Zkušenosti s výběrem nové kuchyně - porovnání cenových nabídek

Ahoj, aktuálně jsme ve fázi užšího výběru z cenových nabídek. Jedná se o Hanáka, Katalpu a Nobilia. Kterou z uvedených firem byste si na základě zkušeností vybrali? Cenově jsou nabídky srovnatelné. Díky za odpověď.
Odpovědět
Profilova fotka
Zbylá dvě studia neznám , ale máme kuchyň od Hanáka a tedy kvalita špičková, vše robustní a nádherný čistý design produktů 🙂
Odpovědět
@chatbotxxx mně Katalpa vyšla výrazně levněji než Hanák, protože Hanák má nějaký standard- jak povrchy a barvy, tak šíře a výšky korpusů a vše jinak je pěkně přeplacený nadstandard, což u Katalpy není. Za podobné peníze je i Sykora, který má dle mého lepší povrch.
Odpovědět
Mám zkušenost cenové nabídky na stejně řešenou kuchyň od Hanáka i od jednoho prodejce německé Nobilie. Hanák je rozhodně kvalitní kus nábytku a kdybychom nemuseli řešit peníze, tak nakoupím většinu vybavení domu u nich. Bohužel peníze řešit musíme, takže jsme hledali jinde. Nobilia je největší výrobce kuchyní v Evropě, ale nemá přímý prodej, proto není asi tolik známá. V ČR jí prodává Sconto, Asco, Kika a asi i jiní a k tomu celá řada studií. Cenově to také není úplně žádná hitparáda, ale už je to akceptovatelné. Kvalita se zdá poměrně vysoká, ale všechno samozřejmě může zhatit její montáž. Kterou u Hanáka budou dělat nejspíš jeho kmenový montéři, kdežto u Nobilie je to parta ze Sconta, Asca, Kiky atd.
Odpovědět
Profilova fotka
Nobilia :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
Obnovuji diskuzi..aktuálně vzhledem k rozpočtu zjišťuji cenu kuchyní a jejich kvalitu. Za sebe bych bez váhání šla do Hanáka, avšak cena je dost vysoká..ale řekla bych i odpovídající kvalitě. Jak lamino bylo pěkné, tak lak prostě nádherný(a budu mít o čem přemýšlet a doufat, že finance vystačí). Koukala jsem také na chválené Nobilie a v lakování nebylo špatné, ale třeba lamino mě až zarazilo, že hrany nejsou úplně hladké a zpracování je oproti Hanákovi vizuelně horší - takový je alespoň můj pocit. Pak bylo porovnání se slovenským výrobcem (název už nevím) a tam to bylo až děsivé - i na stojanu poškrábané, odskočený lak od lamina, povrch uplně umatlaný a všechno na tom bylo vidět. Je na trhu někdo v podobné kvalitě co Hanák, ale za nižší cenu? U truhláře se bojím, že člověk neví na koho narazí..
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana my sem nakoniec vybrali kuchyne od Schmitd, ale budu nam ju montovať až koncom ledna, ale spracovanie vystavených kuskov nas zaujalo najviac ako kvalitou tak aj vyzorom
Odpovědět
Profilova fotka
@jowana Já jsem volil truhláře a nelituji. Nejdříve jsem si ho prověřil pomocí referencí a potom i prohlídkou jeho strojového vybavení (CNC stroje ...). Udělal detailní návrh podle přinesených fotek v PC (měl jsem i návrh od architekta), vyřešil napojení na odpad a přívod vody ostrůvku - kupodivu jeho zvětšením o 5cm - a po realizaci to vypadá stejně. Kvalita kování je dána výběrem firmy, kvalita dvířek také (mám speciální povrch, takže výrobce dvířka oblepoval hranami pomocí laseru a je vidět rozdíl oproti klasickému stroji). Korpusy jsou naprosto přesné a keramická deska se zaměřovala na místě, takže také sedí. Jediné mínus je doba zpracování, protože kvalitní truhlář je plně vytížen na několik měsíců, a tak je s tím potřeba počítat (já jsem na to měl 6 měsíců a ještě jsem přidal 3 další jako rezervu a vlezl jsem se).
Odpovědět
@radim2015 Jaký to byl prosím povrch?
Odpovědět
Profilova fotka
@bayt Vetrixx
Odpovědět
Profilova fotka
Bydlim v byte, kde je kuchyne Hanak. Je to tedy kvalita. Kdyz mi tchyne rikala, ze tam delali reko pred 20 lety tak mne spadla brada, pac ta kuchyne vypada i po 20 letech luxusne.
Odpovědět
Za mě rozhodně a jedině truhlář, ideálně co nejvíc lokální. Zvolil jsem tak, a absolutně bezkonkurenční cena, za identickou cenu jinde nabízeli základní lamina atp., my vše v acrylicu, max na míru max spokojenost.
Odpovědět
Děkuji, truhláře poptávám, ale o tom, kde bude kvalita dobrá ( i dle recenzí) si myslím, budu na stejné možná i vyšší ceně než u Hanáka. A když vidím menší truhlárny, tak mě to upřímně neoslovilo..ještě i pohledám další, ale byla jsem trochu rozpačitá.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?