Kulaté repráky ve stropě a hranaté světla, nevadí?

17. dub 2019120

Chci se zeptat na názor. Chceme dát do koupelny zabudované rádio, ale repráky jsou docela velké viz foto. Přemýšlím jak řešit osvětlení, aby to nevypadalo blbe. Celková délka koupelny je 350cm. Na nákresu jsem to dala tak, aby na střed umyvadla byly světla. Jaký typ světel byste prosím dali a volili byste rozmístění jinak? Díky

 • V době přenosných BT repro, která jsou malá, přenosná a zvuk mají řešený lépe, bych cestou zabudovaných repro nešel. Nehraje to a je to vzhledem k účelu nadbytečná komplikace. Přenosný BT si dejte na tu skříňku třeba. Nebo z nějakého nutného důvodu chcete ten zabudovaný?

 • @nelinecek  Značka Dexon je pro svou univerzálnost a poměr cena/výkon rozumné řešení v mnoha oblastech, nicméně technologie pokročily a zajisté máte mobil a v něm aplikaci Spotify či lepší Tidal (nebo mít dříve či později budete), takže k tomu je lepší pořídit ten přenosný. Je jich celá řada, viz např. https://reprosoustavy-reproduktory.heureka.cz/f:12571:364316/ (snad mi to tu nezablokují), některé mají i FM rádio, i když to dnes také dokážete streamovat z mobilu přes BT. Mrkněte na parametry a recenze a snad vyberete.

 • Sponzor fóra
 • Osobně bych zabudované repro nezatracoval, máme v ložnici + pracovně (strop) a kuchyni (stěna). Přenosný reproduktor je hezká věc, ale nosit ho sem a tam... Navíc pokud by člověk chtěl skutečně multi-room, už by musel výběr z BT reproduktorů zúžit, přizpůsobit výběr dalších komponent v domě k ozvučení (troufám si říct, že trochu problém) a bude to něco stát. Je dobré mít představu, co vlastně chci a jak toho dosáhnout.
  Spíš bych zvážil, jestli je v koupelně repro vůbec potřeba, popř. zda by nestačil reproduktor jen jeden. My ho nakonec nedali, i když k dětem jsem alespoň nachystal do podhledu kabeláž.
  Dexon je sice z pohledu cena / kvalita přijatelné řešení, ovšem dají se najít minimálně srovnatelné reproduktory za méně peněz.

 • @awakened  Přenášení BT repro je možnost, ne nutnost. Tedy já to chápu tak, že tazatelka řeší jen ozvučení v koupelně, ne v celém domě. Pokud by řešili multiroom, pak chápu, i když já osobně bych chrastítka do SDK podhledu nebral, spíš separátní boxy, ale vzhledem ke svému hifi zaměření bych si stejně nevybral. Z pohledu investice je pro místnost typu koupelna dle mého názoru ten BT reproduktor lepší s tím, že kdykoliv jej MOHU, nikoliv MUSÍM, využít i jinde v domě. A troufám si ze zkušenosti tvrdit, že BT repro bude hrát vzhledem ke svému účelu a konstrukci lépe, než repro ve stejné cenové relaci v podhledu. Volba je samozřejmě na tazatelce.

 • Nevím, jestli se tu najde ještě někdo podobného ražení, ale dle mého názoru jsou repráky v podhledech vyhozené peníze... Já prostě nevidím jejich reálné využití. Maximálně při vaření, ale to si raději pustím TV s kvalitními sloupy.

 • Já pochopil, že to je jen možnost 🙂. Má to jistě své výhody a nevýhody. Tazatelka se, pravda, informovala jen na ozvučení koupelny, ale člověk si doma běžně neozvučuje jen koupelnu, resp. pokud už tak činí, lze předpokládat, že ozvučení bude i ve více frekventovaných prostorech domu. Možná se mýlím, ale volba produktu by tomu nasvědčovala...
  Co se týká kvality, mám také rád kvalitní hifi, byť audiofil nejsem. Měl jsem možnost vyzkoušet jiné řešení od Dexonu https://www.dexon.cz/katalog/multiroom-ozvuceni/vestavne-reproduktory-do-sten-a-stropu/rp-111-jpm-2021wi-sada-aktivnich-podhledovych-reproduktoru-s-wifi.html a za tu cenu to prostě nehraje adekvátně. Navíc tam byla řada problémů - čínský název rendereru v síti, prohozené kanály apod. Jako ekonomické řešení lokálního ozvučení (celkem 3 místnosti) jsem zvolil kombinaci Chromecast Audio, malého zesilovače (vše v rozvaděči) a podhledových repro, cena takového kompletu oproti řešení od Dexonu maximálně poloviční, zvukově polepšení, komfort ovládání úplně jinde (SW Dexonu nekomentuji). Poměr cena/výkon s ohledem na zamýšlený účel více než přijatelný. V OP mám dedikovanou repro sestavu a do kuchyně jsem dal sice také zabudované repro, ale do stěny nad dřez (máme otevřený strop) a podstatně kvalitnější (Polk), protože často hrají společně se sestavou v OP.

 • Omlouvám se za bordel v rozvaděči, ještě to není úplně finální stav 😃.

 • @awakened  No jasně, to si musí zvážit každý sám. Já nevidím reálné využití v koupelně, kde se jdu osprchovat a přes proud vody nic neslyším, nebo v ložnici, kde jdu spát a chci mít klid.

  Ale chápu, někdo nemá spaní, tak si k tomu pustí potichu rádio. Pokud ale někdo nemůže spát, měl by se zaměřit spíše na životní styl nebo změnit práci 🙂

 • @davex  Přesně tak, každý dle svých potřeb, o a možností. V koupelně využití a smysl také nevidím, trávím tam minimum času a manželka jakbysmet. Ale třeba v ložnici se nemusí jen spát 🙂.

 • @awakened  Koupelna má hlavně šílené echo - žádnou pohltivost. Chce to něco, co má větší rozsah a alespoň nějakou dynamiku. V podhledu to bude dle mého názoru vždy chrastivého typu, na stranu druhou většině lidí stačí zvuk, ne hudba🙂 Já to mám šmrncnuté spíš tím audiofilstvím - neodkážu toto řešené v podhledu ocenit, takže pokud je názor agresivní, omlouvám se.

 • @davex  mel jsem stejny nazor jako ty, na repraky ve strope. Do te doby nez jsem byl v CB v u Loxone partnera. V tom strope nejsou zadna chrastitka za 8kil, ale jeden reprak stoji cca 4,5kkč a zvoucek z toho velice libovej. Ano mam taky apec v obyvaku za nasobky desitek tisic, osobni audio taky celkem solidni a jedinej zdroj zastavam flac pokud ne primo SACD. Takze repro do stropu rozhodne ano, ale priprava a montaz a samotny konec musi byt stejne kvalitni jako jeho zacatek. Nebudu se rozepisovat o kvalite mp3 z uloz to, to asi neni uplne nutny. Ale rikam, ze na tu chvili, nebo nejaky podkres tak kvalitni repro do SDK podhledu proc ne.

Přidej příspěvek

  Nenašli jste co jste hledali?