Kam dat varnou desku

Dobry den, prosim o nazor jaka varianta kuchyne je lepsi? Budu rada za vase nazory/postrehy. Nemuzu se rozhodnout jestli dat varnou desku k ostruvku, kde jsou zamyslene i 3 barovky. Nebo radeji jechat varnou desku ve druhe casti kuchyne a ostruvek nechat volny?
Odpovědět
@tera12 nechala bych to na ostrůvku. U okna vás nebude bavit neustále čištění a taky na ostrůvku to vypadá lépe z ergonomického hlediska - blízko voda, lednice i trouba.
Odpovědět
@artep1987 diky za nazor. Ja to vidim podobne. Znejistili me v kuchynskych centrech, kdyz se na to ptali🙂
Odpovědět
Souhlasim, takhle vypadá moje vysněná kuchyň, s indukcí na ostrůvku, abych viděla při vaření na televizi, případně abych mohla pohodlně pokecat s tím kdo bude sedět na židličce. Já budu mít bohužel nudli a desku u okna a přesně toho neustálého drhnutí okna se děsím. 😄
Odpovědět
@tera12 tak ja měla mít původně na ostrůvku taky indukci a nakonec je u stěny stejně jako dřez. Protože na ostrůvek navazuje jídelní stůl a u indukce mě odrazovali, že to může prskat na lidi (což je pravda) a taky větší složitosti odsávání a u dřezu, že tam je vždy nějaký nepořádek (což je taky pravda), přítel s tím souhlasil. Zpětně je mi trochu líto, že jsem aspoň ten dřez nedala na ostrůvek, ale chápu oboje komenty (ale indukci nemám u okna, což by mi přišlo horší, co se čištění týče).
Odpovědět
Profilova fotka
Mám varnú dosku na ostrove 1,5x1,5m. Je to super, nič na okolosediacich neprská, som k každým v kontakte, nepozerám pri varení do steny.
Odpovědět
Ja jsem pro ostruvek bez varne desky. Pro me by byl vas prostor vedle varne desky maly. Krajim, nakladam, predpripravuju vse z leve strany vedle desky a ted mam ten prostor 160 cm a mohl by byt i vetsi 🙂 Varnou desku bych dala pod ty bile nastenne skrinky a celou plochu pod oknem bych mela na krajeni a pripravu na vareni. Ostruvek pro deti, kdyby chtely pomahat.
Odpovědět
@anniemp ja bych se toho drhnuti zas tak nebala. Osobne mam ted ondukci. Varim kazdy den a ze bych mela nejak extra poprskane obklady se rict neda. A okno budete mit urcite jeste minimalne o sirku parapetu dal nez byva zed. To bude urcite v pohode😉
Odpovědět
@artep1987 odsavani budu mit pripravene v ostruvku tzn bude primo v te varne desce. Vajala jsem ale po shlednuti nekolika videi to risknu🙂 Taky jsem premyslela nad drezem, ale tam preci jen kdyz uz se neco myje, tak je to hlucne a my budeme mit za ostuvkem gauc, tak jsem ten hluk dala nejdal jak to slo🙂
Odpovědět
@puhelin dekuji za nazor. Ja mam ted kuchyn do u. Tehdy neslo jinak vyresit nez mit mezi drezem a varnou deskou rohovou skrinku tzn mam tam 60 cm prostor plus to co je v rohu. Souhlasim s tim, ze nejvic pouzivam toto misto. Takze kdybych to udelala jak rikate, opet bych pouzivala misto jen mezi indukci a drezem a dostala bych se na cca 120 cm vs. 100 cm. Protoze kdybych neco omyla uz bych to soupla hned vedle nez prechazet na cast pod oknem🤔 To prave nedelam ani ted.
Odpovědět
100% varnou desku na ostrůvek. Jsem sice chlap, vařím ale docela rád a neumím si představit stát zády nebo bokem do místnosti.
Odpovědět
Asi by se mi to líbilo více na ostrůvku, navíc první co mi blesklo hlavou u toho okna, nechtěla bych ho cistit 🤣
Odpovědět
Profilova fotka
@tera12 U okna ne určitě ostrůvek. 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@tera12 Pak nechapu vas dotaz, kdyz mate jasno 🙂
Odpovědět
@puhelin asi mate pravdu ..mam jasno🤭
Odpovědět
Profilova fotka
No když se na to podívám jinak, tak bych zrušil kuchyň do U - část pod oknem, dal normální okno a prodloužil ostrůvek alespoň na 3m. Potom se tam vejde jak varná deska, tak dřez s pracovní plochou asi 1m, což je optimální. Já to mám stejně a doplněné o zvýšení ostrůvku na straně obýváku, aby nebyl vidět "bordel" a také to přes zvýšení neprská. Barové židle jsou podle mě na nic a lepší je použít skříňky třeba i prosklené.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?