš jinam. Musím tedy na pobočku (nebo zavolat) na PP, nebo informaci dostanu na pobočce dodavatele, kterého si vyberu? 3. Já chci aby přepis proběhl tak, že si při předání domu opíšeme stavy a čísla měřičů, a s tím si my zajdeme k dodavateli a přepíšeme na sebe. Tím pádem se ukončí její odběr, přijde jí konečná faktura a my jedeme od data a stavu v naší nové smlouvě (doted jsme se stěhovali 3x, ale z bytu do bytu a pokaždé to bylo stejné...jak je to u RD nevím....) Ona chce přepsat celou svou smlouvu na nás, protože jak říká "hrozí, že když se ona odhlásí, tak střihnou kabel a musíme si vyřizovat a platit znovu přípojku" (což si myslím je hloupost, protože elektřina je na jméno a odběr podle měřiče, ne na dům a mám podezření, že jsou tam dluhy). Jak tedy přepsat energie (el. a voda) tak, aby na nás nespadly případné nedoplatky, které tam mohou být? Děkuji za odpovědi :-)
Odpovědět
@cankikris Tohle - prepis odberneho mista na jinou osobu - je jeden ze zpusobu, jak okamzite prejit k novemu jinemu dodavateli, i kdyz je puvodni smlouva na dobu urcitou. Presne, jak pisete - opsat stav elektromeru + dalsi vyplnene dokumenty (kazdy dodavatel chce neco jineho, vetsinou je to kupni smlouva na dum, kopie stare smlouvy, plna moc atd...)...Vse tohle vyridi pak novy dodavatel. Dluh se vaze k osobe ne k odbernemu mistu.
Odpovědět
@makymj já si právě myslím, že bud tam je dluh, nebo je tam smlouva na dobu určitou a ona nechce platit tu pokutu. Postavila mě před hotovou věc, že mi dá papíry k podpisu a odešlou se do Prahy, s tím já ale nesouhlasím...jen jsem se chtěla ujistit, že pokud je tam smlouva na dobu určitou, tak já ji na sebe nemusím přepisovat, když nechci. Každopádně to zítra ráno všechno obvolám a zajedu s kupní smlouvou, at mi dají informace co všechno budu potřebovat.
Odpovědět
Ještě mě napadlo...co se tane, když by byla elektřina napojená na sloupu, který je na soukromém pozemku a neexistuje smlouva o VB, která by prokázala oprávnění mít tam kabel...bude nový dodavatel toto požadovat? My jsme doted řešili vodu a kanalizaci, o Elektřině se nezmínil ani odhadce. Ale bylo tam tolik problémů s vodou a kanalizací, že bych se nedivila, kdyby elektřina také... Aby se mi pak nestalo, že mi nepřepíšou elektroměr na mou osobu bez té smlouvy....(kdyby nám ji nedala, zatím nevím, jestli ji má¨)
Odpovědět
@cankikris Zadna pokuta se v tomto pripade neplati, jde o prepis odberneho mista na jinou osobu. Bezne se takto lidi i zbavuji nevyhodnych smluv na dobu urcitou, ze se prepise napr. smlouva z manzela na manzelku, bez pokuty, na jineho dodavatele, a az uz je u noveho dodavatele, tak se prepise jen zase zpet na danou osobu. S tim VB uz neporadim. Vse zjistit.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?