Jídelní stůl 3 a 3 židle naproti sobě, jak dlouhý máte stůl?

Máte někdo v jídelně stůl se 3 a 3 židle naproti sobě? Chci se zeptat, jak dlouhý máte takovýto stůl.
Odpovědět
Profilova fotka
Nemám, ale musíš počítat alespoň těch 60 cm na osobu. :-)
Odpovědět
@jitulkaka Takže myslíš, že 180cm by mohl stačit?
Odpovědět
Profilova fotka
Myslím si, že je to minimum. Mám stůl 120 cm a pro 2 tak-tak, žádné velké roztahování. Ale stačí :-)
Odpovědět
@jitulkaka No těch 180 bych chtěla na běžné stolování. Kdyby byla větší oslava, tak by se ten stůl roztáhl a další cm by přibyly.
Odpovědět
máme 3+3 židle naproti sobě, stůl je dlouhý 180 cm a těch 6 lidí se nají pohodlně :-)
Odpovědět
@edie13 uf, tak to jsi mně potěšila!
Odpovědět
I my máme stůl 180 cm, původně jsem měla tři a tři židle naproti sobě, ale pak jsem od toho ustoupila a používáme pouze 4 židle. Máme dvě malé děti, a ten prostor je podle mě minimální. Na stolovaní stačí, ale pokud děti odsouvají židle a manipulují s nimi, je to málo. Než jsem dvě židle odebrala, tak jsem to měla 2 a 2 proti a 1 a 1 na užších stranách stolu. To mi přišlo pohodlnější. Ale neodrazuji, pokud domácnost užívají dospěláci, určitě to není špatná volba.
Odpovědět
Profilova fotka
My mame a stul je presne 2 metry dlouhy, koukni do alba Do vanoc to dame, mne to prijde akorat, mene bych nehctela, uz tak se nekdy mlatime lokty s manzelem ....
Odpovědět
@seny83 Koukla jsem se do alba a máte to moc krásné! Jen se chci zeptat, jak široké máte židle? Tak teď mám opravdu dilema zda 180cm nebo 2m. Když dám stůl 2m, tak mi kolem něj vznikne průchod 1,2m. Nevím, zda to stačí :(
Odpovědět
Profilova fotka
@petcep Taky se budu potom rozhodovat, jestli 180 cm nebo 2m dlouhý stůl. Ale tobě by určitě průchod 1,2m stačil, to je hodně. :-)
Odpovědět
Taky budu mít 3 a 3 židle....minimum by mělo být 180 cm. Pokud máš možnost dát 200 cm, tak neváhej. Já budu mít 190....protože víc se mi tam nevejde ;-)
Odpovědět
@xsona Místnost je totiž v tomto místě široká 3,2m, proto váhám zda 180 nebo 200cm. Ale je fakt, že těch zbývajících 120cm by na průchod mohlo opravdu stačit
Odpovědět
Článek se načítá
@monchhi To je taky dobrý zlatý střed!
Odpovědět
Profilova fotka
@petcep 120 cm bude až až!!!my máme doma u našich z jedné strany průchod jen 75 cm a je to úplně v pohodě..z druhé strany je větší,ale klidně by stačilo zase těch 75 cm..takže se určitě bát nemusíš!
Odpovědět
@evisek213 tak to jsem opravdu moc ráda!
Odpovědět
Profilova fotka
Mame 2m a min Bych urcite nechtela, je to tak tak... dle meho pohodlne by bylo 220cm
Odpovědět
Profilova fotka
@petcep operka zidle je 42 cm, sedak se rozsiruje ze 42 na 52 cm, jsou to hodne pohodlne zidle, z Ikea, stejne tak stul, my mame jidelnu 3 cm na sirku, na delku by stacilo cca 3,5 metru a se stolem se vejdes... na sirku ma stul 1 m a to im prijde taky akorat, aby si dala treba misu s polevkou, rizky, salat uprostred, vcera jsme meli pout a stolovani bylo nadherne.... tech 1,2 m ti vychazi dokupy, nebo z kazde strany? kdyby z kazde strany tak neni o cem....
Odpovědět
Profilova fotka
@petcep a jak pise hhranolka, vcera jsme stul rozlozili az na 2,5 m, a to byla jeste vetsi pohodika, takze za me, pod 2 m urcite nejit, a 1,2 m na pruchod staci bohate
Odpovědět
@seny83 ten stůl bude naproti dveřím do jídelny. Čili těch 1,2m je mezi dveřmi a krátkou stranou stolu
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Ahoj. Potřeboval bych oprášit tuto diskuzi. Taky potřebuji 3 + 3 židle naproti sobě i když většinou tam budeme sedět 4. Taky řeším zda 180 nebo 200 cm a zda trvale rozložený stůl bude dostatečně pevný. Cenově cca do 10 000 Kč i s židlemi. Koukám na EKEDALEN z Ikee nebo levné sety mají u Strakoše nebo na Maxile. Nemáte někdo s tímto osobní zkušenost a řadu? Děkuji
Odpovědět
@l_sekanina Máme stůl o velikosti 200 cm x 105 cm, rozměry dle stolu z Ikea. Lze rozložit až na 300 cm. U toho máme robusnejsi židle a prakticky používáme jen 2 a 2, vejdou se tam i 3, ale už to není tak pohodlné pro každodenní používáni. Určitě při výběru stolu zvažte i šířku židli, ať je mezi nimi dostatečná mezera.
Odpovědět
Pocitejte taky s tim, aby se tri zidle vedle sebe vesly pri zasunuti. Jinak budou prekazet.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?