Prodej pozemku (louky) bez realitní kanceláře

Dobrý den, nemáte někdo zkušenosti s prodejem pozemku (v našem případě se jedná o louku) bez realitní kanceláře. S manželem jsme napsali inzerát s tím, že vše potřebné dozjistíme postupně, ale už se nám ozývají zájemci. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
Vyberete kupce, sepíšete smlouvu a je to .
Odpovědět
@vladimirsvorba děkuji za odpověď. Není k tomu tedy potřeba žádný právník či advokát z naší strany? Pán si prý právníka vezme aby se ujistil, že je vše v pořádku.
Odpovědět
Základem je dobře napsaná kupní smlouva - a je jedno, zda si ji sepíšete sami, nebo ji necháte napsat Vašeho právníka, nebo třeba i právník druhé strany. Základem je smlouva bez jakýchkoli vad, aby ji s ní pak nebyl nějaký problém - např. při vkladu na katastr nemovitostí, či jiný. Pokud si nejste jistí zda jste schopni smlouvu řádně napsat - je lepší ji za nějaký poplatek nechat sepsat znalé osobě - např. právník.
Odpovědět
@diakoub Pokud si troufáte sepsat smlouvu sami tak, aby pro Vás nebyla nevýhodná a nebyly v ní formální vady (kvůli vkladu do KN), tak právníka nepotřebujete. A doporučuji si řádně ošetřit způsob platby, pokud nehodláte využít např. notářskou úschovu. Pokud ale nejste právně zdatní, rozhodně bych doporučil službu právníka.
Odpovědět
Profilova fotka
Doporučuji spíš bankovní úschovu, je levnější než notářská a obě strany mají jistotu, že peníze budou vyplaceny až po vložení do katastru, a kdyby byly chyby ve smlouvě, tak se vše opakuje tak dlouho, než je to v pořádku. Navíc si můžete domluvit úročení té částky
Odpovědět
Profilova fotka
@diakoub tak advokát je téměř vždy jistější řešení, pokud s tím nemáte zkušenosti.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@nikolavlacinova A koho to po víc jak roce zajímá?
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?