Tepelná čerpadla

7. kvě 202020

Zdravím, prosím o nějakou zkušenost s tepelnými čerpadly vzduch - voda. Tepelné ztráty máme od projektanta spočítané na 7kw, poptal jsem si více variant s podobně mi vychází NIBE(ty mám navržené v PD), PZP, Ochsner, nejlevnější je Fujitsu, ale to nebude taková kvalita. Prosím o Váš názor, pokud máte podobné TČ. Díky.

• Zdravím. Jaké jsou ceny, když píšete nejlevnější je Fujitsu. Je to jen zařízení, nebo i s projektem zapojení, instalací, zprovoznění, online dohled?

• @Jirljozak  O tepelných čerpadlech vzduch-voda je na netu nespočetně moc diskusí. Z toho co jsem pobral, tak nemá cenu investovat do NIBE , nebo IVT a podobných prémiových značek, ale třeba LG, nebo tu co zmiňujete Vy. Argumentem je většinou nenávratnost takové investice a fakt, že stejnou službu Vám udělá i levnější stroj.
    Nicméně je to stejné, jako když tady probíhá diskuse spotřebič MIELE nebo ne. Někdo to odsuzuje a říká že za tu cenu si koupí po pěti letech další, ne tak drahou značku, někdo na MIELE nedá dopustit.
    Proto mi přijde ptát se na názor zbytečné, každý bude mít ten svůj a trvat si na něm. Já osobně jsem šel do IVT, ztráty jsem měl spočteny na 7 KW jako Vy a mám AIR X 90. Jedna jednotka venku, druhá - pouze jedna krabice vevnitř. Cena sice závratná, ale po druhé zimě provozu na to ještě nikdo ani nesáhl. Jediné co mě tedy ale štve je, že ačkoliv mám servisního zástupce 5 km od objektu, od montáže jsem ho neviděl a to jsem ho uháněl asi 4 krát, sice ne kvůli poruchám ale i tak ... až se na tom čerpadle něco podělá, budu muset pro něj asi domů-)), ale k smíchu to moc není.

Přidej příspěvek

Nenašli jste co jste hledali?

Hledat pouze v názvech témat
    Články od našich partnerů
    Tepelná čerpadla BOSCH lákají nízkými náklady a snadnou obsluhou
    Cihly HELUZ zvyšují akustický komfort v bytech i kancelářích
    Levnější stín s venkovní roletou VELUX
    Archiv článků od partnerů