Ikea

Dobrý den prosimvás kdo mate zkusenosti s planovacem ikea. Kdyz tak supnu skrinku,hodi me to placnu cenu 2800,- ale kdyz najedu na stranky a zadam tu samou skrinku z planovace tak v te cene tam ta skrinka proste neni. predpokladam ze cena je vzdycky vcetne čela protoze ruzne barvy maji ruzne ceny. takze mam naplanovanou kuchyn s vyslednou cenou 200 000 plus minus ale skrinky v tech cenach co je v planovaci proste na eshopu nejsou ...muze mi toto nekdo objasnit? díky
Odpovědět
Jedna věc je cena korpusu, ale k tomu je potřeba připočítat čela, panty, šuplíky, nožičky, závěsné lišty, poličky, osvětlení, úchytky, krycí panely, pracovní desky, těsnící lišty atd.. A k tomu spotřebiče, montáž, elektrika, instalatéřina, obklady, odtah digestoře, ... To máte ještě krásnou cenu 200 tis, ale vynásobte si to raději dvěma, protože v tom není zahrnuté zdaleka vše. A ceny rostou před očima.
Odpovědět
@m_i_r_e_k už jsem na to přišla ale trošku se pletete. V cene skrinky jsou i čela,dal tam mam i lednici,mikrovlnku a troubu. Vešlo se do tech 200 000. Cena mi nesedela protože se tam promítla cena i led světel a dalsich kravin ktere ja tam nechci 🙂
Odpovědět
i panty a lišty. Ikea to ma nacenene vzdy komplet cela skrinka se vsim vsudy plusc nejake ty blbosti viz LEDky. Je lravda ze nemam zahrnutou prac.desku.
Odpovědět
No vždyť, v tom konfigurátoru vám to už ukazuje téměř "komplet", zatímco v e-shopu vidíte jenom holý korpus. Tím se vysvětluje ten cenový rozdíl, na který se ptáte. "komplet" píšu v uvozovkách, protože v tom pořád není ta elektrika, trubky, obklady a další položky. Ale jsou v tom už panty, výsuvy, rektifikační kování, krycí panely, soklové lišty, nožičky, a desítky dalších položek, které má neznalý člověk tendenci přehlížet. Ono se to fakt nasčítá. LEDky si můžete v konfigurátoru vyhodit, ale čím si tam budete svítit? Jsou i lepší alternativy ale spíš dražší. Aktuálně mám zkušenost s nataháním kvalitních LED pásků kompletně i do soklů, do skříněk, šuplíků atd. To už je zase jiná liga. Ale bohužel zase za úplně jiné peníze a umí to jenom pár lidí v republice.
Odpovědět
Hlavně to nekupujte v ČR, ale vezměte dodávku a zajeďte do nejbližší ikei v Polsku. Schválně si to naklikejte v polské verzi stránek. Ušetříte 30%
Odpovědět
@rumcajk Asi to neni uplne u vsech polozek. Mela jsem ted v kosiku Ikea Billy a rozdil byl 20 vs. 18 tisic, coz pro me neni ani uspora nafty k nejblizsimu punktu.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Oni davaji LEDky i do hornich desek nastennych skrinek, coz ne kazdy potrebuje a usporu to dela velkou.
Odpovědět
@hana_jandova. Dobrý den , až budete mít komplet naplánované tak se podívejte jaké má ceny Polska Ikea . Nebál bych se říct ze bude rozdíl 50tis 🙂 . Vlastní zkušenost.
Odpovědět
@rumcajk To platilo do nedávna. Poláci teď hodně zdražili a rozdíl je minimální. Možná se to zase začne vyplácet až zdraží i Ikea.cz
Odpovědět
@puhelin Jako že to svítí i nahoru nad skříňky? To jsem si nějak nevšimnul, nebo se mi to tam neobjevilo. Možná to bude tím, že jsem si v poslední době dělal vždy dvě řady horních skříněk až ke stropu
Odpovědět
LED svetla tam nechci, maximalne nad prac.desku a to mi kdyztak udela manzel ktery ma zbytky z výroby ktere se vyhazovali, z firmy pro kterou pracuje takze cena nula nic. Na polskou ikeu uz jsem koukala a ve finale mi to vyslo o 20 000 levneji. Je to opravdu znát. Něco mají víceméně stejne jako my, ale neco je o dost levnejsi. Chce si mozna chodit v Polsku a googlit si a zbytek co vyjde lepe dokoupit zde v ČR- tim myslim už ty serepetičky kolem, ne skrinky. Nevíte jaka je doba dodani pokud neni skladem? cca samozrejme 🙂 @m_i_r_e_k ceska ikea uz jednou zdrazila, nevim zda se to chysta znou ale ceny uz jsou jinde nez byli v r.2021
Odpovědět
@hana_jandova Jj, dost záleží jaké zboží, konkrétně, něco mají v PL už i dražší než u nás nebo na stejno. Mě to u poslední objednávky vycházelo rozdíl kolem 1500 Kč, což už jsem si to radši koupil v ČR. Doba dodání se dá najít normálně na tom e-shopu. Zvolit si např. wroclaw a pak se tam dá zobrazit, kolik mají přesně kusů a předpokládaný datum dodání. Většinou z mojí zkušenosti jsou ty dodací lhůty buď tak do dvou týdnů, nebo občas tu objednávku vůbec zruší a řeknou, že to nemají. Posledně jsem musel dělit objednávku asi načtyřikrát, protože byl pořád nějaký problém (to bylo naštěstí zrovna v CZ)
Odpovědět
Článek se načítá
@m_i_r_e_k Nekteré nastěnné mají v plánovači v základu vložené osvětlení dovnitř. Teď jsem objednávala dvě neprosklené bez plánovače a tam to nedávají.
Odpovědět
@puhelin Pravda, do těch prosklených to osvětlení dávají. Do neprosklených ne. Oni totiž zatím nemají žádný slušný systém, který by si uměl poradit s automatickým rozsvícením při otevření dvířek. Navíc v těch prosklených jsou i skleněné poličky, ale s klasickou poličkou si poradit neumí. Zatím umí jenom šuplíky, což je asi podstatně jednodušší. Do klasických skříněk prakticky žádný slušný systém osvětlení na trhu není, čili zatím jedině to nechat udělat na zakázku, což stojí ranec.
Odpovědět
@m_i_r_e_k Nebo vůbec a řešit to v rámci osvětlení místnosti 🙂 Ne, fakt mi to nechybí pro každou skříňku, je to asi moc techniky.
Odpovědět
Dobrý den, IKEA v Polsku má možnost dovoz do ČR? Pokud ano, nevíte cenu? Máme velký vozík, ale kuchyň se nám tam asi nevejde. Do dodávky by se asi taky nevešla. Děkuji za odpovědi.
Odpovědět
@weennddy8 Nedováží, ale můžete si zboží přebrat třeba na hranicích - stačí zadat adresu třeba nějakého parkoviště u obchodu a tam vám to hodí.
Odpovědět
@weennddy8 Záleží jak velká kuchyně. My jsme menší kuchyni 2,5 x 2 m do Transportera dali. Nebo ještě řešení vzít dodávku s tažným a za ni ideálně vozík.
Odpovědět
Dobrý den, mám dotaz ohledně podlahových lišt ? Zajímá nás cena v Polsku. Děkuji moc
Odpovědět
@weennddy8 😄 tak jděte na ikea.pl a tam si nějaké vyberte 🤦‍♂️
Odpovědět
@weennddy8 Podlahové lišty z Ikea?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?