Wc bez splachovacího okruhu

Ahoj , jsem ve fázi výběru vhodného zavěšeného wc. Mám možnost sehnat levněji značku Cersanit. Nyní přemýšlím nad možnostma buďto koupit dražší bez splachovacího okruhu nebo levnější klasiku. Jaké máte zkušenosti ?
Odpovědět
Máme bez kruhu a dobrý je to na údržbu. Co je nevyhoda: šplouchá z něj voda ven. Fakt. A není to náhoda, švagrová ho má taky. Když zmáčkneme splachování hodně rychle, tak to pokropí podlahu. Ale už to víme, tak ssplachujeme mírněji a je to v pohodě. Brácha má kompromis, okraj je zahnutý do L, asi je to lepší.
Odpovědět
@kafr Díky za reakci. Po pravdě toto jsem již slyšel z jiného zfroje a vidím, že je to fakt pravda. Máme malé děti, kterým budeme těžko vysvětlovat a učit systém splachování.
Odpovědět
Z kterého vám to cáká ven prosím? Z toho Cersanitu? Na tomhle asi nešetřete. Kupuji Laufen Pro rimless a to hlavně z těchto ůvodů. Na tuto značku mám zase info, že necáká nic. Levné záchody většinou nefungují dobře, tu vnitřní "dynamiku" moc nemají vymakanou. Pořád vytíráte
Odpovědět
Jen otázka, nemůže to stříkání vody být tlakem v okruhu?
Odpovědět
Profilova fotka
Nám teda nešplouchá ven vůbec, máme Vitru.
Odpovědět
@pepa89 my mame klasiku - "Závěsné WC Jika Deep" ze Sika a naprosta spokojenost.
Odpovědět
Profilova fotka
@warflyer Pridavam se k Laufen Pro Rimless, venku ani kapka a splachuje nejlip ze vsech wc, co jsem kdy videla. Splachuje presne takhle: https://youtu.be/vBTTfM4J7TA A co se tyce sedatka, doporucila bych original Laufen k tomuhle wc, nam tam pridali neoroginalni ze sika a nesedi presne a tak pekne jako ve videu, jak je uzsi, nez original Laufen, neni ani natolik pohodlne. Ale da se to...
Odpovědět
Mísu máme Keramag a splachování Grohe. Cáká.
Odpovědět
@davex to by muselo být tlakem vody v nádržce... To přece nemá s tlakem v trubkách nic společného, nebo jak to myslíte? Mám vypozorované, že když značku splachování pomalu, tak necáká, když spěchám, tak šplouchne.
Odpovědět
@kafr Jasně, já jsem vůl :)
Odpovědět
Profilova fotka
Máme Kolo rimfree a nic necáká a není to ani žádný extra drahý záchod :) Za mě jo, lepší údržba i vzhled.
Odpovědět
@kocicak123 máte Kolo? Jako i to splachování a nádržku a tak? A jak dlouho? A funguje? Horší krám jsem snad nezažila a nejsem sama. Vím o dalších 4 lidech (včetně jedné restaurace, tam mají těch pokladů několik) a všichni nadávají. My jsme museli bourat koupelnu a měnit nádržku. O tom, že se naše obklady už nevyrábí ani nemluvě ]-( WC neustále protékalo, pak už blblo i tlačítko na splachování (fungovalo jen malé a to na heslo) reklamací x, nakonec tedy svolili, že nám jej vymění. S tím jsem je poslala do ..., protože přeci nebudu měnit za stejný šmejd a za pár let opět bourat. Teď máme Geberit.
Odpovědět
Článek se načítá
@pepa89 máme bez kruhu, kale Claudia-taková levnější napodobenina laufenu. Nic necaka. Preventivně jsem nechala ztlumit splachování na minimum (mám dojem že to jsou 2 a 4litry). Jsme max spokojeni.
Odpovědět
@kafr no jasně Geberit v kombinaci s Laufen a nazdar, není co řešit.
Odpovědět
Máte pánové taky takový problém se záchodem Laufen? Viz hodnocení na heurece od nějakého pána: 70% Hezký design Při splachování skoro necáka, jen vyjímečně Není vhodný pro chlapy Záchod vypadá dobře, instalace proběhla v pohodě, jen se hůře dá srovnat. Do váhy se dává tím, že se pohne v uchyceni, ale to se snadno zase vrátí. Pozor nedoporučují pro něj štelovací šrouby. Jeden tam mám a musel sem ho úplně zašroubovat. Mám ho lehce nakřivo a ven cáká jen výjimečně. Jinak to je celkem častý nešvar rimless Pro chlapy není úplně dobrý. Vercajkem se často dotýkám vnitřku mísy, ale mám jen tenké prkénko, protože mám záchod velmi vysoko.
Odpovědět
@andy.fandy :-D musím se chlapa zeptat, zatím si nestěžoval.
Odpovědět
My máme rimlees WC Roca Gap. Nikde nic necáká, záchod se skvěle čistí, mohu doporučit. Problémem, proč WC cáká je ten, že je k míse nekompatibilní nádržka na vodu ("geberit"). Kamarád se při rekonstrukci koupelny rozhodl šetřit a vyměnil jen WC mísu (Jika Mio) a "geberit" nechal původní. A teď, když spláchne velkým tlačítkem, má umyté i nohy :D Nádržka pouští více vody, než je rimless WC schopno najednou pojmout.
Odpovědět
Profilova fotka
@kafr zatím půl roku, funguje bez problému
Odpovědět
Profilova fotka
hele a co takhle to wc nejdřív zavřít a až pak splachovat? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikra_ "Problém" Geberit lze řešit vložením dílu do nádržky https://www.svet-koupelny.cz/konstruk...
Odpovědět
Profilova fotka
Kamaradce cakal jen kdyz nebyl rovne pridelan ke zdi.. pak to napravili a uz necaka..
Odpovědět
Máme 2x Kolo NovaPro v kombinaci s Geberitem a nic necáká ani na malé, ani na velké spláchnutí.
Odpovědět
Profilova fotka
Problém "cákání" u WC bez splachovacího kruhu se může stát u všech výrobců. Způsobuje to originální tvar každé keramiky jelikož stačí malé nerovnosti v keramice které vznikají v peci při výpalu a je to běžná vlastnost produktu. Dále hraje roli třeba jak silné je vyzdívka před nádržkou. Čím menší ( sádrokarton ) tím je riziko vyšší. Jinak snad všichni výrobci kvalitních nádržek mají regulaci nebo komponent pro vyřešení této vlastnosti produktu. Cersanit třeba má komponent který se vkládá přímo do mísy do splachovacího otvoru. WC s různým typem "bez kruhu" prodáme stovky ročně a tento problém evidujeme maximálně do 1% prodejů. Klidně se stane že prodáme od jednoho typu desítky stejných WC a problém je jen u jednoho. takže nezoufejte toto je výrobci již vyřešené a pokud se toto stane není problém to napravit :-D
Odpovědět
predbezne mame vybratu kombinaciu geberit a grohe wc rimless, takze skor mam cakat ze grohe by bolo ok s grohe zavesnym systemom a nie geberitom. :-|
Odpovědět
Máme Ravak Rimoff,splachování Geberit s dílem proti vzdutí a necáká.Ale přifařím se s otázkou,dříve oblíbené kuličky Bref nedrží,co používáte ?
Odpovědět
Profilova fotka
@veracity Tablety, které se dávají přímo do nádržky s vodou. Koupili jsme speciální díl do tlačítka na vhazování tablet (přímo od Geberitu).
Odpovědět
@moncia Mohla bys prosím hodit odkaz na ten díl? Díky.
Odpovědět
Profilova fotka
@davex Třeba tady https://instalaterske-potreby.heureka... Funguje dobře, otvírá se bez problémů. Tlačítko máme Sigma 50.
Odpovědět
Profilova fotka
@minqea Je jedno jestli nádržka Grohe nebo Geberit "cákání se může stát u obou ale oba mají případně díl který tomu zabrání
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Já přemýšlím nad wc mísou od Standard Ideal, mají novinku, technologie AquaBlade.¨ Máte s tím někdo prosím zkušenost? Díky (je tam i video) https://www.siko.cz/wc-s-prkenkem-sof...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?