Co je systém Clik-Clak a co odtok s přepadem?

Může mi někdo přiblížit co je systém clik clak a co odtok s přepadem? Jak to funguje, jak to vypadá na vaně, jestli to ovlivňuje výběr baterie...
Odpovědět
Click clack je umyvadlová výpusť - kovový "špunt", který když zamáčkneš dovnitř, tak můžeš do umyvadla napustit vodu, když znova stlačíš, tak se ti voda z umyvadla vypustí. Zde to nemá s baterií společné. Máš umyvadlovou baterii a zvlášť špunt cklick-clack. Vanový odtok s předpadem je, že kolečkem na vaně (doprava/doleva točíš) a tím otevíráš a zavíráš špunt :-) My pod tím kolečkem máme trysky a tím napouštíme vanu. Máme tedy podomítkovou baterii. Napouštění a vypouštění vany se nám děje přes to "kolečko" na vaně :-) to je automatický přepad rotaplex (máme od IdealStandardu).
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych jen doplnil @veronika.deskova, která to vysvětlila velmi pěkně, tím, že na výběr baterie to přece jen vliv má, ale to se týká umyvadel. Když je click-clack v umyvadle, vybírá se baterie bez táhla, které tam někdy bývá právě na ovládání špuntu.
Odpovědět
My ten zacvakávací špunt máme a jsem s ním moc spokojená! Instalatér nám ho doporučoval víc, než ten systém s tím táhlem. Prý se rychle vychechlá a potom špatně funguje. A je fakt, že jsem to už vícekrát zažila např. když jsme byli někde na dovolené a tam to většinou v těch hotelích nefungovalo a bylo to zlomené atp. A navíc se baterie bez toho táhla lépe udržuje v čistotě si myslím, nikde se v záhybu nic neusazuje atd. Máme ty špunty jen v umyvadlech, ve vanách máme klasiku s přepadem, jak vysvětlovala @veronika.deskova. Akorát v té jedné vaně máme ten špunt uprostřed a tlačí nás do dupky při mytí :-D , takže ho máme pořád vytažený, pokud se zrovna nekoupem. Takže možná pro někoho poznatek, proč vybírat vanu s odtokem na straně. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
my máme na umavadlech click clack a jelikož máme docela tvrdou vodu,tak se nám zanáší vodním kamenem,takže je to nepoužitelný :-S jakmile to zavřu,tak se to sekne a nejde nahoru 8-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Ahoj, obnovuji diskuzi. Uvazuji nad click-clackem, ale trochu vaham, protoze budeme mit take tvrdou vadu. Da se to potom lehce za spunt vymenit nebo je to na komplikovanejsi vymenu? Jake jsou vase zkusenosti?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj. Na starém bytě jsme měli také dost tvrdou vodu a nikdy jsme s tím problém neměli. Vyměnit click clack za normální špunt a zpět není velký problém. Přítel to měl za chvilku. Jen si dej pozor, protože systém Click clack je trochu větší takže třeba teď se nám nevejde do nábytku protože pak nezavřeme šuplík pod umyvadlem.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky máme click clack a tvrdou vodu, zatím tedy nemám dlouhodobé zklušenosti, ale doufám, že při pravidelné údržbě nebude s vodním kamenem problém
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já si ho koupila a zatím teda nadšená nejsem. Ze tří, nám dva protékali. Vyměnili je za nové, ale stále protékají...voda vydrží v umyvadle jen chvíli a pak odteče. A díky tomu, že je opravdu větší, tak teď řešíme, jak udělat sifon, protože se nám tam nevejde. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Možná se zeptám trochu hloupě, ale vážně tomu moc nerozumím...když budu chtít koupit click clack do umyvadla, jak to ovlivní výběr sifonu??jestli teda vůbec nějak...umyvadlo bude bez přepadu, tak kdybyste někdo poradil...? díky moc .-)
Odpovědět
Profilova fotka
@swen Taky budeme mít na umyvadlech click clack, také nám to doporučovali a syn je z toho nadšený... Jinak sifon podle mě přímo s click clackem nesouvisí, spíš je potřeba vzít v úvahu průměry otvorů - průměr cklick cklacku by měl být stejný jako horní průměr sifonu a pak je třeba u sifonu přihlížet i k průměru odpadové trubky... Ale myslím, že když se zeptáš v koupelnovém studiu nebo u instalatéra, tak ti určitě poradí... Jinak máme taky umyvadla bez přepadu...
Odpovědět
Klik klak, "pop up" apod. je ideální jak na používání, tak pro instalaci. Přesto je většina lidí nezná, to mě překvapuje :) Na sifon nemá vliv, pouze si rozmyslete, zda budete mít umyvadlo s přepadem nebo bez přepadu...dle toho zvolte i výpusť (špunt). Existují klasické chromové, ale i výpusti v barvě bronzu, mědi, zlaté apod. Ty seženete spíše na netu, než v klasických prodejnách. ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 letech
Profilova fotka
Dobrý den, prosím nevíte někdo proč zátka click clack netěsní? Po zatlačení trochu vyskočí a je zde malá škvíra, voda za chvíli odteče. Těsnění máme čisté, dá se to nějak upravit, popř. koupit novou?
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?