Více zájemců o koupi domu

Profilova fotka
Krásný novoroční večer všem. I když jsme chtěli původně dům stavět, objevili jsme čirou náhodou dům, který nás naprosto okouzlil. Bohužel, okouzlil i další zájemce. Zažili jste podobnou situaci, mate nějaká doporučení? Má smysl být s makléřem více v kontaktu, aby bylo vidět, že máme vážný zájem, nebo spíš ho to bude prudit? V situaci, kdy bych byla naprosto realistická a prostá emocí, trvala bych na dodání dokumentů k nemovitosti před podpisem rezervační smlouvy, ale tady mám strach, aby nedali přednost radši “nenáročnému” zájemci. Na druhou stranu jde o životní rozhodnutí a já jsem v některých situacích hodně emotivní člověk... díky moc za rady / tipy
Odpovědět
Profilova fotka
My to měli podobně, ale vyplatilo se projevit zájem. Já vešla do domu s věděla jsem že to je přesně ten pravý..
Odpovědět
Zavolejte makléři, projevte zájem a nechte si poslat všechny dokumenty k prostudování. Koupě domu je dost zásadní investice na to, aby se dělala jen na základě emocí a pod tlakem, že někdo bude rychlejší... možná bude, a pak vám ten dům nebyl souzen nebo vás to naopak ušetří problémů, které jsou s tím domem možná spojeny, ale kvůli tlaku na rychlou koupi je přehlédnete. Ono to s ostatními zájemci taky nemusí být tak horké, jak realitní makléři někdy říkají... takže směrujte ke koupi, ale racionálně 🙂 přeji šťastnou ruku 🙂
Odpovědět
A z vlastní zkušenosti - před lety se nám líbil byt, už jsme byli skoro rozhodnutí, ale potřebovali počkat ještě na jednu informaci, tlak ze strany realitky byl tak silný a nepříjemný, že jsme to nepodepsali... byt koupil někdo jiný a my po několika málo týdnech byli šťastní, protože jsme našli mnohem lepší...
Odpovědět
Uvazovat vzdy a za kazdych okolnosti racionalne. Byt na strane predavajuceho a mat velky zaujem zo strany kupujucich, tak zacnem hybat s cenou 😁
Odpovědět
@yamsick My když kupovali byt, který se nám moc líbil (lokalita, umístění v domě) byli na prohlídku pozváni na ten samý den ještě 2 zájemci. Ukecala jsem realiťáka, abychom mohli jít na prohlídku jako první a když se nám byt hodně líbil i uvnitř, rozhodli jsme se během 5ti minut . Druzí zájemci již stáli před domem a ty další odvolal telefonicky. Nikdy jsme nelitovali, byt byl i za rozumnou cenu a kdybychom váhali, určitě bychom o něj přišli. Ale kupovat dům je zase něco jiného. Já bych asi projevila vážný zájem, ale trvala bych na předložení dokumentů, to by neměl být problém, když má dům v nabídce, to základní k němu přece musí mít. A na příští prohlídku s nějakým člověkem (nejlépe stavařem) který tomu rozumí a odhalí věci, které Vy byste z neznalosti a v prvotním nadšení třeba přehlédli.
Odpovědět
Poslední slovo má vlastník nemovitosti. My kupovali pozemek. První zájemci, po schůzce s majitelem jsme se domluvili na podepsání smlouvy a předání peněz do 2 dnu. Další den nám oznámil, že prodal jinému zájemci co nabídku přeplatil. Takže pokud je prodejce slušný, dokumenty vystaví, beztak by je měla mít realitka. Pokud začne zvyšovat cenu.sla bych od toho.
Odpovědět
@yamsick - no my sme prejavili zaujem a k tomu sme zacali jednat ohladom domu cize zmluvu pozerala nasa pravnicka davala navrhy na zmenu a tak cize sme boli "v progrese" do toho sme zistovali ci neni majitel v exekucii a tiez nam vravel realitak ze maju viac zaujemcov, ale zistili sme potom, ze vlastne sme boli sami, ktori boli ochotni kupit ten dom za tu cenu...ze vlastne realitka s nami hrala taku hru s viacerymi vaznymi, aby na nas trosku tlacila...:-D :-p
Odpovědět
ze zkusenosti vim, ze - TO CO MA BYT VASE VASE BUDE 🙂 no stress
Odpovědět
@yamsick Nenechte s vami hrat tuhle hru, kdy jste vehnani do stresu a tlaku. Idealni prilezitost vam prodat neco, ceho muzete litovat...Je to obvykla nekala praktika, kdy se vytvori pocit jedinecne nabidky, ktera vam utece a v zivote jina neprijde. Je tezke odolavat, ale na to prave sazeji. Drzim palce ;)
Odpovědět
Emoce zcela stranou! Zcela! Jinak jsou z toho vždycky problémy. Hlavně nedávat emoce najevo před makléřem a prodávajícím, být taktní. Jinak se taky může stát, že vás natáhnou.
Odpovědět
Jak to dopadlo? Já znám z okolí situaci, kdy realitka opravdu nelhala a vážně zájemce měla, zájemci jim nevěřili a říkali si, že to přes víkend počká ... Druzí zájemci podepsali smlouvu ještě před víkendem a šťastne bydlí.
Odpovědět
@yamsick Rozhodně bych si důkladně prostudovala veškeré dokumenty a sepsala smlouvu takovým způsobem, aby od ní šlo co nejsnáze odstoupit i s vrácením zálohy, pokud by se například ukázalo, že je nemovitost zadlužená. To bude úkol na vašeho právníka, smlouva od realitky nebude příliš psaná ve váš prospěch. Zrovna tak si zkontrolovat, kde sahala voda při povodních, územní plán (co se plánuje okolo), vzít si tam odborníka, který posoudí veškeré i skryté vady (podívat se do stěn atd.) Tohle by se nemělo uspěchat. Jinak jo,byla bych s makléřem v kontaktu a případně mu nabídla peníze navíc, pokud by nám dal přednost.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Zdravím všechny, dopadlo to nakonec dobře. Právník nám dobře sepsal smlouvu, vzali jsme s sebou stavaře i soudního znalce, takže by nás nemělo snad nic překvapit. první 3 týdny rezervační lhůty byly trošku napjaté, ale věřím, že teď už to "dojedeme" v klidu a na jaře se budeme stěhovat. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?