Menu Forum

Rohová skříň a vedle vysoká spíž 233 cm-je to problém?

28. led 2013  • 
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
Registrovala se 27. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků. Má 6 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
Registrovala se 27. října 2012 na modrastrecha.cz. Přidala 44 příspěvků. Má 6 přátel.
 Zdravím všechny, prosím, mám dotaz, zda máte někdo vedle rohové skříňky 120x60 vysokou výjezdní spíž nebo třeba velkou skříň s troubou.Jedná se mi o to,zda půjde ta skříň otevřít,když je hned vedle té rohové? Řešili jste někdo tento problém. Děkuji moc za názory
27. led 2013 ve 23:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
bbn
85
Registrovala se 9. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 374 příspěvků a 1 album. Má 13 přátel. Region Mělník.
fotoportrét
fotoportrét
bbn
85
Registrovala se 9. července 2007 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 374 příspěvků a 1 album. Má 13 přátel. Region Mělník.
 @renattta a proc by nesla otevrit? To je stejne, jako by ta vysoka skrin stala vedle normalni nizke 60tkove skrinky a me se vysoka skrin vedle nizke normalne otvira. Navic na tu vysokou skrin prijde jeste kryci panel, aby nebyl videt korpus te vysoke skrine, a ten ma 18mm,takze pak o sebe nic drit nemuze.
28. led 2013 v 07:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ewelinkaaa
275
Registrovala se 3. října 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 91 příspěvků a 4 alba. Má 26 přátel. Region Brno.
fotoportrét
fotoportrét
ewelinkaaa
275
Registrovala se 3. října 2010 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 91 příspěvků a 4 alba. Má 26 přátel. Region Brno.
 @renattta A ještě se dá dát mezi skříňky uříznutý krycí panel. Můžete si tím sami zvolit, jak daleko od sebe skříňky budou. Uříznete si např. 10 cm pruh, který přišroubujete k té rohové skříňce, takže od sebe budou o 10 cm dál a tím se i prodlouží o 10 cm linka, takže je potřeba o 10 cm delší pracovní deska. Je to takový hluchý prostor, ale zase se bude vše lépe otevírat. Pro pochopení jak na to je přímo v návodu na montáž postup na str. 31 nebo zrcadlově na str. 49: http://www.ikea.com/cz/cs/assembly_instructions/faktum-ram-spodni-rohove-skrinky__AA-324279-9_pub.pdf
28. led 2013 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
 díky mooc za informace, mrknu,jak dám holky spát.
28. led 2013 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
jennifer
149
Registrovala se 7. března 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 6781 příspěvků. Má 48 přátel.
fotoportrét
fotoportrét
jennifer
149
Registrovala se 7. března 2006 na beremese.cz. Na modrastrecha.cz přidala 6781 příspěvků. Má 48 přátel.
 ahoj my máme celou vysokou stěnu, kde mám spíš, a v té rohové mám právě ledvinkové výsuvy.
28. led 2013 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
 @jennifer
@ewelinkaaa
@bbn
holky díky moc, budu mít totiž kuchyň z ikea,včera jsme tam byli a pan řekl ,že to bude problém. Máme to skládané tak,že bude celá stěna vysokých skříní- lednice s mrazákem, vedle trouba s mikrovlnkou,vedle spíška výjezdná a hned vedle roh /60x120/ a nad ní bude žaluziová skříňka . Řekl nám,že když budu mít úchytku na té rohové s ledv.výsuvem,že tu spíž neotevřu.
přesně jak to má jennifer, vidím,že to v reálu vůbec není problém, díky holky
28. led 2013 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
ewelinkaaa
275
fotoportrét
fotoportrét
ewelinkaaa
275
 @renattta Asi dost záleží na úchytkách na té rohové skříni. Ono tam opravdu bude jen centimetr a myslím, že úchytky mají možná tři cm. Jde o to, že jestli vedle té rohové budete mít šuplíky nebo celý výjezd, tak ji pak otevřete jen po úchytku. Když je vedle rohové skříň s normálně otevíracími dveřmi (např. lednice), tak je to bez problému.
Viděla bych to na dvě možnosti:
1) vedle rohové skříňky budou klasicky otevírací dvířka - přehodíte spíž s lednicí nebo troubou (pod ní musí být jen otevírací dvířka bez šuplíků)
2) dáte vedle spíže kousek krycího panelu, jak jsem psala výše, byl by přišroubovaný po celé délce spíže a tím by vznikl odskok od rohové skříňky + té žaluziové
Schválně jsem se dívala, že většina úchytek je zhruba mezi 25 - 45 mm. Takže když dáte boční panel 4 - 5 cm, tak to krásně vyjde... Budete jen muset počítat s tím, že bude kuchyně o 5 cm širší, snad by nebyl problém s místem.
Ještě mě napadá jiná věc, jestli nebudete mít vestavnou lednici, tak počítat ještě lednici + 10 cm na otevírání dveří. To jen tak pro informaci. Sama jsem si hrála s návrhy kuchyně sto let, než jsem ji sestavila. emoticon
28. led 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
fotoportrét
fotoportrét
renattta
15
 @ewelinkaaa díky mooc
28. led 2013 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí