Kombinovaný zebrik

Zdravím vás prosím o radu máme kombinovaný žebřík jen nám podlahari řekli že je to zbytečné napojovat na podlahovou. Tzn je jen na zdi a můžu do něj koupit topnou tyc do sítě. Je špatně že nebude napojeny na podlahovou? Může to jet jen na elektřinu bez nutnosti připojování k podlahovce? Rozdělovač má ve stěně za žebříkem nějak by to šlo asi dodělat jestli to je nutnost pro provoz.
Odpovědět
@stahonlukas Záleží čím ohříváte vodu pro topeni.
Odpovědět
@wpavel máme to přes tepelné čerpadlo
Odpovědět
@stahonlukas Nutnost napojovat žebřík na podlahovku není - spíš bych řekl že je to komfortnější. Asi záleží na co ten žebřík máte, zda vše máte jen na tom žebříku (tzn, je sušíte tam hodně věcí) nebo máte ještě sušák. My máme žebřík napojený na podlahovku (TČ) a je příjemné, že je v topném období teplý a ne studený (kov, dlažba apod. působí studeně na dotek, i když mají pokojovou teplotu). A elektřinu u něj zapínáme jen, když příjdeme z lyžovačky apod. a máme promočené věci a boty, které potřebujeme (do rána) vysušit.
Odpovědět
@sasynkamil Žebřík lze provozovat několika způsoby. 1) připojený na topnou soustavu PT to bude teplota vody 25-35st, výkon nic moc ale k tomu topí podlaha . 2) připojený na radiátory teplota může být kolem 45st. co už docela topí. 3) u verze 1 a 2 přidané el. těleso odpovídajícího výkonu žebříku při použití v topné sezoně je ale potřeba uzavřít ventil žebříku. U lehce předimenzovaného žebříku s tělesem lze použít k vytopení koupelny mimo topnou sezonu je to asi lepší a bezpečnější než nějaký fukar (ten asi bude rychleji topit). 4) žebřík čistě el. bez připojení na top. soustavu. Lze takto použít při sazbě pro TČ nebo el. kotel.
Odpovědět
@wpavel Tak jak píšete, my např máme pripojení jak na topení, tak je v něm topná patrona do elektriny a dá se s tím koupelna pěkně vyhřát, to je podle mě nejlepší a těch pár kousků trubek k žebříku nikoho nezabije
Odpovědět
Já jen přiložím svou zkušenost do pranice. Podlahovku jsem na žebřík nedával na doporučení firmy, která mi podlahovku dělala. Pouze zásuvku na elektrický žebřík. Po téměř 2 letech bydlení jsem zjistil, že mokrý ručník po sprše relativně rychle vyschne jak v létě, tak v zimě, když je roztažený. Žebřík zatím doma tedy nemám a potřebu tak nějak nepociťuji, zatím. Většinou se sprchuji večer a je mi jedno, jestli ručník uschne za 1 hodinu nebo 4. Jsme doma 3. Ale zajímalo by mě porovnání, jak dlouho trvá uschnutí ručníku s podlahovkou, kde jde cca 27°C s vysycháním na vzduchu.
Odpovědět
@wpavel Ahoj, proč je nutné uzavřít při přitápění elektrickou patronou ventil na žebříku, když jej mám připojený na okruh podlahovky a v zimě podlahovka topí, tedy jde i do žebříku ? Tedy vlastně současně jde žebříkem voda z podlahovky a je zároveň dohřívaný patronou z elektrické zásuvky?
Odpovědět
Část toho je spíše o komfortu. Ručník uschne i na sušáku (studeném radiátoru). Když tam budu sušit boty a mokré oblečení pro dvě děti, tak je určitě dobé mít el. patronu. Ten kdo je zimomřivý, tak zase uvítá, že si v koupelně může přitopit žebříkem (s el. patronou) mimo topnou sezonu (někdo v nějaké diskuzi toto zmínil). No a proč nemít žebřík připojený i na podlahovku pro konfort. Jasně, pokud tam je nějaký problém, nevychází mi to apod. tak bych to přes koleno nelámal. Ale pokud se firmě nechce, to bych jako argument nebral. Přijde mi to jako kdybych kupoval nové auto a prodejce mi řekne, že pravé zpětné zrcátko nevyužiju, tak mi ho tam nedá (co ušetřím v porovnání s celkovou cenou)?
Odpovědět
@hamikaw Když se žebřík neuzavře bude těleso ochlazováno vodou PT která má teplotu třeba 27st. a teplo s el. tělesa se odvede do podlah. Když ventil uzavřete bude el. těleso schopné zvýšit teplotu žebříku třeba na 50 st.
Odpovědět
To jsem právě zkoušel a rozdíl v teplotě žebříku když zavřu / nezavřu ventil na žebříku, když zároveň běží i podlahovka přes tento žebřík není si myslím žádný. V obou případech na žebříku neudržím ruku a teplota toho žebříku je pocitově na omak stejná. Tak proto mě to zajímalo, jestli to má na něco vliv.
Odpovědět
@hamikaw To záleží také jaký je průtok vody žebříkem. Každopádně teplota vstupní vody do žebříku bude nižší než výstupní teplota vody z žebříku. To znamená že část teplé vody ohřáté el. tělesem se vrací do rozvaděče a PT.
Odpovědět
Ano, to ano. Spíše jde o to, jestli to vyloženě něčemu vadí, že ohřátá voda se vrací zpět do okruhu podlahovky nebo ne.. ? Pak zase teoreticky elektrokotel k podlahovce jede na méně, protože přes něj začne proudit teplejší voda než nastavených 27stC 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
@sasynkamil Proč by se firmě nechtělo, když jim to platíš ty? Nechápu. Já jen poslechl majitele firmy, je to projektant TZB. Když mi řekl, že to je zbytečné a že si to domů taky nedal, tak to pro mě bylo zbytečné 🙂 Jinak, mokré oblečení, pokud je špinavé od bahna, do pračky, pokud je jen mokré od sněhu, do sušičky. Zatím mám jen jednoho malého, ale pokud je venku jediná kaluž, vyválí se v ní.
Odpovědět
@hamikaw Ano teplo nikam neuteče, ale zapínáte el. těleso aby bylo v koupelně větší teplo a ne proto aby kotel topil méně.
Odpovědět
@hamikaw No nevím zrovna, jesli to málo, co se nevytratí do prostoru ten žebřík předá do topení... Podle mě toto, že ze žebříku to jde do podlahovky je mrhání peněz, nehledě na to, že ten žebřík tam pošle oproti el. kotlu tak málo, že kotel pojede pořád
Odpovědět
@hamikaw nevadí to asi ničemu, jen budete zbytečně více topit patronou a efekt bude pomalý. Jde o to, že musíte zavřít i ventil na vratce, nejen kohout s termohlavicí, nebo co tam máte. Mám to také tak. Patronu i napojené na otopnou soustavu. Zkoušel jsem to a když ventil zavřu, žebřík je během chvilky horký. Jinak to trvá mnohem déle a neohřeje se tak-voda uniká do systému. Také mám žebříky kombinované a jinak bych to nechtěl. I teď, kdy topná voda má 31°(jak už jsem psal v diskuzi vedle) je žebřík příjemně teplý. Ale to je na každém co mu vyhovuje. Každopádně je asi lepší to udělat a popř. ho mít uzavřený. Než neudělat a pak si drbat hlavu, že jsem to neudělal 😉
Odpovědět
@demolitionman Pozor každopádně nezavírat výstup z žebříku, stačí jen přívod hlavicí voda se zahřátím roztahuje a bude vznikat v žebříku zbytečně velký tlak.
Odpovědět
@wpavel aha, mě topenář tvrdil zavřít i výstup. Tak díky za info.
Odpovědět
@davex k tomu "Proč by se firmě nechtělo, když to platím já" ... neberte mě za slovo. Může to být tím, jak sám píšete: 1) ten kdo vám dá danou radu, tak protože to sám nemá (a neví tak vlastně, jaké by to bylo "to" mít) oproti tomu, kdyby řekl, já to mám ale je to úplně zbytečné (stále mě to tolik peněz/ jsou s tím takové a takové komplikace / a už bych do toho znovu nešel) 2) Protože firma a řemeslník ne vždy je jedno a to samé a nědky to doporučí nedávat řemeslník 3) Firma/řemeslník spěchá na jinou zákazku, kde je ve skluzu. Topic k pivu 🙂... Ano sušit se da mnoha způsoby včetně sušičky. Např. trochu zašpiněné oblečení nebo trochu mokré oblečení, nebo ty boty (samozřejmě existuje sušák na boty) nemusím dávat do sušičky. Navíc je dobré vést malé děti k samostanosti, že si mají dát mokré věci na sušák apod. a ne že rodiče za ně vše budou dávat do sušičky, pouštět sušičku atd. atd. Pak si to dítě ani nedá mokré rukavičky ze školky na sušák, protože vše děláte za něj. A máte o zábavu na dalších 30 let postaráno (nedejbože na celý život v případě "mamahotelu" ) 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme vzali elektrický žebřík, ale byla to chyba. Původně jsme si říkali, že nemá smysl připojovat žebřík na podlahovku, když tam má voda 25-30 °C, ale to byla chyba. Určitě doporučuji vzít kombinovaný. Když topí podlaha, lehce topí i žebřík, což je pořád mnohem lepší, než když je studený. A když si chcete přitopit, tak pustíte elektrický ohřev. Kdybych mohl, rozhodně jdu do kombinovaného. Takže určitě doporučuji vzít kombinovaný.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?