Okno v ložnici nebo dveře na terasu

Dobrý večer, mám dilema a mám rozhodnout já...Mame možnost udělat v ložnici velké okno směřující na terasu (výhled do zahrady), nebo balkonové dveře, kterými bychom mohli na terasu vycházet... Já osobně mám trošku strach, aby se mi v noci někdo do ložnice nedostal :-); mam takovy lepsi pocit kdyz bude velke okno, ne dvere..Jaký je váš názor, máte někdo stejnou dispozici, případně si ráda preberu vaše názory.. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
Ono je to asi úplně jednom, jestli se zloděj do ložnice dostane velkým oknem nebo dveřmi, obojí není žádná překážka ;-) Já pořád řeším, jak tam vůbec v létě budu větrat, jsem zvyklá mít otevřené okno dokořán, ale v pátém patře mi to jaksi nevadí
Odpovědět
No, to ano, ale v létě si otevřít dveře a vetrat....:-) v patře bych byla klidnější..:-)
Odpovědět
Taky řeším, ale dětem do pokojíčků. Bezpečnost je myslím stejná. Ale taky mám ten samý pocit....
Odpovědět
Profilova fotka
Kvůli výhledu bych udělala okno až dolů. Také to tak máme a je to něco úžasného - otočím se na posteli, ani hlavu nemusím zvednout a vidím krásně do zahrady. Ale je fakt, že my jí máme ve vyvýšeném patře. @jenhel
Odpovědět
@jenhel byla bych radši pro okno do ložnice, přijde mi to takové lepčí, jen se tam spí a moc se tam přes den nechodí, dveře se mi víc hodí do obýváku - můj názor :-)
Odpovědět
@jenhel Také mi příjdou dveře zbytečné, pokud nežijete na samotě u lesa, tak asi nepůjdete z postele rovnou na zahradu :-).....a opravdu ten pocit většího bezpečí a klidu je fajn. Zažila jsem to v bytě-zvýšené přízemí a dveře na terasu....dost dlouho jsem si zvykala na to, že mi někdo "hledí" až do postele.
Odpovědět
Dekuji za komentáře, budou velka okna...pro muj klid....:-))
Odpovědět
Profilova fotka
Též bych udělal radši velké okno než dveře, to bych raději přehodil místnosti v domě, bydlím v bytě, tak těžko říct, ale než chodit přes ložnici na terasu, jak budete mít nějakou párty, tak to bude blbé, budeš chtít třeba jít spát a všichni budou chodit přes ložnici, Okno bude lepší :-)
Odpovědět
@nesvatbovi4 kristova noho, paní přece nebude mít jediný průchod na terasu přes ložnici :D, určitě má na terasu přístup i z kuchyně, jídelny nebo obýváku, nebo z kombinace těchto míst ;-). Ten z ložnice by byl navíc, místo okna. Mě se to líbí, do projektu plánujeme výstup na terasu přímo z ložnice, naši mají jen okno a litují, že po ránu nemůžou jen tak v pyžamu vyjít rovnou na terásku, na sluníčko, na vzduch... Okno v přízemním domě je co se týče bezpečnosti pro mě víceméně srovnatelné s francouzskými dveřmi, větrat se dá taky na větračku jako u okna, a za ten výhled a komfort nám to stojí. Nemáme problém jít si sednout na terasu v pyžamu, naši na terase snídají v pyžamu běžně a nebydlí na samotě :). Ale je to samozřejmě otázka názoru, za mě rozhodně dveře :).
Odpovědět
Děkuji za reakce, ano, vchod na terasu bude z obyvaku, navíc byla možnost i ta ložnice.... Díky za postřehy všem...
Odpovědět
já bych vždycky chtěla vchod z ložnice na terasu..=)
Odpovědět
Taky jsem vždycky chtěka z ložnice francouzké okno na terasu...ale pak jsem si řekla, že se asi málokdy (jestli vůbec) stane, žebych po probuzení šla hned ven. Takže toto jsem také přehodnotila na klasické okno :)
Odpovědět
Článek se načítá
@pale přesně, někde v nějakém pořadu o bydlení o tom zrovna mluvili,že málokdo jde po ránu v pyžamu na terasu a dá si tam snídani, nebo tak něco. Sousedi to tak mají a ještě jsem je nikdy neviděla vycházet z ložnice na terasu, to možná vidíte v nějakém americkém romantickém filmu.
Odpovědět
@pouta Jj přesně tak, mě se ta představa samožejmě taky líbí...ale když se nad tím pak zamyslím, tak proště první po probuzení wc, koupelna, kafe, snídaně a pak až ven, ale to už půjdu z obýváku :)
Odpovědět
@pale jo přesně , leda že byste se z té koupelny, wc, vrátila do ložnice a šla z ní na terasu :-) No nemá to logiku.
Odpovědět
@pouta To nemá. Možná to tak někdo dělá, ale pro mě to není. A jak píše autorka, tak i kvůli pocitu bezpečí mi to přijde lepší :)
Odpovědět
Děkuji vám za názory, naprosto s vámi souhlasim, vim jistě, že z ložnice nebudu vycházet na terasu - pokud budu chtít snidat venku, budu muset do kuchyně a pak už vyjdu rovnou z obyvaku, takže jsem se rozhodla pro okno a taky se budu cítit asi i klidněji...
Odpovědět
Já bych dal dveře na terasu.
Odpovědět
Profilova fotka
@ellesarka Jo tak to jsem nepochopil, myslel jsem, že paní bude mít jen tam dveře nebo francouzské okno, tak to potom jo. Tak to bych tak zvolil francouzské :-)
Odpovědět
My budeme mít vstup na terasu z kuchyně i z ložnice. Kdo nebude dělat snídani , může rovnou z ložnice ven.. :-)
Odpovědět
dveře na terasu budou podle mě lepší..:) ale je to asi hodně na tom co máte rádi vy.
Odpovědět
Já bych šla asi do okna... :)
Odpovědět
Já bych byla asi spíš pro ty dveře :)
Odpovědět
Já bych byla taky spíš pro ty dveře, moc by se mi líbilo se ráno probudit a jít si hned sednout na terásku :-) myslím když si pořídíte kliku se zámkem tak se nemusíte bát že by se k vám někdo dostal :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Mate jen dveře na terasu nebo jste i přidali okno orientované mimo terasu?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Kobzolek001 v loznici bude jen okno, dveře na terasu budou pouze z obývacího pokoje....
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?