4 nebo 5 plotýnkový vařič?

Ahoj, řeším přestavbu kuchyně a láká mě 5ti plotýnkový vařič, jednou za čas by se hodilo při vaření. Na druhou stranu je ta deska o něco větší a tak si říkám, jestli to fakt tak potřebuji. Mohl by mi někdo říct zkušenost, kdy přešel z 4 na 5ti plotýnkový vařič, zda to má vert? Moc děkuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@kokli2 Ahoj, šli jsme do 5ti plotýnkového (plyn) a využíváme pořád, resp. nemusím řešit, jaký hrnec či pánev kam dát, vejde se všechno všude 🙂 Akorát to ukouslo kus prac.desky, to je fakt
Odpovědět
Manželka vaří hodně a její oblíbená velikost hrnce je kotel na asfalt. Pětiplotýnka byla jasná volba. Pracovní desku to neukousne, naopak, nezapnutá plotýnka slouží jako perfektní prostor pro horké hrnce.
Odpovědět
Mě se právě líbí zejména ta dvojitá plotýnka a odkládací prostor se taky hodí 😉 Takže ano, vyhrává 5 plotýnek 🙂
Odpovědět
@kokli2 pokud budete mít plyn, nezapomeňte na dostatečný odstup digestoře, 4kW hořák umí dobré kouzla....
Odpovědět
Varim obden obed pro 4 a zatim mi staci 4plotna. Vetsinou vyuziju max 3.
Odpovědět
@obludak ano, budeme mít plyn. digestoř, ale zatím nebudeme dávat. Mám plotýnky před oknem na dvůr, tak budu mít spešl plech na ochranu místo parapetu. Digestoř uvidíme po chvíli používání, jestli doděláme nebo bude okno stačit. Tady mám zatím rozporuplné hodnocení od známých. Jedni říkají, že okno stačí, druzí že ne
Odpovědět
@puhelin většinou mi to taky stačí, ale když dělám něco většího, tak už je to trochu nátřask. např. svatomartinská husa - v troubě huse, na plotýnkách v jednom hrnci bílé zelí, v druhém červené zelí, ve třetím se vaří bramborový knedlík, ve čtvrtém houskový knedlík a nedej bože, že bych chtěla přidělat i polévku, to už by mi ani 5 plotýnek nestačilo, protože nudle do polévky vařím zvlášť 😄 Asi je to o zvyku, a právě i tím, že těstovinu do polévky vařím zvlášť, tak mám běžně ty 4 plné - polévka, těstovina do polévky, omáčka, příloha k omáčce (rýže, těstovina, knedlík). A navíc mám u polévek a omáček problém podobně jako žena od @obludak - i já vařím v těch největších hrncích, co mám doma 😄
Odpovědět
Profilova fotka
5 plotynek
Odpovědět
@kokli2 Kdyby to u nas v takovem mnozstvi nastalo 2x do roka, poridila bych si indukcni dvouplotynku (meli jsme ji v prvnim byte a byla super). Mam radeji vic pracovni plochy (te nemam nikdy dostatek).
Odpovědět
@puhelin on je ten rozdíl u Teko 4 nebo 5 plotýnek 10cm, což je zanedbatelné. Na straně u sporáku budu mít volnou plochu 150cm a na protější straně 2x60cm a mezitím dřez. Vše, co bude mít stát venku, bude na protější straně a na té s plynovou varnou deskou nic.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?