Odvoz dřeva z lesíku, je to někdo ze SŽDC, nejlépe Olomoucký kraj?

Jelikož vím, že každý má právo vstupovat do lesa, tak aby zachoval nějaký přírodní chod, znám. Taky znám to, že se smí legálně provádět odnos dřeva do 7cm měřeno bez kůry z lesa co je na zemi ležící, to všechno chápu. Jen tak se ptám, protože by mě zajímalo, jak to je s pilou, já teda beru ruční pilu, kde si to co leží poberu ze země, nařežu na 60cm a dám do vozíčku, smí se na ty průměry do 7cm, to je dle mého názoru beztrestné, ale smí se bráti motorová pila? Popřípadně pokud tu někdo ze SŽDC je, jak se na to tváří, když čistím zanedbanou plochu vedle tratě směr Kroměříž z Kojetína od planých náletů a klestí s tím, že teda, co nařežu, to si odvezu pro vlastní potřebu a místo vyklidím?
Odpovědět
?
Odpovědět
@vladimir_sacha tady se spíše řídím heslem, kdo se moc ptá moc se dozví. Je spíše otázka, zda se vyplatí dělat dřevo podobným způsobem jako píšete Vy. Vzhledem k problémům s kůrovcem je dřevo za minimální cenu. Já jsem např. loni kupoval metrové dříví za 400Kč/m3. Dřevo vozím na valníku za autem. Takto mám za hodinku doma cca 3m3 dřeva. Jak dlouho to vozíte Vy? Někde je možnost domluvit si samotěžbu. Zeptejte se místního správce. Opravdu se Vám to vyplatí řezat ručně a vozit to na vozíku za kolem ?
Odpovědět
@zubr487 Tak ono ve volné chvíli ano, kor teď v zimě, když se na zahradě nedělá nic, ten lesík mám kilometr za barákem a to ještě jedu 800m po asflaltce a na dvě jízdy za den odvezu asi 0,1m3, takže ono se to dá, jeden les domluvený mám asi 300m od toho lesíku, kde svolení je, všechno ležící mohu odvézt, ale tam je teď cesta nepřístupná, když pořád prší, tam se nejde dostat momentálně nijak, to tam vidím tak březen / duben. Zatím vyřezávám ty suché stromky a to co se válí po zemi, to je hodněkrát suché z loňského roku a roku předloňského, to vylámala supercelární bouře, která se prohnala tam na té straně, takže ono to mám prakticky po ruce, to ruční nařezání dvojkoláku mě zabere max 20 minut a celá cesta s přípravou 40 minut. Je to po rovince, takže za kolem to pěkně utáhnu, přes to, že mám 20 kilo v košíku a 40 na vozíku, když to teda fakt naložím fest. Pokud tu nekdo bude ze SŽDC, už jsem jim psal email taky a nebude jim vadit, že bych vyřezal ty například 10cm průměr nálety kolem kolejí, tak by to bylo dobré už pak, to bych vzal motorovou pilu a to by pak jeden odvoz činil asi 15 minut
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?