Jakou vatu do příček

Profilova fotka
Zdravim, chtěl jsem se zeptat, zda mi tu někdo dá objektivní názor na to jakou vatu použít do příček v interiéru. Máme montovaný dům z ocelové konstrukce, šířka příčky je 140mm. a obou stran je zaklopena akustickém sádrokartonem knauf blue akustik. chtěl jsem původně všude dát kamennou akustickou vatu rockwool, ale jelikož se nám rozpočet napíná víc než je zdrávo tak musím pátrat po levnejších řešeních. Abyste mi jako první neporadili at si zavolám přímo výrobci = to jsem dělal, v knaufu mi řekli že do příček jedině skelná vata, že tam ani nepatří kamenná a v rockwoolu úplně to opačné. aspoň se shodli na to, že vypnit celou šířku příčky. Dle mého sedláckého rozumu by měla být lepší ta co má větší hmostnost na m3 , coz je kamenná. Moje otázka zní, jestli, když chci ušetřit tak se zaměřovat třeba na knauf akustik board - deskova skelna, která je sice skelná ale podle vyrobce akustická ( ale v technickem listu jsem nenašel údaje o útlumu) popr knauf decibel ve forme role, nebo jsou to jen marketingove tahy a je to vsecko prast jak uhod a vetsi rozdil v tech skelnych nebude zvlaste kdyz uz jsem dal akusticky sadrokarton? Nejlepe vychazi vata z pro-doma znacky URSA, ale k te se mi nepodarilo najit ani hmotnost. Jeste se zeptam, zda je lepsi prace s deskovou vatou nebo s roli? do nekterych pricek budu tu vatu muset rozdlit tak abych byl schopny podsunout pod kabely...
Odpovědět
@ko_taz myslíte že vám tu někdo dá objektivní názor když tu 99% lidi postavilo jediný dům ten svůj? Hlavně hledejte vatu aby se vám nezbortila dolů aby tu váhu nad sebou udržela.
Odpovědět
Profilova fotka
Teď zrovna dělám podkrovní byty a v projektu mezi byty je použítý ten rockwool a v příčkách v bytech knauf decibel. jinak v porovnání mezi Skelná vata - AKUSTIK ROLL a Skelná vata - AKUSTIK BOARD bude asi lepší ta desková, protože je tepelná vodisvost 0,037 a ta rolovaná má 0,039
Odpovědět
Profilova fotka
@alda33 super, diky. a co si myslute o kombinaci? 80mm kamenna vata a 40mm skelna aby to dalo dohromady 140mm? ptam se tak blbe protoze chceme usetrit :/ .. takze myslite ze nejslabsi clanek pricky jsou dvere a proto nedavate kamennou vatu do pricek? mame pricku kde bude televize primo sousedici s detskym pokojem, tak zvazujeme esi to decko nebude rusit
Odpovědět
Profilova fotka
Investor taky kvůli financím zvolil tento typ vaty. Jinak je tu ještě možnost udělat na příčkách dvojitý záklop, pro zlepšení akustiky, hlavně pak dodržet nějaký pravidla, jako nemít proti sobě v příčce zásuvky nebo vypínače. Osobně byh asi nekombinoval 2 druhy izolace. Z čeho máte tu příčku udělanou, že má šířku 14cm?
Odpovědět
Profilova fotka
@alda33 tenkostenna ocelova konstrukce, kdyztak foto v profilu... z obou stran mam akusticky sadrokarton a urcite nebudu davat dvojite oplasteni, to se prodrai mnohem vice nez tam dat kamennou vatu
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?