Výběr samostatného mrazáku (Amica vs. Liebherr)

Profilova fotka
Ahoj, Z důvodu nedostatku prostoru jsem se rozhodl zrušit vestavěnou kombinovanou chladničku a nahradit ji kombinací samostatné monoklimatické a samostatného mrazáku. Chladnička OK, nicméně ohledně mrazáku se stále nemohu rozhodnout. Jsem limitován max. výškou cca 125 centimetrů, preferuji šuplíkový a zároveň bych rád co největší objem. Takže na výběr toho moc není: https://www.alza.cz/mrazaky/18852764.... Pokud bych volil levnější variantu, tak připadá v úvahu Amica FZ 208.3 AA - při současné akční ceně cca 5500 Kč bych asi ani nezvažoval nějaký Severin nebo Romo (navíc mám pocit, že se jedná de-facto o to samé, akorát jiná značka a vyšší cena) Druhá (a dražší) varianta by byla LIEBHERR GP 2033 za cenu cca 15000 Kč. Přikláním se zatím spíš k levnějšímu řešení, nakolik Liebherr asi nebude 3x lepší než Amica. Ale samost. mrazák jsem ještě nekupoval (takže nevím, co by tam mohlo být špatně), tak by mne zajímalo, jestli náhodou s tím konkrétním modelem od Amica nemá někdo osobní zkušenost ? Recenze na webu jsou trochu rozporuplné. Nebude se jednat o žádný náročný provoz, ten mrazák někdo otevře maximálně 3x týdně. Ale asi bych úplně nestál o to, aby permanentně běžel kompresor, nebo abych MUSEL 2x ročně odmrazovat, protože x kilogramů námrazy. Což jsou zatím asi jediná potencionální rizika, která mne napadla... Nebo jsem na něco zapomněl ? Za rady předem děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
pokud lednici nebo mrazak - tak určite Liebherr
Odpovědět
Profilova fotka
@anarki Já bych do Amicy klidně šla, sice to není žádná top značka, ale oba mají podobné parametry, takže třetinová cena je super. Navíc nemám problém případně koupit za 5 tis. nový, ale za 15 už trochu jo.
Odpovědět
Amicu mrazák má tchyně asi 10-12 let a je spokojená, taky tenkrát nechtěla nic drahého. U toho Vámi vybraných modelů si nejsem jistá, jestli jsou beznámrazové. protože to odmrazování 1-2x ročně je opruz. Jinak ostatní parametry má OK. Zn. Liebherr je v chladicí technice špička,
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem nakonec objednal Amicu. No Frost nemá, ale stejně bych ten mrazák, 1x za rok celý vyskládal a vyčistil...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?