Nedodržení dohodnuté ceny

Můj dotaz zni:žádali jsme poptávku na opravu přístřesku.Nabidka materiál +práce byla něco kolem 30.000...A teď chtějí 95.000 😭😭😭kdyby mi takovou cenu řekli hned,na opravu bych se vy......A co teď?Poraďte prosím....moje chyba byla,že to nemáme nikde podepsané...
Odpovědět
Tak trojnásobný rozdíl je už moc. Dohodli jste se na 30 tis,toho bych se držel,pokud neobjevili skryté opravy nebo více materiálu nebo vícepráce. Ať Vám to zdůvodní. Nebo se dohodnou na vyšší ceně,pokud byla opravdu než 30tis,ale snad jste měl nějaký hrubý rozpočet nebo cokoliv,kde by bylo něco napsáno. Práce tolik a materiál tolik. Vše napsat a zdůvodit firmou.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to se asi trošku pokakali, ne? :-o :-o Samozřejmě, že Vás měli informovat o tom, že nastaly nějaké problém a dílo bude dražší,ale o víc jak 60tísíc??? Já tedy osobně bych jim to nedala. Chyba to byla i jejich že nemáte tedy nic podepsané, protože teď je to slovo proti slovu.My pokud jsme si nechali dělat kotec s dřevníkem nebo třeba vestavěné skříně vždy byla cena přesně jak jsme se dohodli. Takže my se výjimečně do takové situace nedostali,ale nedejte se. Ještě bych snad pochopila zvýšení ceny do 10tisíc,ale už i tak by mi to přišlo hrozný... A co Vám jako řekli?
Odpovědět
@nilika Taky bych to tak udělal. Ať napíšou, kolik a jakého využili materiálu. Asi si viděla, za jak dlouho to udělal To, že jste se na ceně domluvili a nemáte smlouvu automaticky neznamená, že se můžou říct 3x víc.
Odpovědět
Důležité je, co máte ve smlouvě. A pokud nemáte smlouvu, tak je to "jedna paní povídala".
Odpovědět
@nilika a máte vůbec smlouvu? Pokud ano, měl by tam být rozpočet. Pokud ne, je to blbost obou stran. Každopádně pokud ne, oni mají úplně stejně špatne postavení jako vy. Nechala bych si vysvětlit důvod navýšení. Proč ho s vámi neřešili a neupozornili na navýšení ceny. Pokud to nezduvodni, tak bych víc neplatila. Pokud budou vyhrožovat, řekla bych, že si necháte udělat znalecký posudek, jestli vás nechteji okrást.... Berte to jako poučení do budoucna.
Odpovědět
@danula85 @danula85 napsáno jsme právě nic neměli 😭...A v průběhu prý zjistili,že ještě tohle,ještě tam to,ale vůbec nám to nedali vědět
Odpovědět
@bamak určitě,minimálně poučení do budoucna,vo je psáno,to je dáno
Odpovědět
@nilika Ale tak je to taky částečně jejich chyba,že vám to neřekli,že objevili další a další věci. Jinak pravděpodobně privedli na začátku špatný rozpočer. Dohodl bych se s nima,co bylo navic,ať vám to hodi na papir. Materiál a práci. Od toho se můžete odpíchnout. Třeba mají pravdu a jen to skutečně podcenili,i když takhle hodně,to je divný.
Odpovědět
Pokud smlouva nestanoví jinak (což v tomto případě tedy ne), tak v případě, kdy vzniknou vícepráce, je dodavatel na vícepráce povinen upozornit spolu s vyčíslením nákladů. Teprve po odsouhlasení vícepráce investorem by měl pokračovat v díle. Pokud toto neučinil a nechtěl by se dohodnout na pro vás uspokojujícím řešení, nic navíc bych mu neplatil.
Odpovědět
Vyzval bych je dopisem nebo emailem k vyčíslední vícenákladů v hodnotě 65t. Tím si zpětně potvrdíte dohodnutou cenu a máte aspoň něco v ruce...
Odpovědět
Profilova fotka
A tu jejich původní nabídku nemáte třeba v mailu? Nebo jste to vše řešili jen ústně?
Odpovědět
@zmrz_lina 😭pouze ústně, na místě se na to koukli,pam mi zavolali nabídku,já řekla ano.....pak volali,že je hotovo a řekli mi konečnou cenu,málem jsem omdlela
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?