Nový design Modré střechy - je to tady! :)

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte, máme pro vás velkou novinu, dlouho slibovaný nový design Modré střechy je zde! :) Ode dneška si novou Modrou střechu můžete vyzkoušet na https://beta.modrastrecha.cz a seznámit se s ní. Největším plusem nové verze je její mobilní verze – konečně se bude dát Modrá střecha pohodlně používat i na mobilu! :) A kromě mobilní verze přinášíme i několik vylepšení, která se vám jistě zalíbí: - sledujte, jaké obrázky jsou momentálně populární: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/po... - nastavte si výběr témat, která chcete ve fotoblozích sledovat: https://beta.modrastrecha.cz/blogs/my... - prohlížejte si obrázky ve Fotoblozích ve vyšší kvalitě Přestože je za novou Modrou střechou mnoho práce a mnoho testování, ještě není dokonalá a určitě má spoustu chyb. Na dotažení do dokonalosti nyní potřebujeme vás a vaše postřehy. Určitě objevíte kopu nedostatků, které jsme my přehlédli, nebo jsme si na ně zvykli. Prosím, pokud najdete nějaký problém, chybu nebo nedokonalost, hlaste nám je přímo do této diskuse. Pomůže nám, pokud nám poskytnete co nejvíce informací o krocích, které jste dělali, ve kterém kroku nastal problém, jak se projevil, a v neposlední řadě, jaký prohlížeč používáte. Pokud byste k tomu přihodili i printscreen, bylo by to nejvíce mega. Za všechny postřehy budeme velmi vděční, věřím, že díky nim se nám nová Modrá střecha podaří dotáhnout do vymakané bezchybné podoby! :) Vychutnejte si náš nový design. Doufáme, že z něj budete mít stejnou radost jako my. :) Jana a tým Modré střechy
Profilova fotka
@gepe zistili sme, že to nastavenie nefunguje, aj keď predtým, ako sme to prepli, nám to pri testovaní fungovalo. Na starú verziu sa dostaneš aj kliknutím na old.modrastrecha.cz :) Už sme hneď zistili viacero nedostatkov, ktoré pred spustením fungovali, takže pracujeme na riešení problémov.
@janamartish diky za odkaz na old :) Jak dlouho nechate pristupnou starou verzi? Vitam snahy o zmeny :) avsak to graficke zpracovani a rozlozeni sekci, to je nestastne pro mob. verzi v prohlizeci. No pockam se zvidavosti, kam se to nakonec posune. Kdyby jsi mi nenapsala odkaz na starou verzi, tak uz jsem byla ve stadiu pred odhozenim tlf a odchodu ze strechy :-D
Bože, to bylo ještě horší než nejhorší očekávání. Nechtěla jsem dosud nic psát, protože se snažím respektovat cizí usilovnou práci, ale to se opravdu nedá. Pominu to, že vám to nefunguje, ale ta grafika je opravdu jak pro pětileté dítě s deseti dioptriemi. Není to uživatelsky příjemné ani na telefonu ani na PC. Z webu, co vypadal seriózně a profesionálně je vzhledově nějaká amatérská pofidérní stránka, spíchnutá na koleně někým, kdo to snad dělal prvně v životě a inspiroval se ani nevím čím, možná nějakým deset let starým fanouškovským webem nevalné úrovně. Zeptám se jen na jedno. Prosil se vůbec někdo o nějakou jinou novou verzi??? Já byla naprosto spokojená. Tohle je opravdu skoro na odchod z portálu...
Profilova fotka
@ellesarka chápem, že je to obrovská zmena a v porovnaní s tou starou verziou je to posun niekde úplne inde. Bohužiaľ tá stará verzia sa už nedala ďalej vyvíjať, ten kód bol v hroznom stave a na to, aby sme dokázali web prispôsobiť súčasným technologickým aj používateľským požiadavkám, museli sme prejsť k úplne novej verzii stránky. Táto nová verzia sa nám bude oveľa ľahšie prispôsobovať a ďalej vyvíjať. Každopádne, kým všetko doladíme aj po funkčnej, aj po vizuálnej stránke, je dostupná stará verzia webu. Môžeš si ju zapnúť cez Nastavenia účtu - Vzhled - Starý design :)
Profilova fotka
@gepe minimálne dovtedy, kým všetky najdôležitejšie problémy odladíme, bude dostupná aj stará verzia stránky. V tejto chvíli sa mi to veľmi ťažko odhaduje. Každopádne, sami vieme, že je pred nami ešte veľmi veľa roboty a verím, že to doladíme tak, aby čo najviac ľudí bolo spokojných (vravím čo najviac, pretože sa jednoducho nedá uspokojiť úplne všetkých, keďže každý sme iný a máme iný vkus, iné požiadavky 😉 ). Som rada za všetky postrehy a názory, takže pokojne mi napíš, ak je niečo ďalšie, čo ti vyložene prekáža. Ďakujem 🙂
Profilova fotka
@jana_martish díky za návod na přepnutí na starou verzi, po výpadku, kdy na mě vybafly nové stránky, které jsou přes mobil fakt hodně nepřehledné, jsem málem dostala infarkt. Už mám zpátky svoje staré rozhraní.😊
Hrůza. Přepnula jsem na starou verzi, až to nepůjde, končím. :-(
Blbe je, za zakladne chyby, ktore boli komentovane aj v tomto vlakne odstranene nie su. Ak by som dodal takyto software zakaznikovi, tak ma ugriluje zaziva.
Profilova fotka
@deto_oesya tie najzasadnejsie chyby sme odstranili, vid moj komentar zo soboty, kde som pisala update veci, ktore sme vyriesili. Mas na mysli nieco konkretne?
Nevím, jestli se to děje jenom mně, ale když kliknu na diskuzi z hlavní stránky, čekal bych, že se otevře na posledním aktivním listě jako ve starém designu. A to neotevře. Takže dám na poslední stránku a místo toho se mi objeví hláška "Vyskytla se neočekávaná chyba". A musím to reloadovat. Pak se objeví. Celkově se mi zdá ten design pořád takový humpolácký. Ve starém je to všechno víc kompaktní, přehlednější. Tady, abych stále někam scrolloval a hledal. Aspoňa na PC to tak je.
No, když to v prohlížeči zmenším an 70%, tak už to vypadá, pro mě, o dost lépe 🙂
Profilova fotka
@jana_martish Design nové verze teď nechám stranou, ale verze by mohla být alespoň stabilní ... hláška "Vyskytla se nečekaná chyba." mě už vážně dost štve :-/ To by mohli programátoři vychytat ještě před spuštěním.... Jako prohlížeče mám firefox a chrom, u obou se s hláškou o nečekané chybě setkávám. Jinak přeju hodně zdaru a sil při ladění.
Článek se načítá
Profilova fotka
@andy.ja ver mi, nás to tiež pekne štve. Na testovacej verzii pred spustením vyzeralo byť všetko v poriadku... takže pasujeme sa tu s tým a pracujeme na vyriešení tejto nečakanej chyby. A ďakujeme! 🙂
Poslední dobou sleduji, že kdekoliv se cokoliv inovuje, tak je to spíš krok zpět. Chodila jsem sem ráda, ale to co na mě dneska vykouklo je děs a asi mě to od častějších návštěv modréstřechy spíše odradí..no nezlobte se na mě, ale za mě palec dolů..
Nevím, jestli to tady už zaznělo, ale Aktivní diskuze a Nové diskuze je v podstatě zdvojení seznamu. Nové diskuze jsou zároveň Aktivní, takže se mi zdá, že skoro není potřeba překlikávat na Nové. Já bych tenhle sloupec zrušil. Možná to nechal jako filtr pod záložku Forum.
Profilova fotka
@iw1984 je to len o zvyku, to ti môžem povedať z vlastnej skúsenosti. Ale ak si nezvykneš, tak stále je možnosť vrátiť sa aj do pôvodnej verzie stránky. Vieš tak spraviť cez Nastavenia účtu -> Vzled -> Starý design. Každopádne, toto je len začiatok cesty a stránku budeme ďalej vylepšovať a prispôsobovať pripomienkam, ktoré od vás dostávame. Ak je niečo konkrétne, čo si nesedí, prosím, napíš nám. Ďakujeme 🙂
Pro mě jsou nové stránky katastrofou. Nepřehledné, vše moc velké :-( takže jsem si zapnula starou verzi a jsem spokojená 8-)
Profilova fotka
@atilius tie nečakané chyby stále riešime, je to niečo, čo sa vyskytlo naozaj nečakane, keďže v testovacej verzii sa nám to vôbec nedialo 😉 verím, že onedlho tieto chyby už nebudú vyskakovať. Ak sa z hlavnej stránky chceš prekliknúť na posledný príspevok diskusie, stačí kliknúť na čas pridania príspevku, viď obrázok. Pre ľudí, ktorí danú diskusiu už čítali, je logické, že nepotrebujú čítať všetky príspevky od začiatku a viac im vyhovuje ísť na posledný príspevok, ale ak ide do diskusie niekto, kto doteraz danú diskusiu nevidel, je logickejšie ísť na začiatok diskusie. Preto si teraz môžeš vybrať, či chceš ísť na začiatok diskusie alebo na koniec 🙂 Tá kompaktnosť a rozťahanosť je vec, ktoru sa určite budeme zaoberať, keďže je to jedna z najčastejších pripomienok. V prvom rade ale musíme odstrániť tie nečakané chyby a problémy vo funkcionalite.
@janamartish Kam máme psát připomínky? Sem, nebo radši ve zprávě? Fonty jsou příliš velké - celkově při prohlížení v pc je velikos fontů přijatelná při zmenšení na 70% a méně. Dřívější zobrazení umožňovalo zobrazit 6-8 příspěvků nebo komentářů na jedné obrazovce, v novém designu jsou to jen 2-4 příspěvky/komentáře. Podobné je to na hlavní straně v tématech fóra = dřív jednořádkové zobrazení (jedno téma na jednom řádku) a v nové verzi je většina témat na 3 řádky. Z mého pohledu se zbytečně používají ikony (panáček před nickem, budíček před časem atd). Podobně nepraktické je to ve fotoalbech - každý příspěvek má vlastní banner, kde nejvíc zabírá místa fotka uživatele + jméno a čas = 4 řádky (to by chtělo změnšit max na jeden řádek), pak je samotný text, který je naprosto nevýrazný a následuje opět příliš masivní řádek s ikonkami. Zbytečně se potlačuje obsah a zvýrazňuje uživatel.
Profilova fotka
Hned při prvním přihlášení jsem přepla na starou verzi a pak jsem si řekla, že tomu dám šanci, kdo by pak dělal beta testování 🙂 největší problém pro mě je ten zoom, připadá mi že jsem vyměnila chytrej telefon za Aligatora a je mi 80... dřív jsem vlezla na hlavní stránku a všechno jak na dlani, pohyb do všech stran a co mě zajímá si přiblížím. Takhle budu půl hodiny rolovat dolů. Prostě tím jak se to přiblížilo to paradoxně ztratilo přehlednost. To by bylo k tomu designu, na funkčnost se musím teprve zaměřit, jestli budu mít nervy
Profilova fotka
@xhex ano, přesně mám tytéž dojmy! A ke všemu mi nejde na tu novou zpětně přepnout, abych si ji osobně testovala:-N
Profilova fotka
@dita_a_ivan vítej do klubu 😄 je to v základním nastavení profilu, kde zadáváš fotku, pohlaví, věk, ale je to úplně dole
Profilova fotka
@xhex nee, já vím, kde se to přepíná:)) já jsem teď na staré a chtěla jsem přepnout na novou (a testovat a testovat ..).. a to mi už přepnout nejde:-D
Profilova fotka
@dita_a_ivan aha, mně to právě šlo v pohodě přepnout ze starý na novou manuálně
@jana_martish a já teda testuju. Je to jen o zvyku. Pamatuju, jak se měnil vzhled před pár lety na ten současný, už teď taky starý 🙂. A taky bylo hodně povyku a zvykli jsme si 🙂 Ale mám stejnou připomínku jako @xhex . Mě strašně ruší ty velké fotky alb a že se musí rolovat dolů. Nějak jsme nenašla, kde si můžu vyhledat konkretního uživatele.
Profilova fotka
@dita_a_ivan podle mě byla nová verze chvíli nedostupná
Profilova fotka
Novy design to chtelo a hodne toho je o zvyku. Mne prijde amaterske, jak jsou zbytecnosti obrim pismem a to dulezite zanika. S tim se urcite da pohrat. Libi se mi vetsi fotky. Fotky uzivatelu, komentare, obsah diskuzi - to je podstatne, pro to sem lidi jdou. Nazvy alb, stitky a dalsi napisy jsou podruzne.
Profilova fotka
@dita_a_ivan Opravdu, jde to se přepnout i zpět ze staré verze na novou. Také jsem se přepínala nejdřív na starou, pak na novou, ale ten nový design mě nějak vadí, tak jsem přepla zpět na starou, dokud funguje, a ve staré verzi je přepnutí na nový design v: Můj účet / Nastavení a v záložce Profil úplně dole Design stránky.
Profilova fotka
@andy.ja Jo, to je pravda. Vcera vecer jsem se pokousela na strechu dostat z mobilu, a nic. Jeste dnes rano to neslo.
Profilova fotka
@xhex 😄

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?