Vchod do ložnice přes šatnu. Máte někdo zkušenost? Případně foto?

Přeji hezký den všem. Ráda bych ložnici oddělenou od šatny a jediné schůdné řešení, jak zachovat větší ložnici a zároveň šatnu je, mít vchod do ložnice přes šatnu. Pro představu přikládám foto. Vchod do šatny by měl klasické dveře a z šatny do ložnice by byly posuvné dveře. Máte to někdo takto řešeno? Případně prosím o názory :-) Děkuji a přeji krásný den, Klára. ;-)
Odpovědět
nemáme a mít nebudeme, ale viděla jsem to podobně jako u Vás v plánku kdysi někde na internetu v článku o bydlení, dveře mezi šatnou a ložnicí ani neměli a vypadalo to dobře :-)
Odpovědět
@kralicek88 taky bych dveře mězi šatnou a ložnicí nedělala, vypadalo to lépe a vzdušněji. Budete mít šatnu zavřenpu? myslím tím zda skříně budou mít dveře nebo budete mít otevřené police.
Odpovědět
@alisek To právě ještě nevím, jestli tam budeme mít skříně, nebo otevřené police, ale radši bych volila variantu skříní, když to bude průchozí. Ty dveře z ložnice do šatny jsem chtěla hlavně proto, že když bude někdo první vstávat, tak prostě vstane, zajde do šatny, zavře za sebou dveře, v klidu si vybere co potřebuje a neruší toho co spí, proto bych volila ty zásuvné a ne klasické, když bychom tam dali ty klasické, tak to zabere hodně místa. Manžel to chtěl taky bez dveří... Hodilo by se nějaké foto a nebo názor někoho kdo to tak má :-) Mám z toho trochu obavy...
Odpovědět
Jo to normalni standardni reseni v modernich dispozicich - vubec bych se toho nebala. Jedine minus je, ze je lepsi satna s dvirky (drazsi reseni nez police) at kazdy den nekoukate na "kominky" pradla. Ve vasem pripade je to naopak vhodne, protoze vstupovat do loznice proti skrini je hodne spatne - krasne se tim vyuzije cela skrinova stena v loznici.
Odpovědět
@kralicek88 tak my nebudeme mít průchozí šatnu ale právě zvažuji zda tam dveře dát či ne ale asi dáme, kvůli topení aby nám šatna,kde se bude jen "vlažit" nevětrala do ložnice. A jinak plánuji mít dveře a tzakryté skříně, hodně jsem otom přemýšlela ale dost mě tady lidí od toho odradilo (od otevřených polic) a pokud je možnost..prostor a peníze tak tam ty zašupovací dveře dát,hlavně kvůli prachu a úopřípadě že každej neciví do skříní,kor když je to průchozí. A ta praktičnost s tím oblékáním e nebuzením spícího..to je fakt, tak posuvný bych dala ale s nějakým částečným prosklením
Odpovědět
Profilova fotka
Ono ty skříně nejsou úplně levné a otevřené police, jak už psala alisek jsou nepraktické. Já bych zbourala celou zeď, zvětšila si ložnici jako celek a pak tam dala vestavěnou skříň až do stropu. A ještě ušetříš za dveře. Navíc dle toho plánku to nevypadá, že by to bylo nějak velké. My máme komoru 1,2m x 1,2m, na jedné stěně máme police s krabicemi a teda místa k hnutí tam není a to máme police široké jen 30cm. Nedokážu si představit mít tam skříň na kabáty o šířce 60cm (tedy pokud chceš mít skříň po té delší straně šatny ve tvém návrhu). Jinak to s tím spaním se dá přeci vyřešit tak, že když vím, že vstávám dřív než partner, tak si oblečení nachystám noc předtím a je to.
Odpovědět
Profilova fotka
@kriistl tak já bych naopak nechala šatnu, pokud je k tomu prostor. Ložnice 3,5x3,5 bohatě stačí, vždyť si tam chodí jen spát. Za celý život jsem se nenaučila si oblečení připravit vedle do pokoje, zvlášť s dnešními změnami počasí. A dveře určitě, ať tam nejde zbytečně světlo
Odpovědět
Profilova fotka
@slabici já neříkám, že ložnice 3,5x3,5 je malá, ale myslím si, že ta šatna nebude příliš prostorná a tudíž pohodlná. Prostor je úzký jen 1,2 metru a pokud tam paní dá hluboké skříně (předpokládám, že v šatně si bude i věšet věci na ramínko, což potřebuje hloubku 60cm), tak má prostor 60cm na pohyb v šatně, což si myslím bude nepohodlné. Ale samozřejmě je to na jejím uvážení, třeba jí to bude vyhovovat. Ptala se na názory.
Odpovědět
Profilova fotka
@kriistl 120cm staci pokud budou posuvne dvere skrini nebo otevrene police. Neni to super pohodlne ale lidi normalnich rozmeru by problem mit nemeli. Samozrejme 160 by bylo vyrazne lepsich...
Odpovědět
Profilova fotka
@jumpmans ano, máte pravdu. Já mám 180cm a přítel 2m a je pravda, že my máme problém brát něco ze spodních polic u země. Taky máme šířku komory 120cm a jsem ráda, že tam lezu jen jednou za týden pro vysavač a tak.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
tak toto si úplně neumm přestdavit, ale pokud by to bylo dobré pro vás, tak proč ne..:)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 letech
Dobry den, jak jste nakonec vyresili? O pruchozich satnach toho moc neni, a mam v planu co vy 🙂
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
My máme průchod do ložnice přes šatnu a vyhovuje nám to. Šatna je mezi ložnici a dětským pokojem, což jsme chtěli jako další prostor mezi námi. Zároveň mi vyhovuje, že nemusím do skříně do ložnice. Nicméně nechtěla bych šatnu, kdy jde dát úložný prostor jen po jedné straně, to mi přijde úplně zbytečné, škoda prostoru. Jinak máme šatnu do "U" ulička je 80cm a přijde mi to jako takové minimum, ale relativně pohodlné. Máme jen tyče a zásuvky. A pár horních polic. Dveře do ložnice z šatny máme posuvné.
Odpovědět
vchod do šatny máme,... a podle mě je to šikovné.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?