Omítky pro ytong

Zdravím Vás, měl bych otázku ohledně omítání ytongových tvárnic. Někdo mi říká, ať napřed použiju lepidlo s perlinkou a někdo zase doporučuje sádrovou omítku. Já jsem tedy zastáncem druhé varianty. Nezdá se mi správné užívat lepidlo a na ta sádrovou omítku. Můžete mi poradit? Díky 8-)
Profilova fotka
Též jsem zvědavá na odpověd. Mám pocit, že my plánujeme použít speciální lepidlo (difuzně otevřené) a perlinku a pak by neměla být narušena ta vzdušnost a propustnost
Profilova fotka
@wendhelin Dobré ráno, omítka složená z "fasádního stěrkového tmelu", perlinky a štuku není úplně nejlepší varianta :( Ale bohužel stále ještě nejčastější... Jsou zde zásadní dva problémy: každá novostavba se dotvarovává 2-3 roky a takto tenkáá omítka veškeré pnutí v základech, ve zdivu, v betonech apod. neudrží a může tak vlásečnicově popraskat. A druhý problém v tom samotném lepidlu. Je totiž veliký rozdíl, jestli se použije běžný cementový tmel za 3,- Kč / kg a nebo lepší za 13,- Kč / kg. Každý se chová jinak a levnější lepidla mají plno chemických přísad, aby rychle vyzrál a tím vytvoří menší parozábranu na zdivu. A další důležitý detail je samotná tloušťka. S takto jemným lepidlem to láká, aby výsledná omítka měla tl. 2 - 4 mm. Ale správně by omítka měla mít min. 6 mm. Žádné tyto body Vás nemusí trápit, když použijete do vnitř sádrové a nebo vápenosádrové omítky. Na našich stránkách si můžete stáhnout připravený katalog Doporučené omítkové systémy, kde naleznete podrobnější popis ideálních omítek na Ytong od všech výrobců na našem trhu. http://www.ytong.cz/cs/docs/doporucen...
@honza_ytong kolega mi tady na jiné diskuzi vysvětlil proč máme mít raději zdivo Lambda v tl.450. Jaké tedy doporučujete vnitřní a jaké venkovní omítky přímo na tyto tvarnice? Nebo se to neliší dle typu tvarnic? Díky :-)
Profilova fotka
@lu22cy Ne, neliší se podle typu tvárnice. Rozdíl je pouze mezi pórobetonem a vápenopískem (tyto VPC tvárnice naleznete v našem sortimentu pod názvem Silka a v bílo-modrých paletách). Pokud se vrátím k Ytongu, jako vnitřní omítku doporučuji sádrové a nebo vápenosádrové omítky, v případě venkovní omítky jsou ideální minerální, vápenocementové omítky, příp. tepelně-izolační omítky v dostatečné tloušťce. Konkrétní názvy výrobků naleznete ve výše zmiňovaném katalogu.
Profilova fotka
@honza_ytong takže perlinku vůbec nedoporučujete?
Profilova fotka
Dobré ráno @1leontynka k omítkám venkovním doporučujeme perlinku. Tam je potřebná pro přenesení sil, které vznikají při teplotních rozdílech, které způsobují trhliny pomoci si s perlinkou. V případě vnitřních omítek, tak tam perlinku nezakazujeme. Ale např. u omítek tl. 4mm by bylo obtížné perlinku instalovat. Proto v těchto případech se perlinka vkládá pouze do opravdu namáhaných částí - u překladů v rozích, pod parapety, u vnitřních příček u velkých otvorů atd.
Profilova fotka
Dobré nedělní dopoledne, ač to vypadá, že dnes bude krásný sluneční den, který bude skvělé strávit v přírodě, využijte dnes poslední možnosti zeptat se na cokoliv, co se Ytongu a Ytongslužeb týče. Dnešní den tu s Vámi strávím já. Zdeněk
1

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?