Wc se splachováním AQUABLADE - recenze

Dobrý den, v rámci hledání správné mísy jsem narazila na technologii AQUABLADE. Mají to mísy od značky Ideal Standard. Je to asi rok dva stará novinka a tak zatím jsem nenašla žádné recenze. Nemáte to někdo? Jak jste spokojeni?
Odpovědět
Zdravím, také jsem se o aquablade jako alternativu rimless zajímala a našla jsem akorát negativní recenze na německých forech, bohužel ona novinka občas neznamena pokrok..špatně splachuje a rimless zase strika...zatím u me vede klasické WC se splachovací okruhem ač bych měla radši hygienictejsi a na oko hezci a jednodussi verzi bez okruhu..
Odpovědět
@baerunka1 Opravdu? A já tomu tak věřila. No ještě zkusím zapátrat. Já našla jen jednu reakci z Polska, že je wc velmi tiché a jsou spokojeni.
Odpovědět
pri rimlesse je treba do geberitu dokupit diel, mne tiez striekal ravak, a teraz uz nie ...a hlavne rimless treba nastavit na 4l ...geberit je od vyroby na viac ... je tu aj tema nato :)
Odpovědět
Profilova fotka
@shadowmilan budu se opakovat, nevim c kdo ma za rimless wc a predstenovou montaz, ale ja mam ve trech koupelnach Laufen Pro rimless s LCC upravou 8.2096.6.400.000.1 a tenhle Geberit duofix 111.364.00.5 ktery je nastaveny z vyroby na 6 litru. Splachovani vypada takhle: https://youtu.be/ryNtaVYmx2I Pripadne s vodou obarvenou desinfekcni tabletou v nadrzce takhle: https://youtu.be/qFCqoUR1eXA Ani kapka nejde ven...
Odpovědět
@shadowmilan Ravak byla moje první volba, ale to stříkání mě odrazuje. Myslíte, že při nastavení na 2/4 litry (malé/velké splachování), to bude bez problémů a vše spláchne? Toto nabízí například Alcaplast v sérii eco.
Odpovědět
mne ravak ako som pisal, po nainstalovany dielu prestal cakat vodu, co som skusal aj pri viac l cize tom hlbsom splachnuti ravak je ale uplne hladky ten laufen ma jemnu rimsu, to tvarovanie co vedie vodu, to ravak nema nemal som problem zatial splachnut vsetko na male splachnutie na 4l ...velke splachnutie som zatial nemusel pouzit (pri velkom 6l splachnuti po osadeni tiez nestrieka) zalezi od ceny, mozno by som tiez isiel do laufen aj ked ravak uz nestrieka vodu ... ale bez toho dielu ten ravak urcite bude striekat :) mam aj videa pred a po keby bol zaujem poslite email a poslem vam
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ráda bych znala nějaký další názor na splachování WC, vybíráme WC a zaujal mne nejvíc systém Aquablade, ale opravdu nevím, zda ano či ne, případně, jaký tedy systém splachování vybrat pro závěsné wc. Děkuji.
Odpovědět
Aquablade jsem nevzal, byl mi nabízen. Vzal jsem radši rimless, Nechtěl jsem aby se někde něco usazovalo ve škvírách. Přesně jsem na tohle koukal.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Prosim ma nekdo ten system aquablade velice me to zaujalo chtela bych si poridit tak se ptam na zkusenosti
Odpovědět
Zdravím, máme aquablade od IS namontovaný v práci od chvíle, kdy to byla úplná novinka (myslím 2016), bez potíží. Plusy: - je tichý, hodně tichý... - v pohodě zvládá vše uklidit i při stáhnutí na minimální objem splachovací vody (2/4) - údržba naprosto bezproblémů - obavy @warflyer se u nás nepotvrdily :-) Minusy: - ve stejných řadách je o něco dražší než rimless / klasika, naštěstí ne o moc Za mě 10/10 ;-)
Odpovědět
Tak to jsem rád. Ony to nebyly obavy ani tak moje jako spíš jsem četl špatné zkušenosti. Potom tedy jen dobře.
Odpovědět
Já mám zas zkušenost s AKVABLEJT spíš nepříjemnou :-D Jde o to, že k tomuto způsobu splachování je potřeba vybrat vhodnou wc mísu (tvar), aby se nestalo že onen exkrement většího kalibru nelze spláchnout-není takový flush efekt/síla vodního proudu. Máme mísu bez vnitřního rantlu/záhybu (na údržbu a čistotu super). ale AKVABLEJT má rozliv většinou po obvodu pod záhybem..
Odpovědět
Článek se načítá
@grftz V těch škvírách se opravdu nic neusazuje? Ani vodní kámen? Taky jsem vzal rimless. Výhody aquablade nevidím. Prostě další varianta na trhu.
Odpovědět
@davex Neusazuje, tak ona tam ta voda jen občas proběhne, není to zas tak tenká škvíra, aby tam zůstávaly kapky "ode zdi ke zdi" :-) Vodu máme takovou normální a ten extra povrch pro snadný čištění (nevím jak mu říká zrovna IS, ale tu řadu má dnes snad každý...) nemáme.
Odpovědět
@grftz No zdá se mi, že už neví, co mají vymyslet. Dají pryč splachovací okruh kvůli bakteriím, pak ho zase vrátí zpátky v menším provedení :D
Odpovědět
@panlorenc No už ten název je odrazující,proto ho radši vyvedli v AJ - po česky akva + blejt; do toho bych nešla už principielně,protože jsme nedávno kupovali nový byt v develop.projektu a tam byl pro změnu splachovací systém značky TECE no a jednou v noci slyšíme téct vodu jak blázen do wc a slavný TECE fakt dostál svému názvu :-D ,a v sobotu ráno jsme museli rychle nahánět instalatéra.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
Vidím, že je tady víc názorů než zkušeností. Zkusím ještě zapátrat jinde. Děkuji za názory posílám klíčenku.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?