Umožňuje termostatická baterie pustit studenou vodu

Dobrý den, rozmýšlím se mezi koupí termostatické a pákové baterie do sprchového koutu a chtěla jsem zkušené uživatele poprosit o info, jestli termostatická baterie běžně umožňuje pustit zcela studenou vodu bez příměsi teplé? Dočítám se na internetu, že baterie lze regulovat např. mezi 10 a 38 st. a jak teplotu vody zvýšit, nedaří se mi ale najít informaci, jestli lze pustit pouze studenou. Pak se chci ještě zeptat, zda regulace proudu vody je plynulá jako u pákové baterie nebo volíte předdefinované stupně, např. malý, střední, velký proud? Děkuji za info🙂
Odpovědět
Nevím jak dneska, ale naše baterie z roku 2009 to umí normálně, levým kolečkem si nastavujeme průtok vody normálně plynule a pravým teplotu od úplně ledové z kohoutku až po maximální možnou co dává bojler s tím, že na 38C je taková pojistka která cvakne a baterie je ve 38C, po zamáčknutí umožní jet dále
Odpovědět
@yaninkav Jedním točítkem ovládáte plynule průtok vody a druhým opět plynule teplotu. Nedalo mi to a šel jsem vyzkoušet nastavení teploty na doraz. Srovnával jsem teplotu s pákovky ve studené poloze v umyvadle a teplotu se sprchy a rozdíl je nepatrný. Trochu se zřejmě přimíchává teplá voda, ale rukou jsem to nepoznal. Jen na teploměru bylo vidět nepatrný rozdíl. V každém případě, pokud se rozhodujete, zda dát do sprchy pákovku nebo termostatickou, tak jednoznačně dejte termo.
Odpovědět
U termostaticke baterie nelze pustit "uplne" studenou vodu o teplote z vodovodniho radu. Vzdy je tam primichavana nejaka tepla voda. Mam dve uplne stejne baterie a jedna primichava vic a jedna mene. Ta co primichava vic, tak nejstudenejsi voda tece vlazna a nekterym navstevam to vadi, kdyz maji radeji ledovou vodu. Proto se termostaticka baterie nedava do sprch k saunam, kde je zadouci hodne studena voda.
Odpovědět
Dobrý den. Prosím o radu. Před týdnem jsme se stěhovali do nového domu, kde je v koupelně instalována termostatická baterie Ravak a od prvního momentu nás zlobí proměnlivou teplotou vody, ale spíše více a více vlahá, je to jak kdy. No prostě na pohodovou večerní sprchu to vážně není ( cca 25 C) Máme vodu napojenou na TČ kde již bylo provedeno přenastavení, ale nepomohlo. Můźe term. baterie ve sprchovém koutu ovlivňovat i vodu v umyvadle ve stejné místnosti? Teče tam skoro pořád studená. Dnes se chystám kontaktovat fimu Ptáček, ale budu moc rád za Vaše zkušenosti. Moc díky
Odpovědět
honzasulc Dobrý den. Prosím o radu. Před týdnem jsme se stěhovali do nového domu, kde je v koupelně instalována termostatická baterie Ravak a od prvního momentu nás zlobí proměnlivou teplotou vody, ale spíše více a více vlahá, je to jak kdy. No prostě na pohodovou večerní sprchu to vážně není ( cca 25 C) Máme vodu napojenou na TČ kde již bylo provedeno přenastavení, ale nepomohlo. Můźe term. baterie ve sprchovém koutu ovlivňovat i vodu v umyvadle ve stejné místnosti? Teče tam skoro pořád studená. Dnes se chystám kontaktovat fimu Ptáček, ale budu moc rád za Vaše zkušenosti. Moc díky
Odpovědět
@honzasulc Máme ve vaně termostatickou baterii Grohe a také ovlivňuje umyvadlo. Když si syn napouští vanu, v umyvadlem teče studená voda (ne úplně ledová).
Odpovědět
@dajvr Za to nemůže termostatická baterie ale blbé rozvody, dělalo by to i s obyčejnou bateií.
Odpovědět
Profilova fotka
@yaninkav termostatická baterie umožňuje pustit i úplně studenou vodu
Odpovědět
Profilova fotka
@yaninkav regulace proudu vody je naprosto plynulá, jen nezvedáte páčku nahoru a dolů jako u pákové baterie, ale točíte hlavicí. Doporučuju Grohe nebo Hans Grohe, třeba rodiče mají z Lidlu termostatickou hlavici a není to žádná hitparáda..
Odpovědět
@honzasulc Jak zde již bylo uvedeno, tak jakákoli hlavice ve sprše ovlivní průtok v umyvadle, pokud jsou nedostatečné průřezy trubek nebo dlouhé trubky. Většinou se tahá společná trubka do koupelny, takže k určitému ovlivňování bude docházet. Co se týká teploty, tak v ostatních bateriích je to v pořádku ? Pokud ano, tak je vadná termostatická hlavice ve sprše. Vy ale píšete, že máte chladnou vodu i v umyvadle. Zkontrolujte si teplotu vody v zásobníku TČ. Zřejmě se to přestavení nepovedlo. Pokud si pozvete Ptáčka a on zjistí, že máte nízkou teplotu v bojleru, tak budete za totálního trotla.
Odpovědět
@honzasulc a máte ji správně nastavenou?
Odpovědět
@honzasulc taky ještě záleží na tom, zda máte rozvody s cirkulací. Pokud jsou větší vzdálenosti mezi bojlerem a odběrnými místy, tak se do systému přidává malé oběhové čerpadlo, které pomalu cirkuluje teplou vodu. To čerpadlo se ale obvykle spíná časovačem. Takže pokud neběží, může trvat dlouho, než doteče teplá voda.
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?