Prasklá vanička ve sprše

10. kvě 202180

Zdravím,
po pádu kovového držáku, se nám udělala ve sprše drobná trhlinka. Nějak nepřekáží, ale nedokážu odhadnout, jestli prasklina není skrz a voda tak nemůže poškodit prostor pod vaničkou.
Nevím, o jaký se jedná materiál, mám dojem, že vanička je plechová a praskl na ni pouze lak, ale nevím to jistě. Dokázal by podle fotky někdo odhadnout, jestli je vhodné sprchu užívat, nebo je nutné ji opravit?

• Patrně je z litého mramoru, prodávají se opravné sady.

• Vanička je Riho, dělají akrylátové tak, se doptejte přímo uvýrobce. RIHO Suchý.

• @josef1  dekuji za odpoved, uz se mi podarilo dopatrat. je to opravdu lity mramor a je praskly skrz, takze nejlepsi reseni asi bude vymenit vanicku...

kdyz uz budeme vanicku menit, nevite nekdo, jakej material je dost kvalitni, aby se to neopakovalo? nebo jsme meli jen smulu a bude nejlepsi koupit stejnou vanicku?

• Sponzor fóra
  • Mě přijde ten litý mramor nejlepší, ale hold na to nesmí nic těžkého spadnout. Zkusil bych to něčím zalepit.

• ono to tak těžký nebylo. byl to drátěnej držák - váha 350g a nebyl to ani metr výšky.
    dočetl jsem se, že riho prý praskají, tak bude asi lepší sehnat jinou značku... ale to bude asi poměrně složitá úprava

• jinak kdybych si chtel nechat sprchovou vanicku vymenit, jaka je to profese? instalater?

• Jestli máte možnost přístupu ze spoda k vaničce, tak to zkuste a podívejte, jestli teče. V každém případě bych z druhé strany pro jistotu zalepil sanitárním silikonem. Nám se stalo něco podobného ve starém bytě, kde byl sprchový kout ještě po bývalém majiteli a byl to spouštěč pro to, abychom udělali celou novou sprchu. Nakonec jsme vybírali sprchové kouty od www.vybavime-koupelny.cz/sprchove-kouty a jsme s nimi hodně spokojení. 🙂 Pěkný design, příjemná cena a hlavně ochotní. Jinak kdybys chtěl měnit vaničku, tak instalatér na připojení odpadu a zedník na fixaci ke zdi.

• dekuju za radu. pod vanicku se bohuzel neda podivat, jsou tam dlazdicky.
    sprcha je nova a pouzivana neco pres rok, takze renovace je u nas zbytecna.
    premejslim, ze bych zkusil vanicku vymenit sam, zatim zjistuju jak moc je to slozity 😃 sikovnej docela jsem, ale zkusenosti teda vubec nemam, tak tezko rict, jestli je to dobrej napad 🙂

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat