Obklady a dlažba do koupelny - lesk nebo mat?

Dobrý den, chtěla bych se, prosím, zeptat, máte obklady v koupelně lesklé nebo matné? Jsme ve fázi, kdy vybíráme dlažbu a obkladačky a nemůžu se rozhodnout, zda lesklé či matné. Jde mi spíše o praktičnost, které se líp čistí a udržují? A které se více hodí do malé koupelny? Obklady bychom chtěli světle hnědé v kombinaci s tmavší hnědou. Děkuji.
Odpovědět
@markeet7 řekla bych, že záleží na více faktorech. Co se vám líbí je asi hlavní 😉 . Taky bych vzala v potaz, zda má koupelna okno či ne. Další důležitá věc je tvrdost vody. Pokud je tvrdá nedoporučila bych nic tmavého, to bude dost námaha to udržovat. My máme teď koupelnu bílou + barevné kachličky (ne lesk, ne mat) a na bílé (světlé ok) na barevných vidět každá kapka. Dobré kombinace jsou šedá a bílá a také i imitace dřeva. Ty se asi udržují nejlépe (hnědou si moc neumím představit, zvlášť pokud je tvrdá voda). No, ale vždy záleží, co se vám líbí. Takže např. my jsme si do nového domu do jedné koupelny objednali šedou a antracit (určitě budu nadávat při čištění, velice tvrdá voda) a druhá ve vysokém lesku onyx velkoformátové (pouze jeden druh celá koupelna). Myslím, že nic speciálního vám nikdo neporadí, je tady spousta fotek pro inspiraci, ale nakonec je to na vás.
Odpovědět
Z mojí zkušenosti, už bych do matných obkladů nešla.
Odpovědět
Je to individuální. Mám matné a šel bych do matných znovu. Lesklé se mi prostě nelíbí a nechtěl bych je ani omylem. 3 roky v koupelně, nejde na nich absolutně nic vidět a myslím si, že jsme je myli akorát po malování. Pravda, máme bílé.
Odpovědět
Profilova fotka
Na lesklých je vše vidět podstatně lépe, takže z hlediska údržby mat a nejlépe barevná struktura, na které není nic vidět. Nyní mám šedý beton s lesklými částičkami a ani po dvou letech není potřeba umývat.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?