Kuchyňská linka návrh

Dobrý den, rodiče předělávají kuchyň a chtějí poradit s linkou, ale já se tam pořád nějak ztrácím. Byl by někdo, kdo by poradil. Odpad budou vedle okna vlevo a digestoř napravo, to jsou jediné podmínky. Za radu budu vděčná. Děkuji
Odpovědět
Dělat kuchyň do U asi není dost místa, možná by byla možnost přidat ostrůvek. Jinak například zkuste nějaký online plánovač pro představu (ale doporučuji zajít do studia či k truhláři). Za pár minut v siku online - viz obrázky (nijak jsme to neupravovala, jen hrubý návrh ze sika plánovače, přímo ve studiu vám to krásně navrhnou (např oresi má návrhy zdarma, klidně i ikea, záleží na rozpočtu))
Odpovědět
Siko má na stránkách dobrý plánovač.
Odpovědět
Děkuji, rodiče to chtěli do U, ale já se tam pořád nějak nemohla vejít. Tak jsem ráda, že máte stejný názor. Děkuji za pěkný návrh.
Odpovědět
Neřídil bych se návrhem, který tady někdo vystříhnul za 2 minuty. - pracovní plochu v rohu vedle trouby bude těžké používat, obzvlášť při zapnuté troubě - myčka je zřejmě myšlená v té skříňce v rohu, bohužel nepůjde otevřít 😄 - dřez je nakreslený na předělu skříněk - pokud to jde, je lepší ho umístit do jedné skříňky, aby se nemuselo řezat do korpusu - je třeba se zamyslet nad řešením rohu - podle umístění madel mi přijde, že to tam autor jen tak nastřelil aniž by uvažoval nad tím, na kterou stranu se skříňky otevírají nebo jak to bude uspořádané vevnitř - kde jsou zásuvky, jaké bude podsvícení, kde je vypínač podsvícení, ... A tak by se dalo pokračovat. Pár linek jsem si stavěl svépomocí (do nájemních bytů) a je potřeba se nad tím celkem dost zamyslet. Je tam spousta detailů, které musíte promyslet než začnete nakupovat materiál. V návrhovém programu všechno vypadá hezky, ale v reálu vám to pak třeba ani nepůjde sestavit. Takže nic proti obrázku výše, ale berte to spíš jako volnou inspiraci než jako kompletní řešení.
Odpovědět
@m_i_r_e_k prosím tě přečti si, co k těm obrázkům píšu. Není to žádný ucelený návrh, jen rada jak si to představit v místnosti (zda do L či U) a doporučení zajít k odborníkům - a to hlavně kvůli těm detailům, které popisuješ
Odpovědět
@artep1987 Ano, uznávám, že jsi napsala, že je to pouze hrubý návrh, ale i tak to může tazatele docela zmást. Po promyšlení všech důležitých detailů bys pravděpodobně došla k závěru, že se celá ta koncepce musí udělat úplně jinak. Přinejmenším ta trouba bude muset asi jít na druhý konec linky. Tím se ti to zase celé změní. Pak záleží, jak bude řešen ten roh - tyhle věci si musí člověk rozhodnout už úplně na začátku i při hrubém návrhu, protože se ty detaily propíšou do celé kuchyně. Například bych uvažoval o tom, jestli neudělat roh zkosený a dát ten dřez do rohu. To je jen jedna z možností. Jiné možnosti budou vypadat zase úplně jinak a ovlivní vám to rozměry skříněk, umístění spotřebičů atd.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?