Kuchyne z masivu?

Kuchyne z masivu...pro/proti,zkusenosti,ano ci ne? Nemusela by byt samozrejme cela...cast ci predni skrinky.
Odpovědět
@chocolate22 Myslím, že je to pěkné, ale pokud se tím myslí dub (jakože jiné než tvrdší dřevo nemá cenu), tak půjde o velmi velmi drahou kuchyni. Fakt neznám nikoho, kdo by to měl, a to mají klidně kuchyně za půl milionu. Kromě toho je masiv náchylnější než dýha, takže nakonec mají všichni lidi co znám dýhu (nebo samozřejmě mnohem levnější lamino).
Odpovědět
@bayt no takhle my mame vlastni drevo...dub...proto o tom uvazuju, ale zase ne za kazdou cenu. Tak mozna se budu drzet teda toho lamina.
Odpovědět
@chocolate22 Myslím si, že vám to ale moc neušetří. Dřevo na kuchyně musí být fakt dokonalé, dokonale proschlé - to schne dlouho, ne? Musí se speciálně ošetřit, opracovat...Vím, že to zní divně, ale skoro bych se bála, že ti za to ještě naúčtují přirážku, jak je tak znám. Leda byste si to dokázali z toho dřeva vyrobit sami 🙂 Já chci jednou dýhu.
Odpovědět
Profilova fotka
@chocolate22 Ahoj a jaky ma byt tvar dviřek? .. jinak z masivu se delaji jen dvirka, boky (viditelne) se popř. delaji z dýhy. masiv je ok, ale nevyhoda je cena (když jsou ted tak povedene napodobeniny) a barenva nestalost - barva zraje.
Odpovědět
@chocolate22 Máme masivní jen dvířka. Linka byla opravdu levná, tenkrát nebyly peníze. Máme jí už 12 let a dvířka jsou vodou netknutá (jen občas škrábanec mojí neohrabaností). Letos teda budeme měnit pracovní plochu, ta už u dřezu a myčky povolila (lamino). Když vidím lamino, co má moje sestra, a po 5 letech se už parádně nacucalo vodou a je prakticky na odpis, určitě bych šla do masivních dvířek znova. Jinak, já jsem teda celomasivní kuchyňskou linku viděla u kamarádky (byla už v domě co kupovali, původní majitel byl truhlář) a asi bych do toho nešla. Byla z dubu a přetřena jen bezbarvým lakem a byla dost náchylná na fleky a kamarádka dost nadávala...
Odpovědět
Profilova fotka
@chocolate22 my mame dvirka z dubu a cena u truhlare nebyla nijak zavratna, jako bezna kuchyn, dvirka jsou masiv, viditelne boky dyha a neviditelne veci lamino, vse je natirano olejem na vinovou barvu pri rozmeru kuchyne 3x3 m do L, horni horni skrinky jen na jedne strane takze 3 m, byla komplet cena kolem 115t bez spotrebicu
Odpovědět
Dekuji moc za odpovedi. Kazdy z vas ma v necem pravdu tak ja to nejak zpracuju. Kdyz uz jsme u te dyhy ta je prakticka neprakticka? A nekde jsem cetla ze je fin.narocnejsi nez masiv. Pravda ten masiv asi nebude uplne to orechove.
Odpovědět
Profilova fotka
@chocolate22 to bych nerekl ze je financne narocnejsi, kazdopadne vypada temer jako lamino takze tam uz je to podle mne skoro jedno my mame z dubu i pracovni desku a jedine co je potreba si dat pozor kdyz tam polozite napr. mokry hrnec tak to udela cerny flek, jinak je vse OK pridavam jednu fotku tech skrinek
Odpovědět
@chocolate22 Dyha je urcite levnejsi a treba nas truhlar ji doporucoval jako mene nachylnou na vlhkost...
Odpovědět
@chocolate22 ahoj ja mam kuchyn z masivu moreny buk, strany jsou z dyhy. spokojenost velka, udrzba normalni, obcas to vezmu parnim cisticem. funguje uz nekolik let a zadny zavady neshledavam. pokud mate svoje drevo, muzete si ho nechat v susarne vysusit, popr.narezat a pak uz si s tim kazdy truhlar poradi. Cena zalezi od mista a mnozstvi, to by jsi se musela poptat, ale realne to je
Odpovědět
@fyii mohla by jsem ji prosim videt?
Odpovědět
@chocolate22 mohla, ale musim ji vyfotit. jestli nezapomenu tak zitra. jo a jeste jsem ji "vylepsila" kamennou deskou😉
Odpovědět
Článek se načítá
@fyii to je skvele o te premyslim....budu rada za fotku. Dekuji
Odpovědět
@chocolate22 poslano do zpravy,
Odpovědět
@fyii dekuji
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?