Spotřebitelský úvěr vs. úvěr ze stavebního spoření

Profilova fotka
„Umřela“ mi lednička a pračka, mám nabídku na spotřebitelský úvěr - mám do toho jít?
Profilova fotka
nene úvěry nebrat, hezky si našetřit a pak si to pořídit ;-) hlavní je šetřit ne splácet ;-)
dva spotřebiče najednou? není to počátek nějaké epideme.... s tragickým koncem.... :-D
Profilova fotka
@petrsv1000 Máte pravdu, je to lepší, na rovinu je to však ve většině domácností jinak. Dost lidí odkládá z výplaty spíše drobné, než že by se z toho dalo našetřt na větší rekonstrukci v řádu někdy i stovek tisíc. Těmto lidem se pak snažíme nabídnout nejlepší alternativu, jak bydlení vylepšit a přitom neplatit nesmyslné splátky.
Profilova fotka
@cmss_cz Jasné, chápu... většina domácností totiž žije "na krev " a pak nemají kam sáhnout :-| takže věřím, že vaše nabídky budou serioznější než ta lichva všude kolem....
Profilova fotka
Chci tedy 10.000 na pračku, nebo statisíce na reknstrukci? Pokud chci na pračku a opravdu nemám peníze, asi těžko si budu vyřizovat překlenovací úvěr... je tu lepší varinata třeba kreditní karta, kde mám třeba 45 - 60 dní bezúročné období. A snažím se co nejvíce měsíc po měsíci odmazat. Úrok mi naběhne po téhle době, kdy mám už část splacenou. Dnes už většina karet nabízí procenta zpět, díky nákupu u spářených obchodů. Dám příklad: Mám kartu (nebudu jmenovat), která vrací 1% ze všech obchodů a 4% u těch svojich doporučených. Koupím pračku za 10tis, a koupím ji v Datartu, kde mám zpět 4%. měsíční úroková sazba 1,95 p.m. (per month) Koupím ji v Březnu 10.3., 10.4.zaplatím 4000 Kč, 10.5. 3000 Kč, 10.6. 3000 Kč, 10.7. doplacení 382,15 Kč úrok. Půjčená částka: 10 000 Kč, délka splácení 10.3. - 10.7., úrok 382,15 Kč. Díky tomu, že jsem dostala zpět 4%, mi vrátí 400Kč. Tj. se tady půjčka může jevit jako bezúročná s drobným bonusovým ziskem pár Kč :-) Pokud chci rekonstrukci, tak si nebudu brát spotřebitelský úvěr, ale rozhoduji se mezi hypotékou / stavebkem.
Profilova fotka
@evulinka27 Děkuji za hezký příklad, ano, toto je varianta, kterou je možné efektivně řídit své finanční prostředky v případě, že si musíte půjčit a nemáte dostatek financí na účtu. Chtěl bych podotknout, že zde primárně cílíme na to, aby klienti automaticky nesahali po spotřebitelských úvěrech, nýbrž aby se rozmýšleli mezi více variantami, které přicházejí v potaz a jsou výhodnější.
1

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?