Zatemňovací roleta?

Ahoj, Mate nekdo zkusenost jakou latku a typ rolwty do loznice aby nebylo videt svetlo a ani neprosvitalo? Mame obyc zaluzie a kdyz spim po nocni, slunicko me casto budi a rad bych misto toho dal rolety ktere zatemni okno tak ze bude co nejvetsi tma. Prosim o zkusenosti. Dekuji 🙂
Odpovědět
Kdysi dávno jsem si objednal od firmy co nám dělala žaluzie - roletu s černou látkou, kterou neprosvítá světlo a je to super, obzvlášť když je člověk po noční - tak je na spaní tma i během dne. Trochu tedy prosvítá světlo z boků / možná mohla být ještě o trošku širší - ale je to v pohodě /. Jaký typ látky to je Vám neřeknu, nevím, je to taková hrubší látka. Být Vámi zavolal bych do nějaké firmy která montuje žaluzie a rolety a oni Vám poradí, ne-li přímo objednají. Já jsem si ji po zakoupení namontoval sám, v okně je i vnitřní žaluzie, ale ta normálně propouští světlo - takže ta roleta je super řešení.
Odpovědět
@zdenna pokud už máte žaluzie, je lepší je doplnit třeba zatemnovacimi závěsy. Stačí zajít do prodejny látek či i xxl, ikea a další a koupit dle toho, co se vám líbí či hodí do ložnice. Roletou by vám zase bokem prosvítalo, závěs to obstará lépe. Máme doma žaluzie i zatemnovaci závěs, protože na proti oknu je lampa a na to žaluzie nestačí
Odpovědět
@artep1987 ještě doplním, že potřebujete zatemnovaci látku ne obyčejné design závěsy, kde je to spíš doplněk než funkce.
Odpovědět
@artep1987 takove veci se chci vyhnout, nechci ani garniz ani velky cerny hadr co bude pred oknem. Nemyslim to spatne ale takovy styl se me vubec nelibi 🙂 proto chci roletu ktera ukol splni a bude to vypadat trochu normalne 🙂
Odpovědět
@zdenna máme asi dva roky zatemnovaci roletu - na straně do pokoje je světle modrá, ale je z nějaké speciální látky, takže světlo opravdu nepropousti. Rozměr je ale tak velký, že překrývá celé okno skoro o 10 cm na každé straně a jezdí až na zdi kolem okna, jestli rozumíte mému vysvětlení 😀 taky je asi o 10 cm delší, jde až pod parapet. Když se zatáhne, tak je fakt tma jak v h jeskyni. Na screenu je název i eshop. Jako provedení není nic úžasnýho, docela jsem z toho byla zklamaná, když jsme ji vybalili, ale pořád slouží a je ok.
Odpovědět
@jizap vysvetleni jsem pochopil na jednucku 🙂) , kouknu na to, moc dekuji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zdenna Hezký den, základ je se podívat u každé látky, kterou budete zvažovat, jaké má hodnoty právě u propustnosti světla. % propustnosti vám totiž prozradí, jak moc bude přes látku vidět a kolik světla projde do místnosti. Např. 0-15 % propustnosti mají zcela zatemňující látky. My máme plisséčka Labona a jen stínící variantu, protože ji nemáme v ložnicích, ale co vím, tak těch zatemňujících tam měli dost.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lujza02 A další reklama. Není ti to trapné??
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@lujza02 Řekl bych, že byste si ty reklamní texty mohl/a nechat od cesty. Sem to nepatří.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?