Okno je osazené v kuchyni nízko - podlaha se udělala vyšší

Zobraz úvodní příspěvek
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.... Máme dům v rekonstrukci, podlaha se musela zvedat kvůli podlahovému topení a v kuchyni máme již osazené okno a hotovou fasádu. Bohužel mohlo být výše, já ho chtěla lehce nad pracovní deskou, to byla chyba. Teď je nízko a nevím, co s tím. Kdyby se deska teď dorazila k oknu, byla by její výška 86 -87 cm. Já měřím 169 cm a manžel 187 cm. Takže bychom uvítali desku 90-92 cm, ale chtěla bych to mít "krásné". Co s tím... Děkuji :(. Martina.
Odpovědět
1
2
@bubuskubus je to tam... nevim, jak se chova ta fasada... mame silikonovou. Nekdo rikal myslim, ze je nejlepsi natahovat to jako celek. Aby to potom nepraskalo. Mozna proto to manzel nepovazuje za zasadni. Stejne jsem k oknu chtela dat kvetiny nebo bylinky.Je to smutne... jsem z toho nestastna, hledam ale reseni, ktere by nemrzelo jine....truhlar rikal, ze 86 je dobrych....dekuji vam !
Odpovědět
86 dobrych nie je, ale nahovarat si to mozes dslsich 20 rokov :-) Vymenil by som okno.
Odpovědět
Vyměnila bych okno, není potřeba měnit okenní otvor, jen dole dát širší profil, křídlo by pak začínalo výš a deska v normální výšce by mu nevadila, překrývá by jen rám
Odpovědět
Profilova fotka
@mamach eště bych viděla jedno řešení, dost revoluční, ale kdybys namísto obkládaček dala třeba lacobel nebo nějaké jiné sklo, v kuse. Okno zevnitř by se zakrylo, zvenku by zůstalo, nebylo by otvírací
Odpovědět
Profilova fotka
@esmeralda2 : To mi nepřijde jako dobrý nápad, mít okno bez přístupu zevnitř - co kdyby např. prasklo sklo nebo se tam třeba srážela vlhkost či byl potřeba jiný zásah - tak vymlátím obklad za linkou?
Odpovědět
Profilova fotka
@petr86 okno neotvírací, jen aby to zvenku vypadalo stejně a nebyla s tím práce (zazdívání, zateplování, dodělávání omítky). Co se týče potřeby dělat něco za linkou nebo za obkladem, je cca stejné, jestli je za sklem okno nebo za skříňkou stěna. Buďto to bude udělané dobře (odvětrání, jedna větev topení pod linkou nebo topný kabel nebo jiné opatření) a nebude potřeba nic, nebo blbě, pak je skoro jedno, co je za tím, rosení a plísně budou stejně
Odpovědět
@esmeralda2 no rozdíl to je zásadní, protože okno je většinou nejchladnější bod a proto se vyšší vlhkost v zimě sráží právě tam a může být uděláno skvěle jak chce. Další věc je ta, že sundat skříňku je práce cca na 10 až 15 minut i s vyskládáním ale sundat sklo, které se lepí nepletuli se na stěnu? Toto řešení určitě není dobré. @mamach tak každá finálka je vždy ideální když se natahuje najedou protože to deafkto spolu urzaje a není tam ani vizuální rozdíl. Ale pokud máte čerstvou fasádu, tak bych v tom prohlém neviděl. Šikovný zedník si dá trošku záležet a nepoznáte nic. Manželovi rozumím, že se mu do toho nechce a hledá nejjednodušší řešení, ale já bych ho před to okno postavil a zeptal se, co z něj vidí nebo k čemu je to okno dobré? Světla taky moc nedává a ani ho v tom místě není třeba když vedle máte prosklenou stěnu. Okno ať vybourá a nechá si ho do dílny, kde mu udělá víc parády
Odpovědět
Profilova fotka
To okno je tam úplně k ničemu, proč jste ho tam vůbec chtěli mít? Koukáte tím do nějaký stavby a světla máte z boku dost. Pokud nechcete bourat, zakryla bych ho zevnitř deskou za linkou. Jinak měřím 160cm a linku mám 86cm a nízká na mě není.
Odpovědět
Profilova fotka
@mamach Jakou máte prosím výšku stropu u té prosklené strany?
Odpovědět
@slabici to okno jsem tam chtěla, protože se mi líbí dole skříňky, nahoře skříňky a mezitím okno. Ale samozřejmě jsem chtěla z toho okna vidět výš... Nicméně ta kůlna se bude zvedat a do budoucna v ní bude venkovní posezení. A co se týče prostoru zvenčí, tam bude podlaha a kryté venkovní posezení. Na tomto okně by byly květy a na okně z koupelnu též. Bude to taková otevřena zimní zahrada a v té kůlně by byla vířivka...
Odpovědět
@vladimirsvorba změřím, dam vedet
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj, Mozno to nie je ak take zufale. My mame este staru panelakovu linku, vyska prac. dosky je 85cm a som s tym spokojna (mam 163 cm, manzel rovnako). Svokra je podobne vysoka, dala si linku na cca 90cm a teraz je zufala. ked potrebuje napr. valkat cesto, musi to robit na jedalenskom stole, lebo sa nevie zapriet do valceka, napr. Spravnu vysku, ktoru potrebujete, si mozete odmerat. Postavte sa k linke, ohnite ruky v lakti. Prac. doska - pracovna cast - by mala byt o 10 -max.15 cm nizsie, nez mate lakte. Neviem, ako casto sa mota v kuchyni Vas manzel, ale ak len sviatocne, tak vysku prisposobte sebe. Ak vari aj manzel, tak treba urobit rozumny kompromis. Ale ak vam vychadza tych 90 cm, to by mohlo byt aj ok, myslim.
Odpovědět
Článek se načítá
@jankah77 Já si to též myslím 🙂. Je to těžké rozhodnutí bourat okno, zazdívat apod. Okno ponecháme a výška desky bude 86 cm - více tam opravdu nevykouzlím 🙂. Okno utopené o 4 cm nechci.... Budu vařit pro 3 děti, takže já tam budu opravdu často. Manžel minimálně, ten bude více v práci jak doma ... 🙂 Děkuji Vám všem za názory a rady. Nechtěla jsem slyšet jen samá pozitiva nebo reakce, které by se mi líbily a jsem velmi ráda za každou radu a názor.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?