Cena elektriny 2022/2023

Zdravim, Prisiel aj Vam mail od dodavatela elektriny (u nas YELLO), ze nakolko od 1.1.2023 budu platit statom zastropovane ceny elektriny, tak oni dvihaju ceny na 10 000 Kč/MWh, ale to je podla nich v poriadku pretoze pre nas bude platit ta statom zastropovana cena iba 6500 Kč/MWh…. A přitom sme před par mesiacmi podpisali novu zmluvu na 2 roky za cenu 5000 Kč/MWh. Zamestnanec YELLO sa mi potom snazil vysvětlit (neuspesne), ze to takto teraz robi každý dodavatel a ze oni to dle narizeni vlády musia spravit. Mozeme klidne podat vypoved ale skoncime u niekoho ineho za rovnakych „vyhodnych“ podmínek. A nemalo by to přitom byt skor tak ze zmluvy prekracujuce statom zastropovane ceny budu platit nizsiu statnu cenu, ale stavajuci „vyhodne“ zmluvy ostanu jako su, teda pod urovnou statni ceny? To my vyslovene pripada jako nejaky cieleny podvod, aby sa este viac nahrabali…
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud máte podepsanou smlouvu na dva roky s fixovanou cenu, tak by to tak mělo platit pod dobu těch 2 let. V opačném případě by to mohlo být podvod, ale chtělo by to přesné znění té smlouvy....
Odpovědět
@pyramis 90% ludi ma smlouvy na 2 roky ale s tym ze si s cenou mozu robit co chcu, a my mozeme akurat tak odstupit v pripade navyseni. a teraz len zneuzivaju ze stat zastropuje cenu a oplati sa im akoze zvysit cenu aby z toho vytazili maximum. Je mi jasne ze tahame za kratsi koniec, ako vzdy.
Odpovědět
@vimamima Bohužel ve většině smluv je uvedeno, že v případě nenadálých okolností z 3. strany je možné cenu změnit. Tak jsem to měl i u čezu a EOn když jsem letos podepisoval fix....to jim dává asi jistou právní oporu ale nevím nejsem právník.
Odpovědět
@vimamima Jakého dodavatele elektřiny si vyberete je na vás. Vybrali jste si debilního. Jestli to změníte nebo se sebou necháte vorat a budete je v tom podporovat je opět vaše volba.
Odpovědět
Včera mi přišla faktura, shodou okolností taky Yello. Jen faktura, žádné navýšení ceny. Mám u nich smlouvu od 9/2021 na dva roky a zatím nic nezkoušeli s navýšení ceny. Mám ve smlouvě že garantují cenu 1,3/kW bez dph. A zatím to platí. Mám to přes ušetřeno. Nevím proč tu někdo píše že je to špatný dodavatel. U mě to platí dle smlouvy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?