Zrcadlo za kuchyňskou linkou

Ahoj, máte někdo za kuchyňskou linkou zrcadlo? Nezajímá mě ted údržba, ale spíš zda to opravdu lze udělat - nikde jsme to neviděli, ale nám by to v prostoru skutečně výrazně zvětšilo prostor, zkoušeli jsme to s úzkým nástěnným zrcadlem a vypadá to skvěle a celý prostor se prosvětlí. Zajímalo by mě , zda to vydrží a může být, když máme vanou desku a ne plyn, jaká firma nabízí a zda jsou potřeba zrcadla speciální. Děkuji 🙂
Odpovědět
U nás jsme od návrhu upustili, a to z důvodu možnosti prasknutí zrcadla. Často se nám stává, že při vaření, umývání atd, narazí hrnec (pánvička) na zadní stěnu. A jelikož je zrcadlo dost křehké, tak by bylo věčně rozbité. Jdeme do skla za kuchynskou linku.
Odpovědět
Profilova fotka
topič: což o to, vyrobit a udělat jde všelicos, ale vidět binec na kuchyňské lince dvakrát...... :-)
Odpovědět
také jsme nad tím uvažovali, ale nakonec jsme upustili, z důvodu výše - při vaření by se mohlo zrcadlo poškodit. Pokud by byla varná deska na ostrůvku, tak bychom do toho možná šli. Teď zvažujeme lacobel, sklolaminát, případně betonovou stěrku, ale nevím, čím to natřít at to můžu udržovat čisté (nejspíš nějaký matný lak?) Myslím že prosvětlit to jde i praktičtějším způsobem, například čímkoliv světlým.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud neřešíš údržbu, tak do toho jdi, vypadá to úžasně. Sklenář Ti určitě poradí, jaké zrcadlo zvolit. My máme zrcadlo za vanou a jsme nadšení. Tady je jedna krásná realizace od Deconceptu, zrcadlo za linku dávají do svých projektů http://www.deconcept.cz/index.php?pro...
Odpovědět
@slabici tak my tam máme binec jen při vaření, jinak ne. @luk92 jojo, že praskne sklo se bojíme taky. řešením by bylo nad sporákemnechat pruh skla. Že by zrcadlo bylo jen po krajích. Taky do něj nechceme dělat ty zásuvky. Jinak snad s narážením hrnců nemáme problém, moc ani nevaříme. @qeszi wow, deconcept dělá i kuchyně? a udělá mi třeba do stávající kuchyně jen to sklo, nevíš?
Odpovědět
Profilova fotka
Deconcept kuchyne nedela, dela jen navrhy a spolupracuje s ruznyma profesema. A obavam se, ze jen sklo ne. Ale obrat se na sklenare, urcite to nebude problem. My jsme brali vse primo od sklenare, skla na sprchac i zrcadlo za vanu 3 x 1m a vyslo to na zlomek ceny jako u koupelnoveho studia.
Odpovědět
@qeszi super! jako my mme momentálně v pronajatém bytě za kuchyňskou linkou jakési kostkované linoleum 😄 A tak si říkám, že když není problém s linoleem, nemusel by být ani se sklem. Počítáme, že oslovíme sklenáře. A jistě nám poradí které zrcadlo je nejlepší a čím jej nalepit. Nebo ho nalepit pomůžou. Určitě se zeptáme. A kdyby byly obavy z místa u sporáku, tak bychom do této části mohli místo zrcadla dát kus tvrzeného skla, žejo.
Odpovědět
Profilova fotka
@myfairlady zrcadlo za linkou mám (dodnes se mi líbí), můžeš se podívat do mého (staršího) alba https://old.modrastrecha.cz/blog/esme... Za varnou desku bych zrcadlo nedávala, my jsme tam udělali část s obkladem výrazně to prosvětlí místnost a opticky zvětší. Faktem ale je také to, že každý hrníček, co necháš na lince, máš pak ještě 4x v zrcadle Jo a stálo to pár korun, je to úplně obyčejné zrcadlo od sklenáře. Ťukal si na čelo, když jsme mu říkali, na co to chceme, pak byl ale překvapen
Odpovědět
Podla mna to vyzera otrasne, ale proti gustu....
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
@myfairlady dali jste nakonec zrcadlo za kuchynskou linku?
Odpovědět
Zajímavý nápad, v určité konstelaci to může být super. Jen doplním, že zrcadlo odráží cca 95% světla. Bílý povrch může odrážet klidně kolem 99%, takže hodně bílý obklad může místnost prosvítit stejně nebo víc než zrcadlo.
Odpovědět
@lokomotiva13 ještě máme na kuchyni čas, ale dáme ho. mám vybrané, společnost JN interiér nabízí dokonce ruzné odstíny zrcadel, kuchyn chceme ale od Pavlise, tak doufám, že to budou umět někde sehnat
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@slabici 🤣🤣👍👍
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?