Úroková sazba u hypotéky vs. u úvěru ze stavebka

29. čvc 201540

Úroková sazba u hypoték se mění, je to stejné i u úvěru ze stavebního spoření?

 • Dovolím si odpovědět 🙂
  Úroková sazba u hypoték se po dobu fixace úrokové sazby nemění, mění se až po skončení fixačního období. U úvěru ze stavebního spoření se úroková sazba nemění, je konstatně poměrně vysoká. Pokud ale zatím nemáte nárok na řádný úvěr ze stavebního spoření a musíte mít překlenovací úvěr (který bude trvat třeba 14 let), který je zajištěný nemovitostí, máte oprátku na krku, protože když budete chtít odejít k levnější konkurenci, tak Liška dlužníka nepustí.

 • @vladimirsvorba  Díky za komentář. Ano, je to tak. Úroková sazba u úvěru ze stavebního spoření se neodvíjí od trhu a je stabilní po celou dobu splácení. Pokud k nám přijde klient bez hiistorie (nespoří u nás) a potřebuje ihned peníze, tak potom je mu nabídnut překlenovací úvěr (bez nutonosti zajištění nemovitostí, pokud je do 500 000,-) - jeho výše a délka splátek je odvislá od požadavkůů klienta. Úroková sazba je logicky vyšší než u řádného úvěru, kde máme klienta prověřeného - víme, jak splácí atd... . Stavební spořitelny obecně nepovolují přeúvěrování ke konkurenci v případě překlenovacího úvěru, u řádného úvěru je možné přeúvěrovat kdykoli. Nutno říct, že meziúvěr se po čase do úvěru překlopí, nicméně to záleží na výši a délce splácení.

 • Také si dovolím odpovědět.
  Moc s tím, jak máte klienta prověřeného a jak splácí to nemá co dělat.
  Dokud není naspoření 40% a nemá klient dobré hodnotící číslo, tak má prostě smůlu. Je velice těžké ho z takového úvěru dostat a stojí to nemálo nervů a peněz. A hlavně - NE VŽDY SE PODAŘÍ. A nutno říct, že meziúvěr se po čase do úvěru překlopí? Ano, ale je až skoro pravidlem, že po více než polovině splácení, kde vám dluh neklesá (pouze dospořujete) a tím pádem platíte úroky z původně půjčené částky. Beru to jako zlodějnu na klienta. Na překlenováku přeplatíte opravdu nehorázné sumy a ze zkušeností se zástupci Lišky je mi taky nevolno. Nátlaky, nepravdivé údaje, manipulace k podpisu a následné nevratné zaplacení poplatků. Nic, kde by se člověk dostal korektního jednání.
  Tak za mou stranu

 • @evulinka27  Pokud máte negativní zkušenost s obchodními zástupci, dejte nám to vědět na email info@cmss.cz a danou věc budeme neprodleně řešit. Jak jsem již nastínil, tak meziúvěr může využít jak nový klient ČMSS, tak i klient který spoří, ale nemá nárok na řádný úvěr. Informace ohledně úrokové sazby a o nemožnosti přeúvěrovat v případě meziúvěru jsou mu vždy poskytnuty, je tedy vždy na klientovi, zda-li do úvěru půjde. Nicméně pokud potřebuje peníze, tak jsou sazby výrazně příznivější než v případě spotřebitelského úvěru, což by se mělo brát v potaz.

Téma bylo zamknuto adminem. Není možné přidávat další odpovědi.

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat