Rohová skříň a vedle vysoká spíž 233 cm-je to problém?

Profilova fotka
Zdravím všechny, prosím, mám dotaz, zda máte někdo vedle rohové skříňky 120x60 vysokou výjezdní spíž nebo třeba velkou skříň s troubou.Jedná se mi o to,zda půjde ta skříň otevřít,když je hned vedle té rohové? Řešili jste někdo tento problém. Děkuji moc za názory
Odpovědět
Profilova fotka
@renattta a proc by nesla otevrit? To je stejne, jako by ta vysoka skrin stala vedle normalni nizke 60tkove skrinky a me se vysoka skrin vedle nizke normalne otvira. Navic na tu vysokou skrin prijde jeste kryci panel, aby nebyl videt korpus te vysoke skrine, a ten ma 18mm,takze pak o sebe nic drit nemuze.
Odpovědět
Profilova fotka
@renattta A ještě se dá dát mezi skříňky uříznutý krycí panel. Můžete si tím sami zvolit, jak daleko od sebe skříňky budou. Uříznete si např. 10 cm pruh, který přišroubujete k té rohové skříňce, takže od sebe budou o 10 cm dál a tím se i prodlouží o 10 cm linka, takže je potřeba o 10 cm delší pracovní deska. Je to takový hluchý prostor, ale zase se bude vše lépe otevírat. Pro pochopení jak na to je přímo v návodu na montáž postup na str. 31 nebo zrcadlově na str. 49: http://www.ikea.com/cz/cs/assembly_in...
Odpovědět
Profilova fotka
díky mooc za informace, mrknu,jak dám holky spát.
Odpovědět
ahoj my máme celou vysokou stěnu, kde mám spíš, a v té rohové mám právě ledvinkové výsuvy.
Odpovědět
Profilova fotka
@jennifer @ewelinkaaa @bbn holky díky moc, budu mít totiž kuchyň z ikea,včera jsme tam byli a pan řekl ,že to bude problém. Máme to skládané tak,že bude celá stěna vysokých skříní- lednice s mrazákem, vedle trouba s mikrovlnkou,vedle spíška výjezdná a hned vedle roh /60x120/ a nad ní bude žaluziová skříňka . Řekl nám,že když budu mít úchytku na té rohové s ledv.výsuvem,že tu spíž neotevřu. přesně jak to má jennifer, vidím,že to v reálu vůbec není problém, díky holky
Odpovědět
Profilova fotka
@renattta Asi dost záleží na úchytkách na té rohové skříni. Ono tam opravdu bude jen centimetr a myslím, že úchytky mají možná tři cm. Jde o to, že jestli vedle té rohové budete mít šuplíky nebo celý výjezd, tak ji pak otevřete jen po úchytku. Když je vedle rohové skříň s normálně otevíracími dveřmi (např. lednice), tak je to bez problému. Viděla bych to na dvě možnosti: 1) vedle rohové skříňky budou klasicky otevírací dvířka - přehodíte spíž s lednicí nebo troubou (pod ní musí být jen otevírací dvířka bez šuplíků) 2) dáte vedle spíže kousek krycího panelu, jak jsem psala výše, byl by přišroubovaný po celé délce spíže a tím by vznikl odskok od rohové skříňky + té žaluziové Schválně jsem se dívala, že většina úchytek je zhruba mezi 25 - 45 mm. Takže když dáte boční panel 4 - 5 cm, tak to krásně vyjde... Budete jen muset počítat s tím, že bude kuchyně o 5 cm širší, snad by nebyl problém s místem. Ještě mě napadá jiná věc, jestli nebudete mít vestavnou lednici, tak počítat ještě lednici + 10 cm na otevírání dveří. To jen tak pro informaci. Sama jsem si hrála s návrhy kuchyně sto let, než jsem ji sestavila. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ewelinkaaa díky mooc
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?