Granitový bílý/černý/antracitový dřez nebo nerez

Dobrý den, potřebovala bych poradit, budeme trochu překopávat kuchyni. Nyní máme granitový dřez Blanco v barvě bílé. No co si budeme, na údržbu hrůza. I když ho pravidelně čistím, tak jsou na něm fleky. Jelikož ale budeme měnit pracovní desku do antracitové barvy, tak mě napadlo že zůstanu u granitového dřezu ale zkusila bych barvu černou nebo antracitovou. Jaká je prosím údržba těchto barev? Další varianta, že bych zůstala u klasiky nerezu, ten jsme měli dříve a také tedy žádná sláva. Nejhorší, že tady kde bydlíme, je hrozně tvrdá voda, takže když se kapky vody na nerezu neutřou ihned, tak automaticky zůstane zaschlý bílý flek, což je zase u toho bílého dřezu výhoda. Děkuji za rady a pomoc
Odpovědět
Máme černý granitový dřez a na údržbu úplně super, nemluvě o tom, že i po 5 letech vypadá krásně. Předtím jsme měli v obou bytech nerez a už bych do něj znovu nešla, oba se poškrábaly, zašly, vypadaly jetě po nějaké době. Ale u nás je voda měkká, pokud máte echt tvrdou, asi bych volila spíš ten antracitový,na černém budou bílé fleky vidět hodně.
Odpovědět
@hanizzek tak my mame obyc nerez a fakt tez zadna slava, ale kamaradka ma cerny, mame tu tvrdou vodu a to je fakt hruza. Je na nem kamen videt vpodstate furt. Ten nerez mi prijde trosku lepsi v tom, ze to tak neprasti do očí a kamen octem setren do minuty. Jak je to s bilym vubec netusim.
Odpovědět
Profilova fotka
Puvodne jsem chtela sedy granit, ale nakonec jsme vybrali pracovni desku beton tmavy, tak jsme sli do cerneho granitu. Je takovy jemne trpytivy, od znacky Alveus. Tvrdou vodu mame, vice lidi me upozornovalo, ze na cernem bude vse videt a musi se pokazde vytrit do sucha (to opravdu pokazde nedelam). Asi jednou za mesic suchy umyty drez pretru papirovou uterkou namocenou ve stolnim oleji a vytru dosucha. Udela to film a skryje i pripadne svetlejsi flicky od kapek.
Odpovědět
Profilova fotka
Po roce pouzivani.
Odpovědět
Mám tmavě hnědý dřez s bílými "perličkami" a po 5 letech je stále jako nový. Kamarádka má dřez Franke "černý kámen" a ten je podle mě i přes tvrdou brněnskou vodu úplně parádní na údržbu, takže k antracitové desce bych volila ten.
Odpovědět
Mám nerez a do budoucna jdu také do nerezu. Občas ho prostě umyju pískem a je pořád pěkný. Přijde mi to jako nejvíc hygienické řešení a taky mi vždy přišlo, že to jako materiál "dobře stárne". Prostě i sem tam škrábanec nevypadá blbě.
Odpovědět
Já mám nerez Blanco a půjdu do něj znovu. Mám ho 9 let a je naprosto v pohodě. Taky se mi i nejvíc líbí, takže já nebudu experimentovat:) Je fakt, že teda vodu v Praze máme asi nějakou normální...ani měkkou, ani tvrdou.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Ahojte, navážu na téma. Chtěl bych požádat, zda nemáte někdo bílý granitový dřez, nejlépe od Franke. Nyní mám Vanilla odstín v bytě, do baráčku by se nám hodil bílý - chtěl bych vědět, zda je na údržbu stejně v poho, jako jiné odstíny 🙂 Děkuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?