Kuchyň "svépomocí"

Profilova fotka
Zdravím, řešili jste někdo kuchyň tak, že jste si nechali nařezat desky přímo u výrobců nebo prostě tam co si to nechávají řezat truhláři, nakoupili výsuvy/výklopné systémy atd... a poskladáli doma sami?? Je to o tolik výhodnější/levnější...? Případně kde jste si nechali řezat? Případně za jakékoli info předem Díky
Odpovědět
Profilova fotka
V jednom bytě jsme to takto udělali včetně stolů a skříní. Nařezali a ohranili v Demosu, kování taky odtud - vše přivezli. Cena je samozřejmě nesrovnatelná a pokud je trošku umu a vybavení, tak je výsledek srovnatelný s levnějšími kuchyněmi - tlumící zásuvky a dvířka. Samozřejmně s dražšími, dělanými na CNC strojích, je vidět trošku rozdíl.
Odpovědět
Profilova fotka
@bavo Ahoj dělal jsem si sám takto kuchyň do bytu, nakreslil jsem si skřínky, rozvrhnul co kde bude,zadal do tabulky excel a nechal jsem si nacenit v dřevoobchodě, poté co my zaslali kalkulaci ceny tak jsem nechal vše nařezat a pouze ohranit na stroji je to lepší než to dělat doma když není vybavení.(žehličkou to sice jde ale stroj je stroj 😄 ). Když vše bylo nařezané tak jsem si koupil vrták na konfirmátový šroub a celé skřínky jsem si takto pospojoval přes pravoúhlé svěrky, předvrtal a sešroubval. Dál jsem si vyvrtal otvory ve dvířkách pro panty sukovníkem na stojanovce. dvířka jsme volily dřevodekor lamino ohraněné 2mm ABS Hranou. Je lepší když je silnější, jsou pak více odolné boky. Díru pro dřez v pracovní desce jsem vyřízl přímočarkou a okružní pilou. Co se týče pantů a výsuvů ty jsem objednával na eshopu šimek.eu, no jen panty protože pojezdy už jsem měl od jiné firmy ale ty výsuvy mají také. Takže když to sečtu tak cena je určitě o třetinu méně než kdyby jsi šla k truhláři ale musí být člověk zručný a něco o tom vědět a hlavně dvakrát měř jednou řež 🙂 Každopádně pokud se bavíme o kuchyni z lamina tak korpusy jsou pořád stejné já je dělal z tl. 18 mm, takže na tom není co zkazit a pokud ti nevadí dvířka hladká či dřevodekor ta to také není problém jen kdyby jsi chtěla dvířka nějaké tvarované tak to samozřejmě bez použití CNC frézy neuděláš ale to není problém si je v dřevoobchodě vybrat a udělat si jen korpusy, jenže cena už půjde nahoru protože ty dvířka jsou drahá, to samé lakované dvířka ty jsou také cenově dražší než klasické lamino. Takže za mě ano vyšlo nás to mnohem méně než kdybych to zadal firmě jelikož jsem nikomu neplatil práci za smontování a montáž. Jinak takto jsem si i dělal TV stolek a věšák z botníkem. Přikládám foto.
Odpovědět
pracovala jsem nějaký čas v kuchyňském studiu a ceny pouze materiálu se rovnaly cenou IKEA kuchyně. Takže pokud řešíte cenu a chcete za ni lepší kvalitu (LTD 18mm, kvalitní výsuvy, tlumiče, dorazy apod.) určitě můžu doporučit ikeu, pokud jste šikovní, můžete ji rozměrově upravit a sami si pak dořešíte detaily jako pracovní deska nebo zádová deska. Už jsem to tu psala víckrát, ale třeba výklopné kování od BLUM stojí v katalogu stejně jako v IKEA celá skříňka vybavená tímto kováním.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?