Dřevostavba - celkové hodnocení vašich zkušeností

Zobraz úvodní příspěvek
Prosím všechny majitelé dřevostaveb, kteří maji zdi ze štuku a příčky vyzděné a plochu nad 150m2, o zhodnocení bydlení a výpis negativ. Dále čím topíte a jaké máte náklady roční na provoz. Díky
Odpovědět
1
2
@mr_falko to jsem zkopíroval z googlu v prvním nadpisu :D
Odpovědět
Pořád nevím, proč hledáte vědu někde, kde není....psal jsem svůj názor, který jsem získal ze zkušeností ostatních majitelů dřevostaveb. Ti co mají krb ho nepoužívají a ti co ho používání, tak umírají vedrem a někteří ho proto nemají vůbec. Tohle jsou moje zkušenosti. Neznám a nepotkal jsem zatím nikoho, kdo mě obohatil o to, že když se použijí míň výkonná kamna nebo se systém udělá jinak, může to dobře fungovat.
Odpovědět
Profilova fotka
@ladislavpetra ono by se mozna stacilo zeptat tech, co tomu rozumi napr. nekde na veletrhu nebo ve spec. obchode...spousta koncovych uzivatelu/amateru si koupi neco, co nevyuziji a tak to nakonec radeji ani nepouzivaji co jsi kde zkopiroval, to ja fakt netusim - ctu jen to, co je psano a podle toho odpovidam....
Odpovědět
Já kamínka či krb neřešil, žiju od začátku v tom, že určitě chci připravenej komín. Víc jsem nestudoval, jen jak jsem psal výše poslouchám negativní zkušenosti na tento zdroj tepla ve dřevostavbě. O mě zatím nejde. To zkopírování neřešme..
Odpovědět
Profilova fotka
@ladislavpetra v poradku, tak jsme si to ujasnili....co dal te zajima?
Odpovědět
Dále a stále mě zajímá, jaký má kdo topení v dřevostavbě a při jakých m2 má kdo jaký roční náklady a popř. nějaké další tipy a postřehy..
Odpovědět
Profilova fotka
@ladislavpetra to na co se ted ptas, lehce vyhledas ve forech a nemusíš zakládat další....
Odpovědět
já to tedy nevyhledal
Odpovědět
Profilova fotka
@ladislavpetra tak vydrž, třeba se někdo ozve.
Odpovědět
@ozzy77 máš recht - ozvu se! :-D at @ladislavpetra nemusí moc hledat. Mám dřevostavbu 117m2 - topení těma " praskajícíma" kabela od Fenixu + krbovky. A zatím max. spokojenost. Topení funguje u nás stejně jako přes kopírák s @kkaccullka v jiné diskuzi. A jen tak naokraj: do dřevostavby asi ideální řešení a kamna - pokud se naučíš topit a zároven zvolíš ty správné do dřevostavby - se nijak nepřetápí a vzhledem k tomu, že mám přísun dřeva zdarma a momentální zásobu tak na 3-4 roky, se tak trochu tváří jako hlavní zdroj :-) . Ale pokud opravdu projedeš spoustu jiných diskuzí o topení, tak zjistit co a jak. A určitě je to rozumnější než tu házet věty typu "moje zkušenosti" a "známí mají" - to tě tady spousta diskutující mít za..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@ladislavpetra jeste bych si chtel ujasnit pojem “drevostavba”. Myslis sendvicovou? Jinak ke tvemu dotazu - My mame roubeny dum, steny v prizemi maji U 0,29, steny v patre 0,14, strecha 0,12. Okna trojskla s Ug 0,5 a Uw 0,7. Pomerne velka plocha proskleni v prizemi cca 20m2 Zastavena plocha 130m2, podlahova 210 m2. Vypoctene tepelne ztraty cca 9kW Topeni teplovodni podlahovkou elektrika + interierovy kotel na drevo (kamna) s vymenikem. Termostat nastaven na 21,5 Horni patro v lete klimatizovano Celkova spotreba el je cca 19MWh rocne. Zahrnuje topeni, klimatizaci, ohrev TUV a vse ostatni - domacnost intenzivne vyuzivana - napr. Diky dvema malym detem pereme cca 2 pracky denne. K tomu jsou jeste cca 2-3 kubiky dreva na naladu na topeni v kamnech. V podstate to vychazi presne podle PENB
Odpovědět
tož :), u toho topení taky záleží, jak moc je kdo teplomil nebo není :-) . My máme v baráku krbovky dvoje. Jedny Romotopy Evory akum a nám jako milovníkům spíše chladnějšího klima nevyhovují, i když mají deklarovaný výkon 3 - 8 Kw, protože tím jak je to plechařina, na nás prostě prostor přetápí. Ale mají rychlý nástup účinku, pokud chce člověk teplo, má ho hned. Rodiče si u nich chrochtají a těm to vytopí celý prostor jejich části domu. V naší části máme jiný typ kamen, nástup účinnosti topení pozvolný, vzhledem ke konstrukci nepřetápí a vydrží hřát cca až 8 hodin. Závěrem k topení: než se plácat ve zkušenostech ostatních, které samozřejmě nejsou od věci, ale nepřikládala bych jim až tak velkou váhu, protože každý máme jinou tepelnou pocitovou křivku, tak si najít opravdu dobrého krbaře a celou tuhle problematiku diskutovat s ním. A pokud najdete dobrého a seriozního, tak vás navede spolehlivě sám. Nás se ptal na náš domácí rytmus, na naše zvyklosti, představy, vysvětlí vám, jak je to s tím regulovatelným výkonem kamen či krbové vložky, že občas je to jen tahák na spotřebitele, zeptá se Vás jestli jste kategorie lidí "paliči" nebo "nepaliči" tudíž lidi, kteří oheň mají rádi a pálí každý večer s radostí, nikoliv z povinnosti, že si potřebují zatopit, samozřejmě se bude ptát na projekt, tepelné ztráty domu apod. A po této návštěvě zjistíte co a jak a rozhodnete se přirozeně sám.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
V dřevostavbě bydlím 50 let (nyní ve druhé - nízkoenergetické). 143 m3 + podkroví. Protopím pravidelně 6 000 Kč/rok, při teplotě od 25 st. uvnitř. Když nejsem doma - netopím, protože po příchodu je za 10min 25 st. Je fakt, že mi hodně chybí akumulace, při stavbě 3. baráku už budu mít hliněné akumulační příčky. (V e fiňoku byla alespoň 30 protipožární stěna mezi byty, tá hřála do rána. V přechodném období stačí 20 min fouknout teplo klimatizaci 900 W, tá ale dodá 3,5 kW. Ve vedrech zase stačí půl hodiny chladit a vydrží to po celý den.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?