IKEA Platsa - jak vypadají vaše skříně?

Zdravím, ahoj! 🙂 Chtěla bych založit vlákno kde byste posílali fotky, rady, postřehy a vychytávky Vašich platsa sestav z Ikei a tak bychom se mohli nějak inspirovat. Je něco, čemu byste se příště u této sestavy vyhýbali? Nebo naopak něco, co byste domontovali? Osobně bychom chtěli s manželem do ložnice nejspíš takovou skříň - chceme mít každý tu svou část, musíme se vlézt do 345 cm na šířku a pokud by to bylo možné, do ložnice bych potom už nejspíš žádnou další skříň, nebo komodu, dávat nechtěla. Do vestavěnky tohoto typu nejdeme, protože jsme si omezili finance na skříň a podobný návrh jsem dostala zpracovaný za cca 35 - 40 tisíc (tento ikea návrh cca 20).
Odpovědět
@nicorodriguez problém je v tom, že se obvykle nevejdete s hotovou skříní do stavebních rozměrů. Takže pak to znamená nevyužité mezery z boku a nad skříní, které jsou jen na prach.
Odpovědět
@zubr487 to je právě to co píšu, máme tam nějakých cca 25 čísel po stranách a necelých 10 nad skříní. Na druhou stranu fakt to asi oželíme, než dávat dvojnásobek za skříň na míru (na kterou v budgetu prostor stejně prostě není). S ikeou jako takovou nemám zatím zkušenosti, určitě to půjdeme skládat do prodejny a necháme si poradit jak to vyřešit 🙂.
Odpovědět
Máme ikea platsa v předsíni a všude jinde Pax, který je kvalitově rozhodně lepší a přijde mi i víc možností uspořádání. Platsa systém bych si koupila asi už jen v nouzi na přechodnou dobu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak píše @mitoma, raději bych si připlatila a koupila PAX. Máme je už několik let, stěhovali jsme je, tudíž komplet rozložili a znovu složili a jsou pořád skvělé, police se neprohýbaji... pokud vás brzdí finance, lze zatím koupit jen korpusy a vnitřní vybavení a dveře dokoupit časem.
Odpovědět
My máme Platsu v předsíni (bundy, botník) a pak v ložnici velkou skříň. Je pravda, že PAX je určitě masivnější, robustnější, ale na to jsme neměli finance. Musím říct, že Platsa ale nezklamala, je to za dobrý peníze a drží dobře, nemáme s ní problém.
Odpovědět
@mitoma @qeszi @janaa1 holky a podělíte se semnou o fotky? O Paxu jsem taky uvažovala, ale buď za to může ten plánovač kterej mi až tak nesedl, nebo celkově ty skříně a já tomuto typu nějak nepřišla na chuť ... Co se navíc Paxu týká, neposkládala jsem ho tak nějak normálně, abychom byly oba spokojení, aby to oboum vyhovovalo a aby to zaplnilo víc místa. Na druhou stranu, že je kvalitnější a pevnější jsem taky četla.
Odpovědět
My mame take PAX, 3,5 m dlouhou v loznici. Jsou to dve 1,5metrove s posuvnymi dvermi a jedna cast je otevirava. Ta jedna 1,5metrova cast uz se trikrat stehovala a porad je pevna, zadny problem. Police jsou tensi, nez napr. u kuchyne nebo u knihovny, ale tech mam minimum jen nahore, kde nedosahnu. Daji se skladat i rovnou ve svisle poloze, ne jen na zemi a pak postavit (kdy prekazi strop). Platsu neznam, ale i Pax neni tolik drahy, kdyz porovnate jine dobre vyrobky. Samozrejme se to cenou neda srovnava s polskym nabytkem z hobby marketu, ale ti maji to tenke lamino pouzite na cele skrini.
Odpovědět
@puhelin mohla bych poprosit o fotku takové skříně? Docela mě zajímá to otevírání, jedna musí být předsazená trošku před tou druhou, ne? Aby se dveře nepotkaly.
Odpovědět
@nicorodriguez Je to o tlousku tech dveri predsazene, z boku skrine je hlinikova lista, aby z boku nebyla dira. Dvere jsou zavesene na pojezdu, to je podle me dobre na uklid (pojezd neni dole v kolejnici, kam pada prach).
Odpovědět
Platsu máme v dětském pokoji víc jak rok a jsem s ní spokojená. Kluci mají sestavu stejnou jako střed tvého plánu. Každý 3 šuplíky, skříň a nádstavec. Nemáme problém se stabilitou, ani kvalitou - vše drží a funguje jak má. Brali jsme ty nejlevnější dvířka.
Odpovědět
@katerina1106 ani po tok roku treba nejsou vyvyklane panty, obouchane rozky, nebo nezadrhavaji supliky? Zadni stena skrine je delana takovym tim tenkym papundeklem?
Odpovědět
@nicorodriguez Ne zatím jsme nic neutahovali, neopravovali, obité taky nic není. A zadní stěna je tenká. Používají to kluci ve věku 5 a 14 let!
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 11 měsících
@nicorodriguez Ahoj, tak jak to dopadlo? Už je skříň doma? Jak jste spokojeni? Právě dnes jsem koukala na stránkách Ikea na Platsu a říkala jsem si, že by nám do šatny stačila, líbila by se mi s těmi prosklenými dvířky, že se pak dobře orientuje, kde co je uložené, je lepší přehled...
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?