Máte zkušenost s ukotvováním a těsněním?

Profilova fotka
Ahoj, potřebuji poradit: máme minivanu tedy hluboký sprchový kout, ale pořád nám zatýká v jednom rohu. Už jsme jej X- krát izolovali silikonem na vany, chvíli to vydrží, ale cca do týdne až dvou znovu začne zatýkat znovu. Už jsme s manželem zoufalí a vodař teď nemůže přijít. máte někdo zkušenost s ukotvováním a těsněním? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahíj tak to máme stjná prblém, vše máme zasilikonované, dokonce jsme už na vaičku nalepili i itongy , oblepili kachličkama, takže tam vznikl takový schodek, a pořád to není ono, zatéká. Ale už jsme přišli na to , že to je tím že ta vanička je ustavena na ploše,a ta asi není uplne rovná, no a jak tm nekdo vleze tak se ta vanička trošku pohne, tím pádem se nekde udelá asi malá dírk a tou teče. jo jo, co my se s tím natrápli, ale po 2 letech marného snažení, jsme se na to vybodla, když je kaluž utřu a už to neřeším, protože jinak by muselo dojít na drastičtejší metodu a to vyhodit sprcháč akoupit nový.
Odpovědět
tak se zatékající vodou vám asi nepomůžu... ale, co je lepší, zděný kout, plastová vanička a zástěna nebo celý box??? kapulet: jak jste spokojeni s tou minivanou???
Odpovědět
Profilova fotka
ja zrovna taky premyslela nad tim jestli je lepsi ve sprchaci vanicka nebo ho mit cely vyzdeny,mozna ze kdyz je cely vyzdeny tak zebe do tlapek :-(
Odpovědět
na mytí si myslím, že je lepší vanička, než mýt spáry, vanička se při sprchování brzo zahřeje na rozdíl od dlažby :-(.
Odpovědět
Profilova fotka
no ale vanicka je hlucna :-(
Odpovědět
tak tu hlučnost bych přežila snáz než pak nadávat u umývání sprcháče!!!!
Odpovědět
jak hlučná? tomu nerozumím. my máme vaničky od ravaku a přijdou mi úplně normální.
Odpovědět
jako je o něco hlučnější než celozděný sprcháč... je v tom trochu rozdíl.
Odpovědět
no asi záleží, z jakého je ta vanička materiálu a jestli je podbetonovaná nebo ne, my jí máme podbetonovanou a vůbec to nedělá hluk oproti tomu, kdyby byla jen na těch nožkách, jako některé jsou.
Odpovědět
Mám zděný sprcháč z luxfer na podlaze dlažbu. Tak až mně namontuje manžel konečně dveře, tak Vám řeknu zda studí kachle do noh nebo ne. Ale myslím, že jak pustíte teplou vodu, nic studit nebude.
Odpovědět
My mame vanicku a nasi maji kachliky a oboje studi ze zacatku uplne stejne ;-) Nasi to resi takovou tou gumovou podlozkou. A na cisteni bych rekla ze je to "prast jak uhod" ;-)
Odpovědět
Kapulet, Deska - a nemůže být chyba v "trubkách" ? špatně udělaný výtok, špatně spojené kolena kanalizace, atd.? Zkusili jste koukat pod vanu? Nevím, jak je to u těchto sedacích van, ale u klas. se dělá vždy jedna kachlička oddělávací (na megnet). Teda přesně nevím podle popisu, kde vám to přesně teče, jen mě to teď napadlo, že často bývá chyba u trubek.
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Dáváme dohromady návrh na koupelnu a tak se snažím zjistit různé alternativy řešení sprchových koutů :-) Koupelnička bude malinká a prostoru moc nebude.....Uvažovali jsme nad zděným sprcháčem, ale přijde mi, že se tím ten prostor ještě víc zaplácne..Nebo prosklený, ale u těch levnějších se bojím údržby ( zatékání vody do spár kolem kování) a na ty dražší nejsou penízky :-| Jaké máte zkušenosti s údržbou klasických prosklených sprchových koutů???? Je lepší hlubší vanička??? Fotkami pro inspiraci také nepohrdnu ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Máte někdo zkušenosti se skleněným sprchovým koutem, který se otvírá ne posouváním dveří, ale klasickým otvíráním ven? Uvažujeme o něm, protože jsou prý mnohem kvalitnější, než ty posuvné a jsou taky mnohem elegantnější, ale taky za to stojí ta cena. Tak bych ráda slyšela nějaké zkušenosti, než za to dáme takové peníze.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
ahoj, oživuju téma a ptám se :-) do koupelny v přízemí vybíráme sprchový kout - vzhledem k tomu, že jsme si v koupelně v patře dopřáli trochu luxusu, tak u téhle "pracovní" koupelny koukáme spíš na cenu :-D bude malinká, takže potřebujeme sprcháč s vchodem ze strany (ne z rohu) - zatím jsme vybrali dveře Cubito Pure, pevnou stěnu Cubito Pure a vaničku Olymp (vše JIKA) a zajímalo by nás, jestli s ním nemáte někdo zkušenost: http://www.jika.cz/servlet/portal?cod... http://www.jika.cz/servlet/portal?cod... http://www.jika.cz/servlet/portal?cod... sice chceme něco levného, ale zase nechceme koupit úplný šunt :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janamachackova My je máme a jsem spokojené hlavně teda z důvodu čištění..nemám ráda zásuvné dveře..všude se drží plíseň.. Jinak my máme vydlážděný sprchový kout (mozaikou) a jsem spokojená..nic nestudí...určitě to má delší životnost než vanička a jak už jsem napsala výše je lešpí na čištění :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janamachackova tchán s tchýní mají otevírací sprcháč, ne se zašupovačkama. Vypadá to moc dobře, ale je na to otevření potřeba hodně místa. Také mají neustále louži před sprcháčem, protože ty dveře mají dole mezírku, aby to šlo otevřít a tou to stříká ven.
Odpovědět
Ahojky, budeme kupovat byt, ve kterém je malilinkatá koupelnička - odhadem (zatím nám ještě byt pane neříká) 140 x 160cm. Vanu jsme zavrhli rovnou, ale rádi bychom sprchový kout s vyšší vaničkou - máme malého špunta,tak aby si tam mohl sednout a trochu si pohrát. Myslíte si, že se vyplatí koupit už hotový sprchový kout? Nebo si ho radši máme "sestavit" sami.
Odpovědět
zuhur: my máme malinkou koupelničku, měli jsm v něm sprcháč s vyšší vaničkou. Bylo to super, mě vyhovovala, dalo se tam napustit víc vody, nepotřebovala jsem kýbl, když jsem potřebovala např. umýt boty nebo něco nechat odmočit, tak pro mimi by to bylo dobré........ ale skrz mytí dvou velkých psů, kteří se mi tam nevešli a do velké vany jsem je dávat nechtěla, jsme ji teď v listopadu vybourali a udělali jen zástěnu od jedné stěny k druhé. viz album S chutí do toho a půl je hotovo č. I. první fotka jak to bylo se sprcháčem a druhá fotka jak to je teď po další úpravě.
Odpovědět
@chaarleene A co od roltechniku ECR1. Máme k tomu vyzděnu něco jako lavice hluboká 30, vysoka 30. Můžeš na tom sedět a taky používat místo poličky. Koukni na siko koupelny inspirace obklad passion( výrobce venus)
Odpovědět
@kstablova moc pěkné. To musím ukázat manželovi ;-) Můžu se zeptat jak máte koupelnu velkou - nebo spíš malou? Já pořád vymýšlím jak to udělat, abychom se tam vešli, zatím jsme tři, ale plánujeme časem být čtyři a to je moooooooc věcí :-D Navíc budeme mít asi dost malou i kuchyň, takže pračku musím narvat do koupelny :-S
Odpovědět
zuhur: no koupelna je malá, já bych odhadem řekla, že na šířku tak 1,2m a na délku tak 2,5m. Ale my máme ještě v patře větší kouplenu s vanou, takže jsme to moc neřešili. Ten sprchový kout jak ho máme teď samozřejmě zabere víc místa než kupovaný sprcháč s vaničkou, který jsme měli. Ale v podstatě tuhle koupelnu využíváme nejčastěji, protože je blíž ložnicím a nevadí nám, že je malá, naopak, my se v ní ráno i večer vystřídáme, ale vlezeme se tam v pohodě i oba, když je potřeba. Akorát tam nezbývá odkládací místo.
Odpovědět
Takže včera jsme si koupelničku přeměřili a má 135cm na 165cm. Asi budeme muset v budoucnu mít na koupelnu "jízdní řád" :-D :-D :-D
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?